BTR öğretmen ve 30 saat ders

Kodla Büyü

arrap

Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Öncelikle daha önce hiç BTR görevi yapmadım. Ayrıca BTR bulunan bir okulda da görev yapmadım.
Çalıştığım okulda tek bilişim öğretmeniyim. Sadece 5. ve 6. Sınıflarda 34saat bilişim dersi var ve 30 saatine şuan ben giriyorum 4 saatini de bir öğretmen arkadaşa verdiler.
Ben BTR olmak istesem nasıl olacak buna göre göre hareket etmek istiyorum. Yani 30 Saat Derse gireceksem bir anlamı yok. Ama ders saatim azalacaksa benim için bir anlamı olur. Bu konuda Bilgi sahibi olan birileri cevap verirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Sayın Hocam, o kadar ders varken BTR olmanıza gerek yok.. Ders yükünüz zaten fazla, BTR iş ve işlemlerinizi takip etmeniz imkansız.. Siz öğretmenliğe, yüz yüze derse devam edin.. BTR'ye hiç başvurmayın derim..

Sayın Hocam, o kadar ders varken BTR olmanıza gerek yok.. Ders yükünüz zaten fazla, BTR iş ve işlemlerinizi takip etmeniz imkansız.. Siz öğretmenliğe, yüz yüze derse devam edin.. BTR'ye hiç başvurmayın derim..
Değerli hocam demek istediğiniz derslere devam etmek zorundayım sanırım. Daha az derse girerek dersleri başka bir öğretmene falan verme gibi durumlar yok sanırım öyle midir? Ben de ders yükü çok ağır geldiği için BTR ye geçmek istemekteyim. 15 farklı sınıf olması çok zorlayıcı oluyor sınıflar da 40kişilik olması da bunda önemli bir etken.

Hocam maalesef o derslere sizin girmeniz gerekiyor.. Çünkü anladığım kadarıyla okulun tek bilişim öğretmeni sizsiniz.. İki bilişimci olsaydınız dediğiniz olurdu ( birinizin az ders alıp BTR olması gibi) lakin tek öğretmende dersler sizin . O dersleri başkasına veremezler, ücretli öğretmen görevlendiremezler..

Hocam maalesef o derslere sizin girmeniz gerekiyor.. Çünkü anladığım kadarıyla okulun tek bilişim öğretmeni sizsiniz.. İki bilişimci olsaydınız dediğiniz olurdu ( birinizin az ders alıp BTR olması gibi) lakin tek öğretmende dersler sizin . O dersleri başkasına veremezler, ücretli öğretmen görevlendiremezler..
Teşekkür ederim değerli hocam. O zaman ben hiç bu işe girişmeyeyim.

Çözümü ancak şu şekilde olabilir. Eğitim bölgenizde maaş karşılığını doldurmayan BT öğretmeni var mı? Buna bakmalısınız. Eğer maaş karşılığını dolduramayan BT öğretmeni var ise o zaman okul müdürünüz bu öğretmenleri okulunuza görevlendirme olarak isteyebilir.

Hocam, müdürünüz maaş karşılığını dolduramayan bir BT Öğretmeni bulup okulda derse soksa bile size en az 15 saat verir.

Hocam BTR görevlendirme yazısında 23 saat üstü dersi olan öğretmen BTR görevlendirmesi alamaz denilmekte. Ek ders karşılığı dersinizin 15 saatini başka bir öğretmen alırsa görevlendirme alabilirsiniz.

21 saatten fazla derse girmek istemediğinize dair dilekçe verip BTR olabilirsiniz, kalan dersler için başka bir arkadaşı ders tamamlama olarak görevlendirir ilçeniz.
Mevcut ders yükünü yerine getirir ibaresi görevlendirme yazısında geçmektedir. Yazı yönetmeliğin önüne geçemez.

ek ders sorununuz yoksa ders artı kurs alın hocam. ıkı ogretmenız bızde derse gıren benım arkadas btr ona da 15 saat ders verdıler. ders yukumuz 34 saat bızımde.

ek ders sorununuz yoksa ders artı kurs alın hocam. ıkı ogretmenız bızde derse gıren benım arkadas btr ona da 15 saat ders verdıler. ders yukumuz 34 saat bızımde.

hocam bizde de 30 saat ders var iki öğretmeniz birimiz rehber öğretmen olsak ders dağılımı nasıl olur 15-15 mi yoksa 30-0 olabilir mi

hocam bizde de 30 saat ders var iki öğretmeniz birimiz rehber öğretmen olsak ders dağılımı nasıl olur 15-15 mi yoksa 30-0 olabilir mi

30 a 0 olmaz hocam 15-15 olur.çünkü 30u arkadaşa verince ekders ödenmesi gerekecek. o yüzden de görevlendirmeleri yaparken minimum ekders ödenmesi öncelik olarak gözetiliyor

Geri