BTR Öğretmeni ara tatilde okulda mı olmalı?

Kodla Büyü
1. çakma hesap diye bişey yoktur serkan, sonuçta nickname kullanıyoruz adı a olmuş b olmuş ne farkeder, ama tabi sen şizofren olduğun için durumu algılayamıyorsun. aynı şekilde sana yaklaşayım o zaman belki hatanı anlarsın, benzemez serkan adını soyadını kullanmamış, farklı isimde hesap açmış, fotoğrafınıda koyamamış profiline, büyüteç koymuş kendisi küçük olduğu için. bu mudur yani seviye?
2. sözünün eri ol diyorsun; okulda olunacak diyen ben değilim yazı çok net bir şekilde ara tatillerde görevimizin devam ettiğini söylüyor yani ara tatilde öğretmen değil btr yiz, okul idarecileri nasılki ara tatillerde okulda bulunması gerekiyorsa ama gitmiyorlarsa bizde aynı durumdayız, benim evim okula 32 km, bende gitmek istemiyorum ama devlet memuruyuz çağrılırsak gitmek zorundayız(bunu ben bir yerimden uydurmuyorum yazı onu gerektiriyor, saldırmayın yine :)), zaten bu son okula gitmediğimiz ara tatil olacak, boşyere tartışıyoruzki aslında tartışılacak bir konuda yok, sen şizofren olduğun için seni okula getirtmeye çalışıyormuşum gibi davranıyorsun, iq seviyen o kadar düşük yani, ama buna sevinemedim çünkü tedavisi yok, allah seninle muhattap olacak kişilere yardım etsin.
3. bağcıyı dövmeye çalışmayıp üzüme dönersek asıl meseleye; 2. dönemde bir ara tatil var, biz o tatilde zaten okulda olacağız ve hala btr olarak okulda bulunuyor olacağız, diyelim bir tahta problemli ve müdür bizim tahta ile ilgilenmemizi istedi, burada bana erkeklik yapanlar, müdürlerine hocam ben ara tatilde btr değilim şu an normal öğretmenim ben ona bakamam mı diyeceksiniz, şimdi klavye delikanlıları öyle diyeceğiz diyecekler ama , bunu diyebilecek adam ya zaten sicili cezalarla dolu yada devlet memurluğundan atılmış olurdu, bu yüzden bu konuyu burada kapatalım.

Not : bu benim yorumumdur beni bağlar, siz yazıyı istediğiniz gibi yorumlayın ben milli eğitim bakanı değilim sonuçta.
Müdür arasa istesem de gidemem. Türkiyenin öbür ucundayım.
Ben öncelikle öğretmenim. Seminer çalışması varsa ve bunun için ek ders alınacaksa bende alacağım. Seminer okulda olsa gocunmaz giderdim. Evde oturmaktan daha çok seviyorum insanlar ile beraber olmayı. Btr bir rehberlik görevidir. Tamirat tadilat görevi ikinci plandadır.
2. Dönemdeki ara tatil de yanlış hatırlamıyor isem bayrama denk geliyor yine okulda olmayacağız.

Müdür arasa istesem de gidemem. Türkiyenin öbür ucundayım.
Ben öncelikle öğretmenim. Seminer çalışması varsa ve bunun için ek ders alınacaksa bende alacağım. Seminer okulda olsa gocunmaz giderdim. Evde oturmaktan daha çok seviyorum insanlar ile beraber olmayı. Btr bir rehberlik görevidir. Tamirat tadilat görevi ikinci plandadır.
2. Dönemdeki ara tatil de yanlış hatırlamıyor isem bayrama denk geliyor yine okulda olmayacağız.
2.dönem tatile denk geliyor evet
ama yine gidecek miyiz diye başlık acan biri çıkar muhtemelen :)

Giden gider, gitmeyen gitmez, herkesin kendi bilecegi iş ben karışamam, bu sene 2. Donem seminerler tatile denk gelir seneye seminer doneminde yine okuldayız, ogrencide yok ama biz btr isimizi yapip ek dersi ona gore alacagiz, evet ogretmeniz ama mudur de öğretmen sonucta oda gelmek zorunda, ha cagrilsamda gitmem dersiniz o mudur ile diyalogunuza bagli, size kicigi olan ve isi bilen bir mudur ise zaten tatilden once teblig eder gidemezsiniz, en fazla sikayet edersiniz oda bu yaziyi gosterir gorevi devam ediyor der olur biter. Btr yonetmeliginin daha net olmasi gerekir yoksa surec aleyhimize isleyecektir. Sunuda belirteyim konuyu acana neden yukleniliyor onuda anlamiyorum, deve kusu gibi basimizi kuma gomup konu yokus gibi mi davranalim, konusuyor, konuyu cozume kavusturuyoruz, neden rahatsizlik duyuyorsunuz?

Giden gider, gitmeyen gitmez, herkesin kendi bilecegi iş ben karışamam, bu sene 2. Donem seminerler tatile denk gelir seneye seminer doneminde yine okuldayız, ogrencide yok ama biz btr isimizi yapip ek dersi ona gore alacagiz, evet ogretmeniz ama mudur de öğretmen sonucta oda gelmek zorunda, ha cagrilsamda gitmem dersiniz o mudur ile diyalogunuza bagli, size kicigi olan ve isi bilen bir mudur ise zaten tatilden once teblig eder gidemezsiniz, en fazla sikayet edersiniz oda bu yaziyi gosterir gorevi devam ediyor der olur biter. Btr yonetmeliginin daha net olmasi gerekir yoksa surec aleyhimize isleyecektir. Sunuda belirteyim konuyu acana neden yukleniliyor onuda anlamiyorum, deve kusu gibi basimizi kuma gomup konu yokus gibi mi davranalim, konusuyor, konuyu cozume kavusturuyoruz, neden rahatsizlik duyuyorsunuz?
Biz başvuru kabul edildikten sonra haftalık ders programında btr görevi yaptığımız saatleri boşuna mı dolduruyoruz?
Giden varsa kime rehberlik yapacak?

Biz başvuru kabul edildikten sonra haftalık ders programında btr görevi yaptığımız saatleri boşuna mı dolduruyoruz?
Giden varsa kime rehberlik yapacak?
hocam bu yazdıklarınız normal eğitim saatleri, bakanlık orayı net tanımlamış orada sorun yok, seminer kısmı ile ilgili bir netlik yok, ama konuyu açan arkadaşın ilk mesajındaki resmi belge müdürlerin eline yetki ve koz vermektedir, ancak zaten kendilride okula gitmiyorlar dolayısıyla bizi de çağırmazlar, biz en uc noktaları konuşuyoruz, sizide arkadaşlarıda anlıyorum ancak duygularımızı bir kenara bırakmalıyız resmiyet ne ise ona göre hareket etmeliyiz, yoksa bende okula gitmek istemiyorum, günde 65 km yol gitmek istemiyorum bende ama ben duygusal bakmıyorum.

sorduğun diğer sorulara da elimden geldiğince şöyle cevap vermeye çalışayım.

idareciler yaz tatilinde okulda kimi yönetiyor? kime hizmet ediyorlar?

seminer döneminde izlenen yarım saatlik video alınan ekderse değer mi?

hocam bu yazdıklarınız normal eğitim saatleri, bakanlık orayı net tanımlamış orada sorun yok, seminer kısmı ile ilgili bir netlik yok, ama konuyu açan arkadaşın ilk mesajındaki resmi belge müdürlerin eline yetki ve koz vermektedir, ancak zaten kendilride okula gitmiyorlar dolayısıyla bizi de çağırmazlar, biz en uc noktaları konuşuyoruz, sizide arkadaşlarıda anlıyorum ancak duygularımızı bir kenara bırakmalıyız resmiyet ne ise ona göre hareket etmeliyiz, yoksa bende okula gitmek istemiyorum, günde 65 km yol gitmek istemiyorum bende ama ben duygusal bakmıyorum.

