Btr almalı mıyım?

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar 20 saat dersim ve sınıfım var 1 günüm boş şuan ve btr bin yapması gereken herşeyi yapıyorum tahtalar BT sınıfı idareye yardım vs vs. Size sorum şu sizce zaten her işi yapıyorum deyip btr alayım mı yoksa 1 günümü kendime ayırıp gezip tozayım mı? Kararsız kaldım, 4 gün sabahtan akşama full okuldayım normalde almayacaktır ancak arkadaşlar 2 senedir işi yapıp parasını almıyorsun deli misin sen diyorlar bir de size danışayım dedim

Üzerine eklenecek 1 günlük ek yük ile 7 saat yerine 18 saat ek ders alacaksın hocam. E zaten aynı işleri de yapıyormuşsun. Almak daha iyi gibi görünüyor.

Arkadaşlar 20 saat dersim ve sınıfım var 1 günüm boş şuan ve btr bin yapması gereken herşeyi yapıyorum tahtalar BT sınıfı idareye yardım vs vs. Size sorum şu sizce zaten her işi yapıyorum deyip btr alayım mı yoksa 1 günümü kendime ayırıp gezip tozayım mı? Kararsız kaldım, 4 gün sabahtan akşama full okuldayım normalde almayacaktır ancak arkadaşlar 2 senedir işi yapıp parasını almıyorsun deli misin sen diyorlar bir de size danışayım dedim
Size ne işlerden yapmayın hocam falan demeyeceğim, kendi durmum üzerinden örneklendireceğim.
22 saat dersim var, okulda tekim, BTR olmasam da tüm işler bi şekilde beni bulacak çünkü benden başka ne okulda ne ilçede BTR olacak yok.
Tek olmasam ya da BTR olup benim şu an ders haricinde yaptıklarımı yapacak biri olsa hiç düşünmem dersime girer çıkarım.
Fakat hem omd hocamın belirttiği hesaba hem de durumunuza bakarsak BTR olmanız daha mantıklı hocam, arkadaşlarınız haklı.

Nasıl 18 alacağım Hocam 20 saat ders+2 saat rehberlik ten 22 alıyorum şuan 18 daha alırsam 40 olur, ya çok acayip yoruluyorum 1 gün dinlensem kendime gelirim bari diye düşünüyorum ne kadar kaçsam kardır diye düşünüyorum aslında ama 2 durum arasında ne kadar ücret farkı olur arkadaşlar onu düşün dediler gerçekten Hocam hiç mi yeni mezun arkadaşlar gelmiyor anlamadım kimse başka okula btr olarak gelmiyor, ben ilk mezunken 3 okula birden bakıyordum onun dışında da birsürü iş yapıyordum herkes norm fazlasıyım diyor ama btr bulamıyoruz:)

18 daha değil de 20 saat girdiğiniz ders için 15 maaş karşılığı 5 ek ders 2 derse hazırlık 7 saat alırsınız. BTR ise blok olarak 18 alır. Üzerine rehberlik yerine kulüp verilir BTR'ye. Oradan yine 2 saat alınır iki taraf için de aynıdır. Varsa nöbet yine birbirini etkilemez. Düz mantıkla BTR olup olmamak arasında sizin için haftalık 11 saat ek ders oynar. Gerekli işleri BTR olmasanız da yaptığınız için ek bir gün olunca ders zamanında zaten yaptığınız işleri haftaya yayarak daha rahat yapabileceğinizi düşünüyorum. Günümüz şartlarında haftalık 11 saat ek ders az sayılmaz. Yine de siz bilirsiniz :)

20 saat dersim ve sınıfım var 1 boş şu anda ve btr bin yılım planılar BT sınıfı vs idareye yardım. Kararsız kalıyorum, 4 gün sabahtan akşam tam eğitim kursuyla almayacağım arkadaşlar 2 senedir kursuna zamanını mezunsun deli sen sen diyorlar bir de size danışayım dedim
Net yazıyorum; para sizin için önemli değilse BTR görevi istemeyin.. O tek günde gezin tozunu okumak, kitap, sinemaya gitmek, güzel bir kahvede, çay içmek çay için için. (Şahsi görüşümdür)

