Btr Ek Ders

Kodla Büyü

murathan21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kadromun olduğu ortaokulda 5 saat derse giriyorum.Btr olarak özel eğitim mesleki eğitim merkezine görevlendirildim ek dersimi 18 saat üzerinden %25 fazla mı alacam okul memuru kadromun olduğu okulda girdiğim 5 dersin ek dersini oradan geri kalan 13 saati de btr olarak görevlendirildiğim özel eğitim merkeszinden %25 fazla alabileceğimi söylüyor ben tamamını %25 fazla almam gerektiğini söyledim sizin yorumunuz ne?

Tecrübelere dayalı olarak yorum basit. Kendi okulunuzdaki 5 saat ile BTR Öğretmenlik görevinizin olduğu okuldaki 10 saat maaş karşılığı, geriye kalan ders saatleri ise ek ders olarak ele alınır. Kendi okulunuzda 14 saat veya 14- saat dersiniz varsa ek ders saatlerinin tamamı diğer okul tarafından yazılır. Genellikle uygulanan yöntem budur.

btr de maaş karşıığı diye bir olay yok tecrübelerime dayanarak :)Kadromun olduğu okulda dersime giriyorum haftda bir gün diğer günlerde de btr olarak görevlendirildiğim okulda görev yapıyorum eğitim-öğretim saatlerinde . sizin idareciler hangi devirden kalma :)

murathan21' Alıntı:
arkadaşlar kadromun olduğu ortaokulda 5 saat derse giriyorum.Btr olarak özel eğitim mesleki eğitim merkezine görevlendirildim ek dersimi 18 saat üzerinden %25 fazla mı alacam okul memuru kadromun olduğu okulda girdiğim 5 dersin ek dersini oradan geri kalan 13 saati de btr olarak görevlendirildiğim özel eğitim merkeszinden %25 fazla alabileceğimi söylüyor ben tamamını %25 fazla almam gerektiğini söyledim sizin yorumunuz ne?
siz haklısınız hocam. çünkü yönetmelik maaş karşılığının doldurulmasında kadronuzun bulunduğu okulu öncelik alır, daha sonra görevlendirilen okuldaki saatlerinizi işin içine katar. bu durumda ek dersin tamamını özel eğitimden almış olucaksınız, buda %25 fazla olmalıdır.

murathan21' Alıntı:
btr de maaş karşıığı diye bir olay yok tecrübelerime dayanarak :)Kadromun olduğu okulda dersime giriyorum haftda bir gün diğer günlerde de btr olarak görevlendirildiğim okulda görev yapıyorum eğitim-öğretim saatlerinde . sizin idareciler hangi devirden kalma :)
Bir soru o zaman:
Haftanın herhangi 2 günü rapor aldığınızı düşünürsek haftalık kaç saat ek dersiniz kesilecek? Bu 2 günün tamamı diğer okulda olabileceği gibi 1 günü kendi okulunuzda da olabilir. Bu durumda 4-3-4-3-4 şeklinde ek ders hesaplaması yapılır diyebilir misiniz?

Geri