BTR öğretmeninin hakkı

Kodla Büyü
semraaa14' Alıntı:
semraaa14' Alıntı:
Hocam, bu müdür bir ara kameradan şu görüntüyü bul dedi. Neyse kamerayla uğraşıyordum adam dışarı çıktı kapıyı kilitledi. Kapıya vurdum vurdum açtı kapıyı sen burdamıydın dedi. Başka bir gün de çağırdı, daha bilgisayarı açmamış sorun olduğunu biliyor bilgisayarda nasıl biliyorsa artık, bi de ben çıkarmadım çocuk çıkarmış diyor müdür yardımcıları da ordaydı. Neyse swichin elektrik kablosu çıkmış taktım. Onu anlasaydım onu da takmazdım da. Sonra kamerada sorun var dedi elektrik kablosu takılı değildi onun da onu da kendin tak dedim çıktım odadan. Durum bu... valla artık çağırsa da gitmicem. işlerim gerçekten çok yoğun oluyor resmi olarak yapmam gereken işi bırakıyorum onunla uğraşıyorum.

Okul müdürü çağırdığında gitmesem, ne gibi sıkıntılar olur acaba? Resmi olarak yapabileceği bir şey olur mu?

Arakadaşlor bu konuda bilgisi olanlar bilgilerini, tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Hocam müdür bey çağırdığında gitmezseniz emre itaatsizlik olur. Gitmek zorundayız. Ama görev tanımında yer alan şeyler dışında bir şeyler istiyorsa yapmak zorunda değilsiniz, emre itaatsizlik olmaz. Sadece günlük sıkıntılar yaşarsınız... Yani üzerinizde baskı hissedersiniz sürekli...

Hakkımda ne yapabilir acaba? Şikayet mi eder itaatsizlik yaptı diye. Sonuç ne olur acaba?

semraaa14' Alıntı:
Hakkımda ne yapabilir acaba? Şikayet mi eder itaatsizlik yaptı diye. Sonuç ne olur acaba?

Sen rahat ol hocam. Hiç bir şey olmaz. Sendikaya üye ol yalnız.

hocam siz ilk önce btr rehberlik yazısını bi baştan sona doğru okuynuz ve orada sizin yapmanız gereken şeyleri btr rehber öğretmenin görevleri diye bi toplayın ve altına kendinizin ve müdürün adını imza yerini oluşturun ve müdüreverin işleme koymasını söyleyin dosyanıza koyun 2.side btr rehberlikte ilk önce yapılacak seylerden biri çalışma saatlerinizi belirten bir ders programı oluşturun ve ne zaman rehberlik ne zaman ders oldugu netleşsin bunuda resmiyete dökün ayrıca btr rehberlik yazısında diyorki ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE rehberlik eder idari işler yapmaz yazıyor bunuda mdüre gösterin 3.sü ise her yaptığınız işe baktınız kamera filan işleri hemen bi tutanak tutun bakıldı su sorun var diyip idareye verin ve yapmayın hocam bunları yapın illa size özel bir uygulama yapyorsa mobbin diye bir sey var şikayet edersiniz nedemek odaya kilitlemek hocam ben sizin yerinizde olsam asla o odaya yalnız girmem giresemde kapıyı kapatmam saygılarımla ama tavsiyem görev sorumluluklarınızı hatırlatın müdüre illa herşeyi sizin yapmanız gerekmez

unforgiven55' Alıntı:
hocam siz ilk önce btr rehberlik yazısını bi baştan sona doğru okuynuz ve orada sizin yapmanız gereken şeyleri btr rehber öğretmenin görevleri diye bi toplayın ve altına kendinizin ve müdürün adını imza yerini oluşturun ve müdüreverin işleme koymasını söyleyin dosyanıza koyun 2.side btr rehberlikte ilk önce yapılacak seylerden biri çalışma saatlerinizi belirten bir ders programı oluşturun ve ne zaman rehberlik ne zaman ders oldugu netleşsin bunuda resmiyete dökün ayrıca btr rehberlik yazısında diyorki ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE rehberlik eder idari işler yapmaz yazıyor bunuda mdüre gösterin 3.sü ise her yaptığınız işe baktınız kamera filan işleri hemen bi tutanak tutun bakıldı su sorun var diyip idareye verin ve yapmayın hocam bunları yapın illa size özel bir uygulama yapyorsa mobbin diye bir sey var şikayet edersiniz nedemek odaya kilitlemek hocam ben sizin yerinizde olsam asla o odaya yalnız girmem giresemde kapıyı kapatmam saygılarımla ama tavsiyem görev sorumluluklarınızı hatırlatın müdüre illa herşeyi sizin yapmanız gerekmez

Katılıyorum. Ayrıca sizi şikayet edebilmesi için elinde somut bir şeylerin olması lazım. Ne söyledi de yapmadınız? Buna bakın, görev tanımında yer almıyorsa yapmadığınız şey sorun yok demektir...

halk' Alıntı:
İlgili mevzuatı göstermesini yoksa her öğretmen için geçerli olanın senin için de geçerli olduğunu söyle.

"BTR - tereddüt edilen hususlar" yazısında teneffüs hakkı yoktur deniyor.

Evet asıl cümleyi söylemişsin hocam. Neye göre, kime göre?

günümüz öğretmenlerin %90'nı hakkını bilmiyor,maalesef hakkını da savunamıyor.nasıl olup da bu kadar boş oluyoruz?

Geri