Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BTR Ders Saati

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında koçhan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. koçhan

koçhan Üye

Arkadaslar benim 12 saat dersim var ve btr gorevim var. Simdi okula yeni gelen bir sosyalci var. Idare diyor ki senin dersleri ona verelim Sen sadece btr gorevini yap. Boyle birsey mumkun mudur

2. sahininces

sahininces Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam sizin branş dersini siz varken başkası okutamaz

posteki bunu beğendi.
  3. Felsefecim

Felsefecim Site Gezgini

Eğer o ekders alacaksa olmaz.

aakcakaza bunu beğendi.
  4. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Siz maaş karşılığı artı ekders dahil olarak 21 saati doldurmadan ve üzerine başka ders görevi istemediğiniz yönünde dilekçe vermeden veremezler. 21 saat ders yükünüz dolmuş ise ve artanı varsa siz de o derslere girmek istemiyorsanız olabilir. Tabii bu şartlar yerine getirilmeden de gerekli ayarlamaları yapabilirler. Merkezi kanun, yönetmelik vb. yerel uygulamalarda al gülüm ver gülüm denilerek işine geldiği şekilde uygulanabiliyor. Herhangi bir şikayet vb. olursa ilgililer soruşturulur tabii.

muzyonur bunu beğendi.
  5. promethus

promethus Aktif Üye

Hocam öyle bir saçmalık olamaz. Bir kere sizin btr de olsanız maaş karşılığını doldurmanız lazım. Ders olmadığı için mecbur 12 saat giriyorsunuz. Siz bile maaş karşılığını dolduramazken bir de üstüne 12 saatinizi elinizden alamazlar. Kaldı ki sosyal branşından birisi siz varken bilişim dersine giremez. Kabul etmeyin yoksa iki gun sonra sizin de başınız ağrır. Borçlu çıkarsınız.

6. kbröz

kbröz Üye

Hocam ilgili yazı gereği btr ogretmeni üzerindeki ders yükünü tamamladıktan sonra btr görevini gerçekleştirir. Ki kaldı ki dersinizi vermek istedikleri öğretmen sosyalci. Sizden alınan derslerle o öğretmene ek ders yazılacaktır haliyle. Hem full ek ders alacaksınız, hemde sosyal branşli öğretmen sizin girmeniz gereken derse girerek ek ders alacak. Haliyle devleti zarara uğratmak olur.

Birde dersimizi başka bransta bir öğretmen ne kadar etkin ve verimli verebilir siz varken. Sonra böyle böyle gereksiz ders muamelesi görüyoruz.

bt^ ve muzyonur bunu beğendi.
  7. robotikarduino

robotikarduino Site Gezgini

Hocam kesinlikle çok yanlış olur. Lütfen izin vermeyin bilişim teknolojileri dersini bu şekilde basite almalarına izin vermeyin. Okulda Bt öğretmeni varken başka branştan birinin derse girmesi kesinlikle yönetmeliğe yönergeye herşeyden önce mesleki etiğe aykırı.

8. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

21 saati doldurmadığınız için soruşturma konusu bile olabilir. Bu şartlar altında diğer öğretmenin ekders alması zaten yasal olarak sıkıntılıyken "dersi asıl öğretmeni alabilirken başka branştan bir öğretmene vermek" hem şuç, hemde dersi basite indirgemektir.

9. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

size herhangi bir yaptırımı olmaz tamamen idare sorumlu sonuçlarından ama maaş karşılığı gireceğiniz ders varsa önce maaş karşılığını doldurmanız gerekiyor. Ekders almadan maaş karşılığı olarak okutsa bile Siz varken sizin dersinizi neden başkası okutsun ki. Ben olsam razı olmam dahası olan öğrenciye olur . formasyon ayrı birşey

10. dengem

dengem Süper Üye Süper Üye

@koçhan hocam öncelikle mevcut dersinize sahip çıkın. Projeler üretin, dersinizin pasif bir durumda olduğunu izlenimini yıkın ki okul idaresi de sizi ve dersinizi önemsesin. Çünkü mevcut durumda idare sizin dersinizi " aman kim olursa okutur verelim gitsin" havasına girmiş.. Ben özellikle bu yıl yerel ve ulusal yarışmalara katılım sağladım, projeler ürettim. Tübitak vb. organizsyonlarda projelerimiz baya dikkat çekti. Okuldan tayin isteyeceğim diye idare üzülüyor. Bunları kendimi övme amaçlı olarak yazmıyorum. Sadece ülke genelinde kaybolan itibarımızı en azından kendi okulumda korumaya çalışıyorum.

Olayın diğer boyutunu yukarıda arkadaşlar teknik olarak anlatmış. Maaş karşılığını doldurmamız gerekiyor. Zaten BTR yönetmeliğinde bilişim derslerinin başka bir öğretmene ek ders olarak verilemeyeceği belirtilmiştir.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal