BTR Öğretmenin Nöbet Tutması

Kodla Büyü
Öncelikle neden her kurumun farklı yorumlayacağı bir yazı yazılır anlamakta güçlük çekiyorum.

Geçen sene iki okulda görev yapmama rağmen nöbet tutturmadı ilçe.

Bu sene liseye geçtim kendi okulumda gecikmeli de olsa btr oldum sorunlar

1- 30 saat üzerinden ek ders alıp en az 40 saat okuldayız.
2- Nöbet tutamıyoruz, iş tanımımız tenefüsleri de kapsadığı için. Madem aralarda(tenefüs+öğle) çalışıyoruz bunun için neden ek ücret verilmiyor.
3- dyk kursları iptal edildi.
4- Norm olayı btrler için değiştirilmedi, az dersi olanlar btr olacak olsa bile bazen norm olayında sıkıntı yaşanıyor ancak Fatih projesi ile her okulda bir btr olması gerektiğini kendileri dile getiriyor.
5- Faz1 tahta kurulu okullarda görev yapan öğretmenler için teknik servise ulaşmak neredeyse imkansız
Fatih merkezini arayıp arıza bildiriyorsunuz vestel 1 ay sonra geliyor çünkü faz1lerin sözleşmesinde max 15 gün diye bir şart yokmuş. (faz2lerde var)
6- Bilişim sınıfları yok edildi ötelendi ve buna devam ediliyor. Çoğumuzun sınıfı yok, sınıfı olanların da eksiği çok.
7- tablet konusu başlı başına bir sıkıntı il toplantılarında sürekli dile getirmemize rağmen konuda bir gfelişme yok.
8- ders kitabı sorunu 4-5 yıldır devam ediyor bu sene okuluma gelen kitaplar yasak olduğu için dağıtılmadı yine kitapsız kaldık.
9- Ders içeriklerinin güncellenmemesi -Eğitimde fatih projesi vs gibi bilgilendirici toplantılarda kodlamanın öneminden bahsedilmesine rağmen bununla ilgili hiçbir çalışma yok.
10- Dersin Ortaokulda ve Ortaöğretimde zorunlu olmaması- idarecilerin insiyatifine göre dersin seçilimi

YEĞİTEK ten bir öğretmen arkadaşımıza gelen görüş yazısı. Durum gayet açık ve net. BTR olunmadığı günlerde nöbet tutulabilir ve ücreti alınabilir. Bu yazıyla idareye başvurdum ve derslerimin bir güne toplandığı güne de nöbet yazdılar.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    236.8 KB · Görüntüleme: 224
Geri