Bt Sınıfında Kamera

Kodla Büyü
1- Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 04.09.2008 tarih ve 7124 sayılı yazılarında; "Eğitim etkinlerinin kameralı sistemle izlenmesinin uygun olmayacağı, ancak güvenlik amacıyla öğretim etkinlikleri yapılan bölümlerin dışında kalan yerlerin kamerayla izlenebileceği." konusunda görüş beyan etmiştir.

2- 20.03.2012 Tarih ve 28239 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin "Kurum binaları" başlıklı 11. maddesi 4. fıkrasında; ''(4) Okullarda, bahçe giriş ve bina kapıları öncelikli olmak üzere, en az on beş gün süreyle görüntü kayıtlarını depolayacak güvenlik kamera sistemi kurulur. Ancak, derslik ve ders yapılan bölümler, öğretmenler odası, yönetici ve diğer çalışma/dinlenme odaları, rehberlik odası, kütüphane, spor salonu, yüzme havuzu, tuvalet lavabo, ibadethane ve benzeri birimlerin içini görecek şekilde güvenlik kameraları yerleştirilemez." hükümleri bulunmaktadır.

Bu yazıya göre BT sınıfı da ders işlenen bir bölüm olduğu için kamera koyulamaz diye düşünüyorum

ihtiyaç yokken güç soketini çekin, ihtiyaç halinde takın.
Ben olsam rahatsız olurdum. :)

Sınıfımda gerekli mi evet ama yasalar ve art niyetli kişilerin kötüye kullanımı yüzünden konmamalı mı? Evet konmamalı.
Olsa iyi olur ama olmasını istemem. Nice iftiraların önüne geçer ama işte art niyetli kullanım da kötü sonuçlar doğurur.

Geri