BTR Ders Saati

Kodla Büyü

Koçhan

Üye
Arkadaslar benim 12 saat dersim var ve btr gorevim var. Simdi okula yeni gelen bir sosyalci var. Idare diyor ki senin dersleri ona verelim Sen sadece btr gorevini yap. Boyle birsey mumkun mudur

Siz maaş karşılığı artı ekders dahil olarak 21 saati doldurmadan ve üzerine başka ders görevi istemediğiniz yönünde dilekçe vermeden veremezler. 21 saat ders yükünüz dolmuş ise ve artanı varsa siz de o derslere girmek istemiyorsanız olabilir. Tabii bu şartlar yerine getirilmeden de gerekli ayarlamaları yapabilirler. Merkezi kanun, yönetmelik vb. yerel uygulamalarda al gülüm ver gülüm denilerek işine geldiği şekilde uygulanabiliyor. Herhangi bir şikayet vb. olursa ilgililer soruşturulur tabii.

Hocam ilgili yazı gereği btr ogretmeni üzerindeki ders yükünü tamamladıktan sonra btr görevini gerçekleştirir. Ki kaldı ki dersinizi vermek istedikleri öğretmen sosyalci. Sizden alınan derslerle o öğretmene ek ders yazılacaktır haliyle. Hem full ek ders alacaksınız, hemde sosyal branşli öğretmen sizin girmeniz gereken derse girerek ek ders alacak. Haliyle devleti zarara uğratmak olur.

Birde dersimizi başka bransta bir öğretmen ne kadar etkin ve verimli verebilir siz varken. Sonra böyle böyle gereksiz ders muamelesi görüyoruz.

Hocam kesinlikle çok yanlış olur. Lütfen izin vermeyin bilişim teknolojileri dersini bu şekilde basite almalarına izin vermeyin. Okulda Bt öğretmeni varken başka branştan birinin derse girmesi kesinlikle yönetmeliğe yönergeye herşeyden önce mesleki etiğe aykırı.

Hocam kesinlikle çok yanlış olur. Lütfen izin vermeyin bilişim teknolojileri dersini bu şekilde basite almalarına izin vermeyin. Okulda Bt öğretmeni varken başka branştan birinin derse girmesi kesinlikle yönetmeliğe yönergeye herşeyden önce mesleki etiğe aykırı.

21 saati doldurmadığınız için soruşturma konusu bile olabilir. Bu şartlar altında diğer öğretmenin ekders alması zaten yasal olarak sıkıntılıyken "dersi asıl öğretmeni alabilirken başka branştan bir öğretmene vermek" hem şuç, hemde dersi basite indirgemektir.

size herhangi bir yaptırımı olmaz tamamen idare sorumlu sonuçlarından ama maaş karşılığı gireceğiniz ders varsa önce maaş karşılığını doldurmanız gerekiyor. Ekders almadan maaş karşılığı olarak okutsa bile Siz varken sizin dersinizi neden başkası okutsun ki. Ben olsam razı olmam dahası olan öğrenciye olur . formasyon ayrı birşey

@koçhan hocam öncelikle mevcut dersinize sahip çıkın. Projeler üretin, dersinizin pasif bir durumda olduğunu izlenimini yıkın ki okul idaresi de sizi ve dersinizi önemsesin. Çünkü mevcut durumda idare sizin dersinizi " aman kim olursa okutur verelim gitsin" havasına girmiş.. Ben özellikle bu yıl yerel ve ulusal yarışmalara katılım sağladım, projeler ürettim. Tübitak vb. organizsyonlarda projelerimiz baya dikkat çekti. Okuldan tayin isteyeceğim diye idare üzülüyor. Bunları kendimi övme amaçlı olarak yazmıyorum. Sadece ülke genelinde kaybolan itibarımızı en azından kendi okulumda korumaya çalışıyorum.

Olayın diğer boyutunu yukarıda arkadaşlar teknik olarak anlatmış. Maaş karşılığını doldurmamız gerekiyor. Zaten BTR yönetmeliğinde bilişim derslerinin başka bir öğretmene ek ders olarak verilemeyeceği belirtilmiştir.

Geri