BTRÖ'ye Başka Okulda Ders Vermeyen İller - İlçeler

Kodla Büyü
mavi85 hocam ben 2015 ten sonrada bulunduğum ilde böyle bir uygulama görmedim kimin okulunda kaç saat dersi varsa ona girdi başka okula görevlendirilmedi ders yoksa yoktur denildi diğer okullarda da 3-5 saat için veya 15-21 saat için hiç bir btr kendi okulundan çekilmedi , sadece müdürüyle problem yaşayanlar başka okullara görevlendirme istedi hep (onlarda diğer dönem müdürleriyle genelde anlaştı - barıştı kendi okuluna döndü bazı bir kaç istisnai durum haricinde.). hatta benim okulumda da müdür yardımcısı arızalıydı müdüre bunu başka okula ders varmış yollayalım geri kalan zamanda btr olursa olsun diyince müdür senin ders saatin oldukça az seni gönderebiliriz dedi, aynı gün il koordinatörünü aradım hayır diğer okullar kendi başının çaresine bakacak btr olan başka okula görevlendirilmeyecek kendi okulunda sadece var olan dersine girecek, btr olmayanlar maaş karşılığını doldurmuyorsa idare ile öğretmen bilir dedi ve konu kapandı.

mavi85 hocam ben 2015 ten sonrada bulunduğum ilde böyle bir uygulama görmedim kimin okulunda kaç saat dersi varsa ona girdi başka okula görevlendirilmedi ders yoksa yoktur denildi diğer okullarda da 3-5 saat için veya 15-21 saat için hiç bir btr kendi okulundan çekilmedi , sadece müdürüyle problem yaşayanlar başka okullara görevlendirme istedi hep (onlarda diğer dönem müdürleriyle genelde anlaştı - barıştı kendi okuluna döndü bazı bir kaç istisnai durum haricinde.). hatta benim okulumda da müdür yardımcısı arızalıydı müdüre bunu başka okula ders varmış yollayalım geri kalan zamanda btr olursa olsun diyince müdür senin ders saatin oldukça az seni gönderebiliriz dedi, aynı gün il koordinatörünü aradım hayır diğer okullar kendi başının çaresine bakacak btr olan başka okula görevlendirilmeyecek kendi okulunda sadece var olan dersine girecek, btr olmayanlar maaş karşılığını doldurmuyorsa idare ile öğretmen bilir dedi ve konu kapandı.
Hocam hangi il sizin belirtebilir misiniz sakıncası yoksa? Bi de sizin ilde de diger branşlara BTR kursu ile sertifika verilip onlara da BTRÖ görevi veriliyor mu?

Bizim burda da aynı zaten BTR amacı kendi okuluyla ilgilenmek değil mi yönetmelik de açık; Balıkesir'de farklı olaylar olmuş belli

btr almayın o zaman hocam herkes işini bilirken bizim branşa bunu reva görüyorlarsa maaş karşılığını doldurun, evde de zeytinyağlı yaprak sarma sarıp yemeksepeti.com dan aylık 30bin TL 3 bin tl masraf karşılığı kazanın. (ne varsa ticarette var gerisi boş )
İşyeri olarak mı üye olunuyor? Hadi olduk diyelim para cekme pos işlemi nasil olacak

İşyeri olarak mı üye olunuyor? Hadi olduk diyelim para cekme pos işlemi nasil olacak
şirket kurmanız lazım gıda üzerine. Şirkete bir banka hesabı da açacaksınız. Online ödeme kabul ederseniz yemeksepeti online pos ile halleder. Onun dışında nakit ödeme kolay zaten. Normal pos için ticari hesabın olduğu bankaya başvurmanız lazım. Sanırım en kolay finansbank enpara'dan alabilirsiniz.

Arkadaşlar benim de kendi okulumda 16 saat dersim var, btr ye de başvurdum ama başka okulda ihtiyaç olduğu için 6 saat görevlendirme istemişler. Gitmemek için ne yapmak lazım? İlde benden çok daha az dersi olan bir sürü arkadaşımız var. BTR olunca kaç saate kadar ders verebilirler bilginiz var mı

btr almayın o zaman hocam herkes işini bilirken bizim branşa bunu reva görüyorlarsa maaş karşılığını doldurun, evde de zeytinyağlı yaprak sarma sarıp yemeksepeti.com dan aylık 30bin TL 3 bin tl masraf karşılığı kazanın. (ne varsa ticarette var gerisi boş )
zeytinyağlı sarma kısmı ilgimi çekti hocam açar mısınız konuyu:cool:

şirket kurmanız lazım gıda üzerine. Şirkete bir banka hesabı da açacaksınız. Online ödeme kabul ederseniz yemeksepeti online pos ile halleder. Onun dışında nakit ödeme kolay zaten. Normal pos için ticari hesabın olduğu bankaya başvurmanız lazım. Sanırım en kolay finansbank enpara'dan alabilirsiniz.
Şirket kuramayız da pınarbaşı lokantası sahibi velimiz ahmet abiyle bi konusalim 😃

