Btr ay sonuna kadar mi ? Acil cvp

Kodla Büyü

bznesm_srkn

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Idarecimiz sordu tam emin degilim unuttum cvp veremedm de 19 unda mi bitiyor ay sonunda mi bizim gorevlendirmemiz arkadaşlar

Dönem sonunda resmi yazı gereği görevlendirme bittiği için bazı MEMler belirtme gereği duymuyorlar. Kısaca karne verildiği gün biter.

11. Fatih Projesi BT Rehberliği görevi valilik onayı ile her yıl I. ve II. öğretim dönemi olmak üzere yılda iki kez yapılacaktır. Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmayacaktır. Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, ...
(Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 30706984-903.99-E.13507730 sayılı , 30.12.2015 tarihli ,Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi konulu yazısı )

Sonradan gelen yazılarda Kasım ve Nisan ayında yapılan seminerlerde görevlendirmenin devam ettiği belirtilmiş, amacı ise dinemin bitmemesi ve okulun haftaya devam etmesi.. https://bilgisayarbilisim.net/konul...ligine-seminer-donemleride-dahil-oldu.172430/

Evet ilk dönem gelen görevlendirme yazısında Eylülden 15 Kasıma-25 kasımdan Ocak ayına kadardı. Yani seminer haftası yoktu. 2.dönem gelende 30 hazirana kadar diye geldi bu yazıya binaen, yani Nisan ve Haziran dönemi seminer dönemini de kapsayacak şekilde.

"...I. ve II.öğretim dönemi içerisinde yapılan seminer dönemlerini kapsayacaktır. " 19 Haziranda II. dönem bittiği için herhangi bir yazıya gerek duymadan 19 Haziranda bitmesi gerekir. Yazıyı gönderen yanlış yapmış.
Yanlış anlaşılmasın, kimsenin parasında gözüm yok... Bende aynı durumdayım, sonradan iade yapmamanız için..

O yazı çıkmadan önce valilikten onay alınmıştı. Yeni bir onay alan il varsa o zaman görevlendirmeler 30 hazirana kadar yoksa 19 haziranda biter

Bilmediğim için soruyorum, 19 Haziran'a kadar olması ile 30 Haziran'a kadar olması arasındaki fark nedir?

Bazı iller kendince işgüzarlık yapıp 30 una kadar yazabiliyor.ama olması gereken 19 dur çünkü btr eğitim öğretimi baz alır. Ama bunun muallakta kalmaması içinde görevli arkadaşın bir zahmet dönem başında görevlendirme kağıdını okuyup ne zamana kadar görevli olduğuna bi bakıvermesi lazım

Bilmediğim için soruyorum, 19 Haziran'a kadar olması ile 30 Haziran'a kadar olması arasındaki fark nedir?
Görevlendirmede haftalık 18 saat ücret alırsınız, seminerde ise 15 (her güne 3), birde pazartesi ve salı ek ders ödenmemesine dair yazı gelmiş. Oradan da 7 saat yapar.. toplam 10 saat ücret farkı oluşur. Pandemi olmasaydı 3 ilk haftadan, 1 saatte 2. Haftadan toplamda 4 saat olur.
yeni yayınlanan bir yazı vardı ona göre ay sonuna kadardır nokta.
Yazıyı eklerseniz faydası olur.

Görevlendirmede haftalık 18 saat ücret alırsınız, seminerde ise 15 (her güne 3), birde pazartesi ve salı ek ders ödenmemesine dair yazı gelmiş. Oradan da 7 saat yapar.. toplam 10 saat ücret farkı oluşur. Pandemi olmasaydı 3 ilk haftadan, 1 saatte 2. Haftadan toplamda 4 saat olur.

Yazıyı eklerseniz faydası olur.
Teşekkürler hocam anlaşıldı. Yine ek ders meselesi...
Ben daha önce BTR'yi teknisyenlik tarzı bir iş sanıyordum. Resmiyette eğitim öğretim ile ilgili bilişim görevleriymiş. Bu durumda 30 Haziran'a kadar görevlendirme yapanların ne mantıkla bunu yaptıklarını çözemedim.

Teşekkürler hocam anlaşıldı. Yine ek ders meselesi...
Ben daha önce BTR'yi teknisyenlik tarzı bir iş sanıyordum. Resmiyette eğitim öğretim ile ilgili bilişim görevleriymiş. Bu durumda 30 Haziran'a kadar görevlendirme yapanların ne mantıkla bunu yaptıklarını çözemedim.
Mantık şu:
%90 pratik olsun, zaten okulun kapanma tarihi belli, olaki öne arkaya alınır, sıkıntı olmasın diye yuvarlak ifade, kötü niyet yok.
%10 da yönergeyi bilmiyolar. Çokda önemli değil. Altı üstü 2-3 sayfalık yazıya bakınca anlaşılıyor... Yaptığımız görevin dayanağını bilmek lazım. :)

Birde resmi dayanağı yoksa valiliğin görevlendirmesinin anlamı yok. Valilik isterse resmi olarak adı olan bir görevlendirmeyle yaz aylarında sizi görevlendirebilir, görevinizi yapıp ücretinizi alırsınız tamamem yasaldır ama olmayan bir görevle görevlendirme yaparsa ücreti fiilen çalışsanız bile alamassınız.

Son düzenleme:
Geri