btr 30 saat dersi artı btr görevi durumunda girdiği dersler

Kodla Büyü

butterfly80

Aktif Üye
ortaokulda öğlenci görevlendirildiğim okulda sabahçı devreye btr görevim var.kendi okulumda girdiğim maaş karşılığının üstündeki derslerden ek ders ücreti alabilir miyim.30 saat derese norm 1 tek öğretmenim.Görevlendirildiğim okul ikili eğitim sabah devrereye ben bakıyorum öğlenci devreye başka bir öğretmen bakıyor.
Sorum 30 saat dersten ekders ayrıca alabilirmiyim.

hocam 30 saat dersiniz varsa niye btr görevini kabul ettiniz. 18 saat üzeri ekders alamazsınız. derslere fazladan girmiş olursunuz.

Hocam size nasıl BTR görevlendirmesi çıktı anlamadım. İstanbul'da 24 saat ve üzeri dersi olanlar görevlendirilmemesi lazım bildiğim kadarıyla. BTR görevi fazladan olmuş. 30 saat üzeri ek ders alacağını sanmıyorum.

Sabah BTR öğlen ders, hocam işiniz bence çok zor, 2. dönem görev istemeyin. Durduk yere bence sorumluluk almışsınız.

Eindoforat' Alıntı:
Hocam size nasıl BTR görevlendirmesi çıktı anlamadım. İstanbul'da 24 saat ve üzeri dersi olanlar görevlendirilmemesi lazım bildiğim kadarıyla. BTR görevi fazladan olmuş. 30 saat üzeri ek ders alacağını sanmıyorum.
24 saat ve üzeri başka okulda görevlendirilmiyor benim bildiğim. Ama kendi okulunda, lab varsa btr olabilirsin.

30 saat derse girer, artı rehber öğretmenlik yapar ve 18 saat ek ders alırsınız. Fazlasını alabilirseniz helal olsun derim.

ilginç olmuş.. Hocam görev istemeseydiniz 18 saat ek ders alacaktınız.. görev istemiş sabahları da başka okulda BTR olarak görevlendirilmişsiniz, bu durumda alacağınız ücret yine 18 saat, ekstra ücret alamazsınız.. Yapabiliyorsanız görev iptali isteyin..

durumşimdişöyle ben başvuru yaparken okulumun normu 2 diye biliyordum.16 saat dersim var biliyorum.Daha sonradan bilgisayar öğretmeni gelirse ekdersim olmaz diye başvurdumbtr ye.
Amahalanormgüncellemesinin yapılmasını bekliyorum.Bizimakıllıidarecilerimiz geçen mayıs haziran gibi normgüncellemesini yaparken normu 2 yapmamışlar.Sadece 5 ve 6 sınıflar bt yazılımdersi 32 saat arkadaşlar bu durumda norm 2 olması gerekmiyormu?
En kötü ihtimale göre plan yaptım.Askeri mantık yani :)

gavurdagli1' Alıntı:
durumşimdişöyle ben başvuru yaparken okulumun normu 2 diye biliyordum.16 saat dersim var biliyorum.Daha sonradan bilgisayar öğretmeni gelirse ekdersim olmaz diye başvurdumbtr ye.
Amahalanormgüncellemesinin yapılmasını bekliyorum.Bizimakıllıidarecilerimiz geçen mayıs haziran gibi normgüncellemesini yaparken normu 2 yapmamışlar.Sadece 5 ve 6 sınıflar bt yazılımdersi 32 saat arkadaşlar bu durumda norm 2 olması gerekmiyormu?
En kötü ihtimale göre plan yaptım.Askeri mantık yani :)
En kötü ihtimale göre ,ilk atama döneminden önce ,plan yapmışsınız sanırım. Bu durumda BTR görevlendirmelerini erken tarihte yapmanın bazı öğretmenlerin avantajına olmadığı anlamına gelir. 8)
İyi ki daha kötü ihtimali düşünüp başka bir liseye BTR görevi istememişsiniz 8)

30 saat derse girip sınıf rehberliği varsa toplam 20 saat ekders alır.

30 saat derse girersiniz + 5 saat de BTR yaparsınız ancak ekdersiniz yine 18 saat olur. 30 saatiniz olmasına rağmen BTR olmanın avantajları: Sınıf rehberliği ve kulü çalışması yapmamak, Nöbet görevi yapmamak dezavantajlarını ise hepimiz zaten biliyoruz :D yanlış seçim yapmışsınız bence de hocam.

Geri