• Beğen
Tepkiler: omd
zeytinyağlı sarma kısmı ilgimi çekti hocam açar mısınız konuyu:cool:
arkadaşlar baya açmışlar pos kısmını pınarbaşı lokantası gibi bir yerle anlaşıp onun üzerinden de yemeksepeti hesabı açabilirsiniz siparişler karşılığı belli bir yüzde vermeniz gerekebilir anlaşmanıza bağlı artık yada ailenizde hiç bir işi gücü güvencesi olmayan birine teşvik bile çıkartıp küçük ölçekli bir işletme kurup onun adına da yürütebilirsiniz işi. maharetinize kalmış istanbulda ciddi ciddi bu işi yapıp aylık 30-50 bin kazanan tanıdıklar var.

arkadaşlar baya açmışlar pos kısmını pınarbaşı lokantası gibi bir yerle anlaşıp onun üzerinden de yemeksepeti hesabı açabilirsiniz siparişler karşılığı belli bir yüzde vermeniz gerekebilir anlaşmanıza bağlı artık yada ailenizde hiç bir işi gücü güvencesi olmayan birine teşvik bile çıkartıp küçük ölçekli bir işletme kurup onun adına da yürütebilirsiniz işi. maharetinize kalmış istanbulda ciddi ciddi bu işi yapıp aylık 30-50 bin kazanan tanıdıklar var.
Başka bu tarz planlarinda var mi hocam😃 Senden birseyler cikacak gibi.

BTR ye kadro isteyen arkadaşlar bu yazılanları iyi okusun lütfen.
Ders herşeydir arkadaşlar, dersiniz yoksa normunuz yok; bir nevi sizde yoksunuz.
Bu arada okullarda 15 saat ders olsa birçok kişi BTR istemez zaten. Mevcudu 1000 i aşan okullarda bile ders çıkmıyor malesef, ingilizce dil sınıfları aşkına...
Btr değilim dediğim gibi. Bugün okulumda üç beş şikayet dinleyip yapayım dedim. İnternet bizde kabloyla. İnterneti olmayan bi kaç sınıfa baktım ya priz gitmiş ya ethernet girişi. Zaten kablosuz antenlerin sade griş yerleri kalmış teller antenler hurda hoşaf. Sizin dediğniz gibi kadro olsa böyle mi olurdu hocam. Birileri illaki sahip çıkılmasını sorunların bitmesini istemiyor. Sonuçta külli masraf. Daha çatlak ekranlardan bahsetmiyorum bile.. Bakalım ilerleyen yıllarda bu şube müdürlerimiz hangi ödenekle bu tahtaları tamir ettirecekler. İçler acısı

Bende de aynı 2 köy Ortaokulu + 1 Merkezde Lise + BTR istediğim içinde oradan da 2 okul (farklı) veriyorlar. Bu durumda 5 okul oluyor. Bir öğretmen kaç okula görevlendirebilir. Bir mevzuat var mı bu konu hakkında bildiğiniz ? Ona göre dilekçe vereceğim okula.

Bende de aynı 2 köy Ortaokulu + 1 Merkezde Lise + BTR istediğim içinde oradan da 2 okul (farklı) veriyorlar. Bu durumda 5 okul oluyor. Bir öğretmen kaç okula görevlendirebilir. Bir mevzuat var mı bu konu hakkında bildiğiniz ? Ona göre dilekçe vereceğim okula.
görevlendirme yazılarında mobbing uygulandığına dair dava açsan tazminat kazanırsın görevlendirmelerinde imzaları olanlarda ceza alır.
sendikan varsa mutlaka avukatıyla görüş.

Benim okulumda 6 saat dersim var ve BTRyim, 15 saat mesleki teknik liseye görevlendirildim, neymiş ! kamuyu zarara uğratmamak için ücretli öğretmen alınmayacakmış, 10 yıldır kamu zararda o zaman benim yüzümden!

Yeğitek i aradım, olabilirmiş, şube müdürü uygun gördüyse görevlendirebilirmiş!
söyleyeceklerim bu kadar.

Son düzenleme:
Benim okulumda 6 saat dersim var ve BTRyim, 15 saat mesleki teknik liseye görevlendirildim, neymiş ! kamuyu zarara uğratmamak için ücretli öğretmen alınmayacakmış, 10 yıldır kamu zararda o zaman benim yüzümden!

Yeğitek i aradım, olabilirmiş, şube müdürü uygun gördüyse görevlendirebilirmiş!
söyleyeceklerim bu kadar.
kamuyu zarara uğratan bizmiymişiz ilginç kendiside idari koltukta yer işgal ediyor okullarda kendi branşında ders varken, onun yapacağı işi sıradan bir memurda yapabilir.

Formatörlük isteğe bağlı bir görev. Asıl önemli olan derstir. Tabii paraya ihtiyacı olan arkadaşlar vardır. Oldum olası formatörlüğe karşıyım. Bazen de formatörlük yapmıyorum. Bari kadrolu bt rehber öğretmenliği getirseler geçmek isteyen geçse. Bu tür sorunlar ortadan kalksa. Ben geçmeyi düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Geri