sorduğun diğer sorulara da elimden geldiğince şöyle cevap vermeye çalışayım.

idareciler yaz tatilinde okulda kimi yönetiyor? kime hizmet ediyorlar?

seminer döneminde izlenen yarım saatlik video alınan ekderse değer mi?
Semineri niye tanımlasın. Gidecek olsak öyle bir karar çıkar. Ama yok. Tanımlamasına da gerek yok. Herkes seminer çalışması yaparken bize E. T. bakımı yaptırmaz.
Duygusal bakmaya gerek yok mantıklı bakmak yeter.
Aksi bir durumda sendika avukatlarına iş düşer bu bilişimcilerin seminer yükümlülüğü yok mu diye?

BTR yönetmeliği ne zaman çıktı, birisi paylaşabilir mi? BTR başvurusundaki yazıları paylaşmayın ama orada yönetmelik falan yok. 2 yıldır meslek lisesinde olunca uzak kalmışım konuya biraz.

görevlendirme yazılarında ara tatillerde de devam eder diyor
neyin tartışmasındayız
anlamıyorum

neyin tartışmasındayız
anlamıyorum
Görevlendirme tabiki devam eder ama eğitim öğretim olmadığı için okula gidilmez valilikten bi daha mı yazı çıkartsınlar neyin kafasındasınız anlamıyorum ki

neyin tartışmasındayız
anlamıyorum
Bunun izahı: sadece görevlendirme devam eder, tekrar görevlendirme yapılmaz. Örneğin okullara görevlendirme kapsamında görevlendirilen depo öğretmenlerin de görevleri devam eder, yıl sonuna kadar görevlendirilirler ama ara tatilde okula gitmezler. Bu konu tartışmaya kapalıdır: Btr ara tatilde okula gitmez.

Yeğitek bu yazıda bunu kast ediyor ama Yeğitek'te yazı yazan kişi her zaman olduğu gibi muğlak yazı yazıyor. Bence bu arkadaşın Türkçe öğretmenine kadar gitmek gerekiyor çünkü tüm yazıları muğlak. Ayrıca feraset sahibi birisi olmadığı bariz belli, bir insan binlerce insanı ilgilendiren bir yazı yazarken acaba burada neresi yanlış anlamalara yol açar diye bir daha okuyup ona göre yazması gerekir. Genel müdür de iş yoğunluğundan ya da güvendiğinden dolayı direk imzalıyor olabilir. Başımıza ne geliyor ise Yeğitek'in muğlak yazılarından geliyor.

Son düzenleme:
Görevlendirme tabiki devam eder ama eğitim öğretim olmadığı için okula gidilmez valilikten bi daha mı yazı çıkartsınlar neyin kafasındasınız anlamıyorum ki
Bunun izahı: sadece görevlendirme devam eder, tekrar görevlendirme yapılmaz. Örneğin okullara görevlendirme kapsamında görevlendirilen depo öğretmenlerin de görevleri devam eder, yıl sonuna kadar görevlendirilirler ama ara tatilde okula gitmezler. Bu konu tartışmaya kapalıdır: Btr ara tatilde okula gitmez.

Yeğitek bu yazıda bunu kast ediyor ama Yeğitek'te yazı yazan kişi her zaman olduğu gibi muğlak yazı yazıyor. Bence bu arkadaşın Türkçe öğretmenine kadar gitmek gerekiyor çünkü tüm yazıları muğlak. Ayrıca feraset sahibi birisi olmadığı bariz belli, bir insan binlerce insanı ilgilendiren bir yazı yazarken acaba burada neresi yanlış anlamalara yol açar diye bir daha okuyup ona göre yazması gerekir. Genel müdür de iş yoğunluğundan ya da güvendiğinden dolayı direk imzalıyor olabilir. Başımıza ne geliyor ise Yeğitek'in muğlak yazılarından geliyor.
Ben bu şekilde anlamamıştım açıkçası
ama sizler haklısınız
hocalarım çok teşekkür ederim.

Geri