Btr ders programı

Kodla Büyü

aseyhan

Üye
86BF8105-67E0-49A8-9E67-46C315A1C55F.jpeg

Arkadaşlar kendi okulumda btr görevi aldım böyle bir ders programı yapılmış btr için iki gün boşaltılmalı mı perşembe günü boşluk var nöbete uygun mu

Afyonda fatih kordinatörümüz dersleriniz tam dolu olsun sonra mütemet sıkıntı çıkarıyor demişti nöbetler için. en iyisi il kordinatörünüze danışın hocam. il il farklılıklar oluyor malesef

Ekli dosyayı görüntüle 71361
Arkadaşlar kendi okulumda btr görevi aldım böyle bir ders programı yapılmış btr için iki gün boşaltılmalı mı perşembe günü boşluk var nöbete uygun mu
nöbet için boşluk olmaması lazım pazartesi ve salı gunleri ikinci bir okul için görevlendirme olursa gidersiniz. sadece kendi okulunda btr isen iki gün boşaltmak bir gün boşaltılmak gibi bir mecburiyet yok

benim programda katledilmis malesef
kuliscilerde hersey güzelken bende facia son saatleri full yapmislar ee ne demisler ne kadar ekmek o kadar köfte bu seneki prensibim olacak idareye karsi

Resmi olarak hiçbir gün nöbet alamazsınız. Dolu gününüz yok. Ama çoğu ilçe bir veya iki saat boş olsa da sorun çıkarmıyor. Gün boşalmasa da btr olur. Ama daha derli toplu program olabilir.

haftanın beş günü 8:00 - 15:05 (ders programındaki saatlere göre) okulda bulunmak zorundasınız. programa göre de derslere girersiniz. idare gün boşaltmak zorunda değil ama işlerinizi kesintisiz yürütme açısından gün boşaltılması daha uygun olurdu.

nöbet dersinizin full olduğu güne yazılmalı. ama doğru olmasa da atıyorum 1-2 saat boşluk var yine olabilir. müfettişler 1-2 saat boşluğu hoş gorebilirler. fakat dersinizin en az olduğu veya olmadığı günlere nöbet verilmesi yönergeye aykırı.

Hocam lise mi okul 8 ders saati var . İmam hatip ortaokulları da 8 ders oluyor. Şimdi bu da haksızlık değil mi biz 35 saati duruyoruz hocamız 40. Btr işi hep böyle devam edecek.

Son düzenleme:
benim şubeler bile bölünmüş durumda, hiç bir şubeye iki ders üst üste girmiyorum, bakalım nasıl olacak

Bu işlerde her şey tamamen sizinle idare arasındaki anlaşmaya bağlı hocam. BTR 8-15 okulda olmakla mükelleftir. Ancak 16 saat dersiniz olduğunu görüyorum. Bu durumda idare 2 günü boşaltıp BTR görevinizin ifası için en uygun programı oluşturabilir. Kaldı ki BTR dahi olsanız bu program haksızlık olduğunun bariz kanıtıdır. Bana da bu şekilde davranan bir müdürüm vardı çok uyardım olmadı en son yasal yollarla onu görevinden el çektirttim. Nöbete gelince de şahsi fikrim ders açısından en boş günüme nöbet yazılmasını talep ederim hep. Zaten okulda olduğum için nöbetin daha az yorucu olması açısından böyle olması daha iyi.

BTR olan öğretmene nöbet verilebilmesi için o günün illaki komple dersle dolu olması gerekliliğinin mantığını anlayabilmiş değilim. Bazı durumlarda sorun çıkmasının önüne geçmek adına faydası olabilir evet. Ama mesela BTR olan arkadaşın okulunda 10-15 saat ya da daha az dersi var ve sadece o okulda görevli diyelim. Allah’ın günü yokmuş gibi bütün dersleri bi güne toplayıp nöbetide üzerine yazıp yapmaya çalışmak size de yok yere varlık içinde darlık çekmek gibi gelmiyor mu? Bilakis az ders olan günde nöbet tutup; nöbeti de dersi de daha güzel daha verimli yerine getirmek daha hakkaniyetli ve de keyifli olmaz mı?

BTR ler okul rehber öğretmenleri gibi 09:00-15:00 çalışmalı.
Rehber öğretmen neden ders başladığında okulda olup, ders bittiğinde görevi bitmiyor?
Sürekli işçiler bile belli bir saat üzerinde çalıştıramazlarken, yıllık izinlerini mutlaka kullandırın diye yazılar gönderirlerken; BT öğretmenlerinin bu kadar yıpratılmasını anlayamıyorum.

40 saat okulda tutup 30 saate göre maaş vermek abesle iştigal, başka bölüm olsa hakkını arar, belki geçmişe dönük bile ek ders alırdı. Ama bizde 50 saate bile çıksa bir şey olmaz.

Arkadaşlar bizim il mutemet nobete ücret ödemem diyor. Full dolu olan güne nöbet yazılabildiğini hangi yazıyı kaynak göstererek iddia edebilirim.

teşekkürler hocam. peki bizim haftalık çalışma saatimiz 30 mu 35 mi. yani benim 22 saat dersim var. 8 saat btr yazıp kalan 5 saat in olduğu günlerde nöbet yazabilirmiyim yoksa günlük 7 saat ders olan günlerdemi sadece nöbet yazılabiliyor.

teşekkürler hocam. peki bizim haftalık çalışma saatimiz 30 mu 35 mi. yani benim 22 saat dersim var. 8 saat btr yazıp kalan 5 saat in olduğu günlerde nöbet yazabilirmiyim yoksa günlük 7 saat ders olan günlerdemi sadece nöbet yazılabiliyor.
“Eğer tam gün dersiniz varsa ögün btr göreviniz olmaz.dolayısı ile nöbet verilebilir” benim bulunduğum ilçe koordinatörü mesajı bu şekilde

hocam haftalık çalışma saati diye bir şey yok btr yönetmeliğine göre. örneğin okul dersleri 8:00 de başlıyor 15:00 da bitiyorsa haftanın 5 günü bu saatler aralığında okulda bulunmak zorundasınız. 22 saat derslerinize de girmek zorundasınız. Ders saatleriniz hangi gün ve hangi derslerde ise. Geri kalan zamanların hepsi btr olarak geçer. 7 saatin olduğu güne nöbet yazılır sadece. Boşluk olmaması gerekiyor nöbet tutabilmeniz için resmi olarak.

Bu işlerde her şey tamamen sizinle idare arasındaki anlaşmaya bağlı hocam. BTR 8-15 okulda olmakla mükelleftir. Ancak 16 saat dersiniz olduğunu görüyorum. Bu durumda idare 2 günü boşaltıp BTR görevinizin ifası için en uygun programı oluşturabilir. Kaldı ki BTR dahi olsanız bu program haksızlık olduğunun bariz kanıtıdır. Bana da bu şekilde davranan bir müdürüm vardı çok uyardım olmadı en son yasal yollarla onu görevinden el çektirttim. Nöbete gelince de şahsi fikrim ders açısından en boş günüme nöbet yazılmasını talep ederim hep. Zaten okulda olduğum için nöbetin daha az yorucu olması açısından böyle olması daha iyi.
biraz açar mısınız

Geri