Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

BTR Ders Saati

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında koçhan tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. koçhan

  koçhan Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2018
  Mesajlar:
  6
  Beğeni:
  0
  Arkadaslar benim 12 saat dersim var ve btr gorevim var. Simdi okula yeni gelen bir sosyalci var. Idare diyor ki senin dersleri ona verelim Sen sadece btr gorevini yap. Boyle birsey mumkun mudur
   
 2. sahininces

  sahininces Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2011
  Mesajlar:
  395
  Beğeni:
  8
  hocam sizin branş dersini siz varken başkası okutamaz
   
  posteki bunu beğendi.
 3. Felsefecim

  Felsefecim Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Aralık 2016
  Mesajlar:
  100
  Beğeni:
  28
  Eğer o ekders alacaksa olmaz.
   
  aakcakaza bunu beğendi.
 4. omd

  omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  19 Nisan 2007
  Mesajlar:
  5.258
  Beğeni:
  181
  Siz maaş karşılığı artı ekders dahil olarak 21 saati doldurmadan ve üzerine başka ders görevi istemediğiniz yönünde dilekçe vermeden veremezler. 21 saat ders yükünüz dolmuş ise ve artanı varsa siz de o derslere girmek istemiyorsanız olabilir. Tabii bu şartlar yerine getirilmeden de gerekli ayarlamaları yapabilirler. Merkezi kanun, yönetmelik vb. yerel uygulamalarda al gülüm ver gülüm denilerek işine geldiği şekilde uygulanabiliyor. Herhangi bir şikayet vb. olursa ilgililer soruşturulur tabii.
   
  muzyonur bunu beğendi.
 5. promethus

  promethus Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  175
  Beğeni:
  31
  Hocam öyle bir saçmalık olamaz. Bir kere sizin btr de olsanız maaş karşılığını doldurmanız lazım. Ders olmadığı için mecbur 12 saat giriyorsunuz. Siz bile maaş karşılığını dolduramazken bir de üstüne 12 saatinizi elinizden alamazlar. Kaldı ki sosyal branşından birisi siz varken bilişim dersine giremez. Kabul etmeyin yoksa iki gun sonra sizin de başınız ağrır. Borçlu çıkarsınız.
   
 6. kbröz

  kbröz Üye

  Kayıt:
  7 Mart 2016
  Mesajlar:
  23
  Beğeni:
  3
  Hocam ilgili yazı gereği btr ogretmeni üzerindeki ders yükünü tamamladıktan sonra btr görevini gerçekleştirir. Ki kaldı ki dersinizi vermek istedikleri öğretmen sosyalci. Sizden alınan derslerle o öğretmene ek ders yazılacaktır haliyle. Hem full ek ders alacaksınız, hemde sosyal branşli öğretmen sizin girmeniz gereken derse girerek ek ders alacak. Haliyle devleti zarara uğratmak olur.

  Birde dersimizi başka bransta bir öğretmen ne kadar etkin ve verimli verebilir siz varken. Sonra böyle böyle gereksiz ders muamelesi görüyoruz.
   
  bt^ ve muzyonur bunu beğendi.
 7. robotikarduino

  robotikarduino Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2019
  Mesajlar:
  156
  Beğeni:
  67
  Hocam kesinlikle çok yanlış olur. Lütfen izin vermeyin bilişim teknolojileri dersini bu şekilde basite almalarına izin vermeyin. Okulda Bt öğretmeni varken başka branştan birinin derse girmesi kesinlikle yönetmeliğe yönergeye herşeyden önce mesleki etiğe aykırı.
   
 8. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.122
  Beğeni:
  126
  21 saati doldurmadığınız için soruşturma konusu bile olabilir. Bu şartlar altında diğer öğretmenin ekders alması zaten yasal olarak sıkıntılıyken "dersi asıl öğretmeni alabilirken başka branştan bir öğretmene vermek" hem şuç, hemde dersi basite indirgemektir.
   
 9. dokmeefrail

  dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  14 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.622
  Beğeni:
  83
  size herhangi bir yaptırımı olmaz tamamen idare sorumlu sonuçlarından ama maaş karşılığı gireceğiniz ders varsa önce maaş karşılığını doldurmanız gerekiyor. Ekders almadan maaş karşılığı olarak okutsa bile Siz varken sizin dersinizi neden başkası okutsun ki. Ben olsam razı olmam dahası olan öğrenciye olur . formasyon ayrı birşey
   
 10. ÇetinÖğretmen

  ÇetinÖğretmen Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.320
  Beğeni:
  426
  @koçhan hocam öncelikle mevcut dersinize sahip çıkın. Projeler üretin, dersinizin pasif bir durumda olduğunu izlenimini yıkın ki okul idaresi de sizi ve dersinizi önemsesin. Çünkü mevcut durumda idare sizin dersinizi " aman kim olursa okutur verelim gitsin" havasına girmiş.. Ben özellikle bu yıl yerel ve ulusal yarışmalara katılım sağladım, projeler ürettim. Tübitak vb. organizsyonlarda projelerimiz baya dikkat çekti. Okuldan tayin isteyeceğim diye idare üzülüyor. Bunları kendimi övme amaçlı olarak yazmıyorum. Sadece ülke genelinde kaybolan itibarımızı en azından kendi okulumda korumaya çalışıyorum.

  Olayın diğer boyutunu yukarıda arkadaşlar teknik olarak anlatmış. Maaş karşılığını doldurmamız gerekiyor. Zaten BTR yönetmeliğinde bilişim derslerinin başka bir öğretmene ek ders olarak verilemeyeceği belirtilmiştir.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal