bt sınıfları dağıtılıyor kesin emirmiş

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Zaten farkındaysak dersler bir bir kaldırılıyo amaç her dersin bilgisayar destekli olması bu sepeble bilişim tek dersine ihtiyaç duyulmaması :!: :!:
Bu sebeple dağıtılsın ya ya dağıtılmasın netice itibariyle öğretmenlik vasfımız ortadan kalacak.
Bence asıl problem benim gözümde bu.

Ben 4 sene yüksek puanla yerleştiğim bu bölümde kimsenin bozduğunu düzeltmek için okumadım.
İdarecilerin yapamadığını(word,excel,vs) yapmak için okumadım.
E-okula öğrencilerin fotoğraflarını çekicem diye elimde makine ile dolaşmak için okumadım.
Memurla ya da herhangi bir teknikerle aynı muameleyi görmek için okumadım.(kimseyi küçük görmüyorum yanlış anlaşılmasın)

Sonuç olarak çalışma saatleri düzenlebilir belki ama bizim sonumuz okulda teknik eleman olmak.
Yeri gelecek belki tüm öğretmenlere yardım edicez ama takdirleri hep birileri alacak, senin yaptığın ee zaten görevindi olacak.
Kimse kusura bakmasın ama bu kadar olumsuzluk ve bilrsizlik varken polyanacılığı oynayamam. :(

secret55' Alıntı:
Zaten farkındaysak dersler bir bir kaldırılıyo amaç her dersin bilgisayar destekli olması bu sepeble bilişim tek dersine ihtiyaç duyulmaması :!: :!:
Bu sebeple dağıtılsın ya ya dağıtılmasın netice itibariyle öğretmenlik vasfımız ortadan kalacak.
Bence asıl problem benim gözümde bu.

Ben 4 sene yüksek puanla yerleştiğim bu bölümde kimsenin bozduğunu düzeltmek için okumadım.
İdarecilerin yapamadığını(word,excel,vs) yapmak için okumadım.
E-okula öğrencilerin fotoğraflarını çekicem diye elimde makine ile dolaşmak için okumadım.
Memurla ya da herhangi bir teknikerle aynı muameleyi görmek için okumadım.(kimseyi küçük görmüyorum yanlış anlaşılmasın)

Sonuç olarak çalışma saatleri düzenlebilir belki ama bizim sonumuz okulda teknik eleman olmak.
Yeri gelecek belki tüm öğretmenlere yardım edicez ama takdirleri hep birileri alacak, senin yaptığın ee zaten görevindi olacak.
Kimse kusura bakmasın ama bu kadar olumsuzluk ve bilrsizlik varken polyanacılığı oynayamam. :(

çoook haklısın hocam okul değiştirdin bak tayinin de çıktı diye kendimi motive edip 4 elle işler sarıldım.Hiç sevmediğim formatörlüğü de elimden geldiğince yapıyorum ama labı da dağıtıyoruz derlerse yuh artıkkk yaaaa.

birgulbilisim' Alıntı:
Devlette çalışanlara üzüldüm.Ben özel okulda çalışıyorum sınıflara zaten projeksiyon kurduk, ve son model bir labım var. Labdada akıllı tahta var. Dersleride güzelce işliyorum Umarım herşey alayhinize olur.
umarım cebıte gelırsınız orda sızınle tanısıp kaynasmak ısterım :p burdakı arkadasların bır coguda benımle aynı fıkırdedır sanırım

adiyif' Alıntı:
birgulbilisim' Alıntı:
Devlette çalışanlara üzüldüm.Ben özel okulda çalışıyorum sınıflara zaten projeksiyon kurduk, ve son model bir labım var. Labdada akıllı tahta var. Dersleride güzelce işliyorum Umarım herşey alayhinize olur.
umarım cebıte gelırsınız orda sızınle tanısıp kaynasmak ısterım :p burdakı arkadasların bır coguda benımle aynı fıkırdedır sanırım
:puhaha: :puhaha: bugünden beri ilk defa gülüyorum hocam valla ne diyim sağolun:puhaha: :puhaha:

Salı günü Ankara'da ilçe toplantısı var. Soralım bakalım nedir bu durum diye?Ankaradakilerin haberi olur böyle şeylerden ama..

arkadaşlar bi de ne yaparsak yapalm görewimiz oluyo ben bunu anlayamıyorum. sbs branşları kurs yapıyo parasını alıyo. takdir teşekkür hawada uçuyo. resimci sergi yapıyo hemen yaz bi teşekkür. müzikçi koro yapar yolla teşekkürü. sıra bilişimciye gelince her bayramlarda özel günlerde en pis en berbat en yorucu işleri yapsın. ama bizim görewimiz. formatör olup akşama kadar beklesen senin görewin. hem ek dersini de alıyosun ya deniyo. resmen 2. hatta 3. sınıf muamele. bu saatten sonra billişimden hiçbirşey olmaz. çünkü başımızdakiler bt dersi görmemiş we bunu bi gereklilik olarak hissetmiyolar. önlerinde son model pcler ancak sağa sola emir yağdırıyolar. ama o takdir teşekkür werdikleri öğretmenlerin word de wordart bile ekleyemediğini ya da bi zümresini bile internetten indiremediğini hiç bilmiyolar. ya da bunu görmemezlikten geliyolar.

bıktım artık bu branştan.ne olduğumuz belli değil .bütün gün boş oturup full ekders alıyoruz!!! başkalarının gözündeki değerimiz. gözlerim doldu yazdıklarınızı okuyunca. :( :( :( dersin kalkacağı ortada artık , bizi napacaklar merak ediyorum??

Artık okullarda bilişim teknolojisi sınıfları yerine bir bilgisayar ve projeksiyon cihazıyla bilişim teknolojisini sınıflara taşıyacaklarını ifade eden Çubukçu, öğrencilerin bundan etkin bir şekilde yararlanmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

naltinkaya' Alıntı:
Artık okullarda bilişim teknolojisi sınıfları yerine bir bilgisayar ve projeksiyon cihazıyla bilişim teknolojisini sınıflara taşıyacaklarını ifade eden Çubukçu, öğrencilerin bundan etkin bir şekilde yararlanmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.
etkin yararlanma bilgisayara bakarak değil, dokunarak olur.

ya ne olcak bizim halimiz

bu mebi ve içindekileri basımızdan eksik etmeyenlere tesekkür ederiz... gerçekten bas onenmli ama içi boş olmasa...

Bence dersin amaçlarının başında öğrenciyi "Bilgisayar Okur Yazarı" yapmak var. Yani başkasının yardımı olmadan bilgisayarı kullanabilen ve karşılaşılan temel düzeydeki problemleri çözebilen bireyler yetiştirmek. Bir nevi öğrenmeyi öğretmek. Peki sorarım; BT dersine gerek yok, öğrenci kendi öğrenir diyen yöneticilere (İdare,müfettiş, il\ilçe mem, bakanlık ilgili birim). Başkasının yardımı olmadan herhangi bir çevre birimini tanıtabilir mi? Karşılaşılan temel problemlere çözüm üretebilir mi? Gerektiğinde format atabilir mi? Onu da geçtim; ihtiyaca binayen bir programı arayıp bulup kurulumunu yapabilir mi? Öğrenci kendi öğrenir diyen yöneticilerden (İdare,müfettiş, il\ilçe mem, bakanlık ilgili birim) % kaçı bu soruların biri yada bir kaçını olumlu cevaplayabilir? Hadi bee sen de..

ne kadar ıvır zıvır insan varsa meb bünyesinde çalışıyor. bizim branş en kafası basan topluluğu oluşturuyor dersin kaldırılması ayrı salaklık bt sınıfının dağıtılması apayrı. her sınıfa projeksiyon, bilgisayar koyma demiyorum onu da koy ama her sınıfı uygulama sınıfı yapman mümkün değil nerde yaparak yaşayarak öğrenme peeehhh. eğer bizim dersi kaldırırlarsa ortalıklarda telef olursak tüküreyim böyle eğitim sistemine.

yavas yavas kabullenmeye basladık bile. bazı arkadaslar formatorlukten memnun... bu sistem herseyi sindire sindire yaptırıyor inmsana bize de yavas yavas yol gozukuyor... tepkilerimiz malasef cılız kalıyor çünkü daha birlik bereberliği saglayamadık

secret55' Alıntı:
adiyif' Alıntı:
birgulbilisim' Alıntı:
:puhaha: :puhaha: bugünden beri ilk defa gülüyorum hocam valla ne diyim sağolun:puhaha: :puhaha:
beni de güldürdünüz bu kadar acıklı bir durumda :puhaha:

arkadaşlar milli eğitim sistemimiz bitik. ne yapıldığını bilen yok. daldan dala herşey.. bu gün o yarın başka proje. 9 kocalı hürmüz gibi...
bu memlekette atanmakmı.. asla çözüm dert. illaki başka sorun çıkarırlarr.. dağılalım tam olsun. ortada ne olduğumuz belirsiz dolaşmaktansa dağıtsınlar..

birgulbilisim' Alıntı:

okulunuzun ismi ne? nerde ? hemen geliyorummmmmm...

okulumda 4-5 leri saymazsak (şu anda yok zaten) 3 saat BT dersim var. BT sınıfı kapansa neeeee kapanmasa neeee. BT öğretmenlerini formatör yapıyorlar işte. 8-5 yada 8-3 okulda duracağız full ek dersimizi alacağız. nedir bu tartışma anlamadım yaa.

naltinkaya' Alıntı:
okulumda 4-5 leri saymazsak (şu anda yok zaten) 3 saat BT dersim var. BT sınıfı kapansa neeeee kapanmasa neeee. BT öğretmenlerini formatör yapıyorlar işte. 8-5 yada 8-3 okulda duracağız full ek dersimizi alacağız. nedir bu tartışma anlamadım yaa.

herkes sizin kadar rahat olabilse keşke.. imkanlar eşit değil malesef

naltinkaya' Alıntı:

kaldırılan derslerin geri kazanılması için bu çaba. çok istiyorlarsa okullara teknik servis elemanı alsınlar.
tulum mu giymek istersin, öğretmen olarak görevini mi yapmak?

arkandan müdür, ilk ders zili çalınca "giy dedi tulumları" dedi deme sonra...

sınıfların dağıtılması konusunu bende duydum
toplantı esnasında müdür yardımcısı size bi haberim var çok sevineceksiniz dedi,milli eğitim müdürlüğüyle yaptıkları toplantıda bilgilendirilmişler,artık tüm sınıflarda bilgisayar ve projeksiyon olacakmış bu yüzden bilgisayar lablarını dağıtacaklarmış
millet bi sevindi,bi sevindi... bense içimden lanet okudum resmen
artık okuldan acaip soğudum,ayaklarım geri geri gidiyor her sabah,gelecek kaygısı yaşıyorum, yaşatıyorlar ya bunları bize ne diyim...
geçen bi sınıf öğretmeni de bana keşke bende bilgisayar öğretmeni olsaydım diyo, ya ya dedim bende keşke..

birgulbilisim' Alıntı:

forumumuzun süperi sensin heralde dersler kaldırılınca sadece devlet okullarında değil özellerdede kaldırılır. O zaman sen tamamen işsiz kalabilirsin demedi deme ibrahim. O zamanda yaz bunları tamam mı?

birgulbilisim' Alıntı:

Kimin kime üzüleceği belli olmaz. Özel okulun en güzeli bile mbede 4/B ya da 657 ye tabi personel haklarının ölüsünü çalışanına vermez. Yarın bir gün işler kesat gitmeye başladığında veya biraz yaşlanıp patron/amirlerinizle ters düştüğünüzde koyarlar kapının önüne. Kendi çapınızda eğlenmeye devam edin. Nickinize bakarsak bayansınız , malum şimdiki yasaya göre 58 yaşına kadar emekli olmak için çok işyeri dolaşıp prim gününüzü tamamlamanız gerekecek.

Size özel okullardaki son model laboratuvarlarda verdiği iki kuruşun kat kat hesabını soran patron, veli ve öğrencilerinizle güzelce ders işlemeler :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri