BTR Öğretmenlerinin DYK Müracaatı SONUÇLANDI

Kodla Büyü
BEN BURADAN TEKRAR YAZI YAZIP AÇIK BİR DİLLE GÖRÜŞ İSTEYECEĞİMİ SÖYLEDİĞİMDE BANA DEMEDİKLERİ LAFI BIRAKMAYAN ARKADAŞLAR BUNLAR DAHA BAŞLANGIÇ DAHA NELER YAZACAĞIZ BURALARA.

bana da yazıya rağmen alamayacağımı söylediler. neymiş efendim yazıda btr kurs açar ücretini alır yazmıyormuş :? okuduğunu anlamayanlar böyle konumlarda olursa sonuç bu. bizzat kendim ilçe milli eğitime gittim çatır çatır mücadelemi verdim. şuan alabileceğim. bu işler telefonla olmaz arkadaşlar gidin yüzyüze konuşun

Kardeşim aratın yeğiteki şube müdürümüz o sorsun bu yazı da ne diyorlarmış. Adamlar zaten yazdı görüs yazısı demiyecekler mi kaç kere yazacaz

ark lar bu yegitek in yazısı bizim okula gelmedi halen bu yazı dyk dan otomatik olarak tüm il ve ilçelere gelmiyor mu bu belgelere ilçe üzerinden mi okul üzerinden mi ulasacam. okulun maile baktım yoktu

Bizede henüz gelmiş değil(Ankara). Bazı illere nasıl geldi anlamadım. Şimdi de ile gore tutummu gelistiriyorlar?

Ek dersler yazılıyor mu, var mı yazmam diyen idareciler ? Bizim okul ilçeden haber bekliyor hâlâ. (Kayseri/Melikgazi)

malatya *yeşilyurt ben ödemem de ödemem diyo siz bu yazıyı nasıl öyle yorumluyorsunuz diyorlar anlatamadık gittiiiii

Yazı çıksa ne olacak, adamlar ödememek için elinden geleni hatta gelmeyeni yapıyor. Seve seve ödeyecekler alnımızın terini, bu iş burada bitmez.

Okuduğunu anlamayanlara makam mevkii verirsen bu kişilerle bir adım ileri gidemezsin.

Ek dersin ödenmesi için okullara yazı mı gelmesi gerek? Eğer öyleyse bu milli eğitim ne yapıyor acaba? Muhtemelen amaç bu dönemi böyle sonlandırmak Hakkı'mız helal olmasın kimseye. Çıkmış bir yazı var okullara bunu göndermek çok mu zor ?

Benim mebbis'e bugün Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ek Puanı : 1,5 eklenmiş. 08/02/2016 - 29/04/2016 tarihleri arası. Sizlerde de eklenmiş mi arkadaşlar ?

fatihinfedaisi' Alıntı:
Benim mebbis'e bugün Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ek Puanı : 1,5 eklenmiş. 08/02/2016 - 29/04/2016 tarihleri arası. Sizlerde de eklenmiş mi arkadaşlar ?

Sen söyleyince baktım. Bende gözükmüyor.
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ek Puanı : 0

Bendede gözükmüyor 0 yani. Ulan sanki babasının parasını veriyorlar . bu kadar art niyetli insanları nasıl toplamışlar anlamıyorum. okudugunu anlamayan insana ne desem az. bunların anlayacağı yazı btr dyk kursu açar bunu bekliyorlar.

Arkadaşlar yeğiteğin yazısına göre sorunu çözülen ve geriye doğru ödeme yapacak iller hangileri

Yazı il ve ilçe tarafından bugün okula gönderilmiş. Hakkımızı alırız inşALLAH...

(Konya)

ŞÖYLE BİR DİLEKÇE YAZICAM NE DERSİNİZ ARKADAŞLAR . Okula verecem okulda meme yazacak memde görüşmü sorar ödemezmi bilemem. zaten ödemiyorlar. sonrada dava açacam sendikamla görüştüm yazı açık ödemez iseler dava açarız dedi hocam.Sendika eğitim bir sen.

Okulumuzda Fatih BT Rehber öğretmeni olarak, ayrıca Milli eğitim Bakanlığı tarafından açılan hafta sonu kurslarında da Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. 1.Dönem Hafta sonu Bilişim teknolojileri Dersinden BT Rehber Öğretmeni olarak kurs açtım ve kursum onaylandı ve ücretini de aldım.

Mili Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 19.04.2016 tarih ve 30706984-869-E.4414254 sayılı yazısında belirttiği gibi “Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretim saatleri içerisinde yapılan bir görevdir ve eğitim öğretim saatleri dışında yapılacak olan başka eğitim faaliyetlerinin de kendi mevzuatları doğrultusunda yapılabileceği açıkça ifade edilmektedir.” ibaresi yer almaktadır. Yine aynı yazıda “verdikleri dersin geçici görevleri gereği yapmak durumunda oldukları görevleri kapsamında bulunmaması halinde ( DYK kursları benim geçici görevimin dışındaki bir görevdir) ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir.” denmektedir.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünü 28.03.2016 tarih ve 28892082–869-E.3498533 sayılı yazısında “Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez” ibaresi yer almaktadır. Okulumda yürütmüş olduğum hafta sonu kurslarını BT Rehber Öğretmenliği görev saatleri dışında yapmaktayım ve bu benim asli görevim değildir. Eğer asli görevim ise bu kursları ben vermek zorundayım. Eğer asli görevim değilse bu kursların ücretinin ödenmesi gerekir. BT Rehber Öğretmeninin asli görevi derse girmektir. Yani kanun derki sen 20 saatte derse girsen 18 saat ek ders alırsın. 30 saatte derse girsen 18 saat ek ders alırsın. Asli görevin için fazladan ücret ödemem diyor. Egzersiz, belletmenlik, Hizmet içi Kurs, DYK kursları, Nöbet asli görevim midir? Cevap asli görevim değildir.
Bu doğrultuda mağduriyetimin giderilmesi için 2.dönem onaylanan kursumun ücretinin tarafıma ödenmesi gerekir.
Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Bizim arkamızda olması gereken YEĞİTEK, iki cümleyi açık açık yazıp, FP BTR DYK'da görev alabilir, nöbet tutabilir deseydi idarecilerin de ağzına bakmazdık. Ne o öyle bilmem kaç sayfa yazı. Kayseri/Melikgazi'de bir kuruş alamadım. Ne geçen ayları, ne de bu ayları alamadım. Biz bu işi bırakalım.

Bu yazı sanki himetiçi eğitim gibi bir şeyden bahsediyor anladım. Yanlış anlamış olabilirim tabi.

Kendini idareci zannedenlere eski kafalılara açsın yeğiteğe baksın. Birazda teknolojiyi kullanarak çözüme gitsinler. İllede okula gelmesi mi gerekiyor. Daha önce Dyk kursu veremez yazısı tüm okullara gittide mi ücret yazılma dı

Mesele okula gelip gelmemesi değil ki bizim okulda. Yazı okula çok çabuk geldi ama okulumdaki idareciler ek dersi geriye dönük yatıralım dedikleri halde ilçe mem ek dersimin yazılmasına onay vermiyor. Özetle, yazının herkesin anlayacağı düzeyde yazılması gerekiyor. Açık ve net değil yazı.

Yazıyı az önce okudum da, btr öğretmenleri yapacakları hizmet içi eğitimden ek ders alırlar diyor, bundan başka bişey çıkaramadım, bize gelen yazı farklı mı acaba :S

Düzeltme: Yazıyı netten bulupta okudum. bizim idare herhalde hepsini çıkartıp takamamış herhalde imza sirküsüne... Alla Alla...

Geri