Btr covid olursa

Kodla Büyü

2011bilgisayar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba covid 19 olunca öğretmenlerin ek dersi kesilmiyor,btr lerin ek dersi kesiliyor mu ? Covid oldum ek ders ödenmedi bana .

Covid olunca raporlu oluyorsunuz hocam. Ek ders verilmediği gibi maaşınızdan da kesinti yapılır. Siz covid olmayıp girdiğiniz sınıf covidden dolayı karantinaya alınırsa ek ders alabilirsiniz.

Covid olunca raporlu oluyorsunuz hocam. Ek ders verilmediği gibi maaşınızdan da kesinti yapılır. Siz covid olmayıp girdiğiniz sınıf covidden dolayı karantinaya alınırsa ek ders alabilirsiniz.
rapor siz yazdırırsanız olur yazdırmazsanız olmaz. bana filyasyoncular aile hekiminizle görüşün rapor yazsın dedi, ben zorunluysa zaten yazarlar diyerek aile hekimini arayıp rapor yazdırmadım, okuluma sordum, rapor istemediler, sistemden görüyoruz dediler. rapor yazılsaydı 7 günü geçtiği için maaştan kesinti yapılması lazım ama covid raporunun maaştan kesilmeyeceğine dair yazı okuduğumu hatırlıyorum, araştırır bulursunuz. görevinizi yapmadığınız için doğal olarak ek ders alamazsınız. uzaktan eğitim zamanı okula gitmiyorduk, karantina da olsam da yine de telefonla rehberlik yapıyorum diyenler olacak haliyle, şu an uzaktan eğitim olmadığı için o durum da geçersiz. geçen sene nisan ayında önce temaslı sonra pozitiftim, ek ders kesilmedi, çünkü uzaktan eğitim vardı, dersleri yaptım, rehberliği yaptım. Ama bu sene dönem başı 2. pozitifte uzaktan rehberlik ve ders yapmadım, rapor almadım, idare istemedi, doğal olarak da ek ders yatmadı.

rapor siz yazdırırsanız olur yazdırmazsanız olmaz. bana filyasyoncular aile hekiminizle görüşün rapor yazsın dedi, ben zorunluysa zaten yazarlar diyerek aile hekimini arayıp rapor yazdırmadım, okuluma sordum, rapor istemediler, sistemden görüyoruz dediler. rapor yazılsaydı 7 günü geçtiği için maaştan kesinti yapılması lazım ama covid raporunun maaştan kesilmeyeceğine dair yazı okuduğumu hatırlıyorum, araştırır bulursunuz. görevinizi yapmadığınız için doğal olarak ek ders alamazsınız. uzaktan eğitim zamanı okula gitmiyorduk, karantina da olsam da yine de telefonla rehberlik yapıyorum diyenler olacak haliyle, şu an uzaktan eğitim olmadığı için o durum da geçersiz. geçen sene nisan ayında önce temaslı sonra pozitiftim, ek ders kesilmedi, çünkü uzaktan eğitim vardı, dersleri yaptım, rehberliği yaptım. Ama bu sene dönem başı 2. pozitifte uzaktan rehberlik ve ders yapmadım, rapor almadım, idare istemedi, doğal olarak da ek ders yatmadı.

hocam geçmiş olsun. konuyla ilgisi yok ama merakımdan soruyorum. ikinci kez olduğunuzda birinciye göre hastalığı nasıl geçirdiniz?

Bir takvim yılında toplamda 7 günün üzerindeki raporlu günler için maaştan cüzii bir miktarda kesinti oluyor

hocam geçmiş olsun. konuyla ilgisi yok ama merakımdan soruyorum. ikinci kez olduğunuzda birinciye göre hastalığı nasıl geçirdiniz?
sağolun hocam. Bende alerjik rinit var yani saman nezlesi, mevsim geçişlerinde olurum. Önce yine alerji oldum sandım çünkü az da olsa hapşırıyordum, gözüme de vurur yani gözüm yaşarır. İlaç bile aldım, ama gecesinde uyuyamayınca ve aşı olmadığım için zaten test yaptırıyordum haftada 2 kere salı-cuma/ctesi, belirtiler de olunca pazartesiden yaptırdım ve pozitif çıktım, dönem başında oluyor bu, yani bir hafta ders işledik o pazar rahatsızlandım dediğim gibi alerji sandım. Her ikisinde de koku kaybı yoktu, koku almam normaldi, ilkinde hafif ateşim vardı, 2.de yok sayılır. her ikisinde de 3-4 gün iştah olmadı, gıda takviyesi aldım ismini buradan veremeyeceğim, doğal şeylerle beslendim. 2.de sanki psikolojik midir bilmiyorum nefes almam daha sıklaştı, ama bir problem olmadı çok şükür. Kas ağrısı her ikisinde de vardı ama dayanılmayacak bir ağrı değil. her ikisinde de 2-3 gün gece uyutmadı, ağrı kesici parol tavsiye ediyor doktorlar, onu alınca 2-3 saat rahat uyuyabildim, daha sonra aynı.

Virüsü büyük ihtimalle test verdiğim yerden kaptım, o değilse okuldan. O sıralar başka bir yerle temasım olmadı, sol gözüm 2. gün kızardı, kan topladı ve şişti, 2-3 gün sonra düzeldi. virüs büyük ihtimalle gözden vücuduma girdi.

Bakalım 3.yü nereden kapacağız, ne zaman olacağız?

sınıf karantinada ise ek ders ödenir, öğretmen + ise raporludur ve kesilir.

Geri