Son düzenleme:
Nasıl 18 alacağım Hocam 20 saat ders+2 saat rehberlik ten 22 alıyorum şuan 18 daha alırsam 40 olur, ya çok acayip yoruluyorum 1 gün dinlensem kendime gelirim bari diye düşünüyorum ne kadar kaçsam kardır diye düşünüyorum aslında ama 2 durum arasında ne kadar ücret farkı olur arkadaşlar onu düşün dediler gerçekten Hocam hiç mi yeni mezun arkadaşlar gelmiyor anlamadım kimse başka okula btr olarak gelmiyor, ben ilk mezunken 3 okula birden bakıyordum onun dışında da birsürü iş yapıyordum herkes norm fazlasıyım diyor ama btr bulamıyoruz:)
Girdiğiniz 20 saatin 15 saati maaş karşılığıdır.. Siz 5 saat+ 2 saat rehberlik+ 2saat(10a2den)+3 saat nöbet üzerinden ek ders alırsınız...haftalık 12 toplam ek ders saatiniz

Net yazıyorum; para sizin için önemli değilse BTR görevi istemeyin.. O tek günde gezin tozun, kitap okuyun, sinemaya gidin, güzel bir kafede, çay bahçesinde çay-kahve için. (Şahsi görüşümdür)
Hocam aslında 1500tl ve üzeri kaybın olmayacaksa aylık önemli değil, anladığım kadarıyla. 11 saat alacaksan o gün 7sini zaten gitmiş olacağım kalacak 4 haftada 16 o da saati 30tl den 480tl falan yapıyor, haa o 7 saati de saysam 44*30 1330tl yapıyor, bel fıtığı var gider o gün yüzerim bir enstrüman çalmayı öğrenirim falan diyorum, rehber öğretmenimiz de 1 gün gelmediğin için okulda 4 gün çok daha fazla yoruluyorsun diyor idare de hep okulda tutma taraftarı güç bela aldım o boş günü herkese veriliyor bana sen lazım oluyorsun deniyordu yaşım olmuş 40 1 gün 1 gündür gitmemek en iyisi gibi bir daha mı geleceğim dünyaya

O bir günde de gezip tozup 4 günde kazandığınız ek ders ücretini harcayın, herkes kazansın.
Bu forumda BTR Öğretmenlik görevi demek, girebildiğin kadar az derse girip + okulda kalacağın zamanı en aza indirmeye çalışarak ek ders ücretini daha fazla almak demektir.
Etkileşimli tahtalarda ilk 1 haftadan sonra çok nadir teknik problemle karşılaşılır, uygun iletişim yöntemleri kullanıldığında öğretmenlerin yardım ve rehberlik ihtiyacı çok az olur ... 1 gününüzün boşaltılmasına ilk başta yanaşılmamasının sebebi idarenin işlerini daha kısa zamanda bitirebilmesi için işlerde yardımcı olma beklentisi olabilir.
Bu forumda takma isimler kullanıldığı , çoğu kişinin okul ismi belli olmadığı için, günlük hayatta tanıdığımız hangi BT öğretmeni bu şekilde yazardı diye düşünüp, ona göre fikrimizi sunuyoruz.

• Beğen
Tepkiler: omd
Hocam aslında 1500tl ve üzeri kaybın olmayacaksa aylık önemli değil, anladığım kadarıyla. 11 saat alacaksan o gün 7sini zaten gitmiş olacağım kalacak 4 haftada 16 o da saati 30tl den 480tl falan yapıyor, haa o 7 saati de saysam 44*30 1330tl yapıyor, bel fıtığı var gider o gün yüzerim bir enstrüman çalmayı öğrenirim falan diyorum, rehber öğretmenimiz de 1 gün gelmediğin için okulda 4 gün çok daha fazla yoruluyorsun diyor idare de hep okulda tutma taraftarı güç bela aldım o boş günü herkese veriliyor bana sen lazım oluyorsun deniyordu yaşım olmuş 40 1 gün 1 gündür gitmemek en iyisi gibi bir daha mı geleceğim dünyaya
tamam işte yaş 40 olunca insan dünyayı daha iyi anlıyor.. Ben de aynı yaşta yeni kararlar aldım.. Bence siz de alın ve göreceksiniz ki hayat o zaman daha güzel..

Paranı iyi değerlendiriyorsan btr al.Para önemli değilse okuldan kaç.Ne kadar uzak olursan o kadar mutlu olursun.Eğer hobin varsa zaten hiç alma.Angarya işler çok oluyor okulda.Bizim yaptığımız kölelik.Ülkenin gelişmemesinin nedeni okulların durumu zaten.

btr değilseniz btr nin yapması gereken işleri boşuna yapmayın hayır için bile yapmayın devlet bizden fakir değildir.
btr olma konusunda da küçük çocuklarınız varsa ve paraya ihtiyacınız yoksa btr almayın bence.

Calistigim okulda 4 saat daha ekders almak icin kavga ediyorlar. Siz 11 saati istemiyorum diyorsunuz. Gerisini siz dusunun. 11x42x4~~yaklasik 2bin tl yapar bu sizin bir cok zaruri ihtiyacinizi gorur.

Net yazıyorum; para sizin için önemli değilse BTR görevi istemeyin.. O tek günde gezin tozun, kitap okuyun, sinemaya gidin, güzel bir kafede, çay bahçesinde çay-kahve için. (Şahsi görüşümdür)
Hocam aslında 1500tl ve üzeri kaybın olmayacaksa aylık önemli değil, anladığım kadarıyla. 11 saat alacaksan o gün 7sini zaten gitmiş olacağım kalacak 4 haftada 16 o da saati 30tl den 480tl falan yapıyor, haa o 7 saati de saysam 44*30 1330tl yapıyor, bel fıtığı var gider o gün yüzerim bir enstrüman çalmayı öğrenirim falan diyorum, rehber öğretmenimiz de 1 gün gelmediğin için okulda 4 gün çok daha fazla yoruluyorsun diyor idare de hep okulda tutma taraftarı güç bela aldım o boş günü herkese veriliyor bana sen lazım oluyorsun deniyordu yaşım olmuş 40 1 gün 1 gündür gitmemek en iyisi gibi bir daha mı geleceğim
Calistigim okulda 4 saat daha ekders almak icin kavga ediyorlar. Siz 11 saati istemiyorum diyorsunuz. Gerisini siz dusunun. 11x42x4~~yaklasik 2bin tl yapar bu sizin bir cok zaruri ihtiyacinizi gorur.
O kadar yapmıyor Hocam yaw ek ders 27tl 42tl değil ki 1300 falan yapıyor, okulumuzda genç kadro çoktur Hocam 15 yıllık öğretmenim ilk 10 yılım nerden iş bulursan çalışma geçti 40 saat ders üstüne birsürü iş yapıyordum şimdi çok yoruluyorum sanki, bir de zaman geçiyor para bitiyor da ömür de bitiyor diye düşünüyorum artık

btr değilseniz btr nin yapması gereken işleri boşuna yapmayın hayır için bile yapmayın devlet bizden fakir değildir.
btr olma konusunda da küçük çocuklarınız varsa ve paraya ihtiyacınız yoksa btr almayın bence.
Hocam yapmayınca da olmuyor yapınca da olmuyor ne bileyim, yetiştireniyorlar işleri kaç gündür ders programıyla uğraşıyorlar o birşey istiyor bu birşey istiyor, çocuklar dersen sadece dün merdivenden yuvarlanan sayısı 6 imiş ki mevcudumuz 500 bile yok, aşırı empatik bir tipim sanırım bomboş oturup bana iş verdiklerini düşünsem çıldırırım ama uğraşıp da yetiştiremediklerini görünce birşey diyemiyorum "lanet olsun içimdeki insan sevgisine🙈🙈"

Muhtemelen 20%lik vergi diliminde olduğunuzu düşünürsek 44 saatin karşılığı 1.628,39 TL yapar. (Eduhep kayıtlarına göre)
15%'te iseniz; 1.731,14 TL TL yapar.

Neticede her şey para değil tabii ki. Maddi olanaklarım daha geniş olsaydı kesinlikle BTR görevi kabul etmezdim ben de. :)

Geri