BT Sınıfına Pardus

Kodla Büyü

gokozturk

Site Gezgini
Deneme amaçlı BT sınıfında bir ki bilgisayara pardus kurdum. İşlemci fanları bir süre sonra borazan gibi ötmeye başladı(işlemci Intel Celeron D 351). En basit uygulamayı açtığımda dahi işlemci kullanımı %100 oluyor. Anlaşılan BT'yi pardusa geçiremeyeceğim. Şuan işletim sistemi olarak Win Xp var. Yalnız ikinci dönem şöyle bir sorunla karşılaştım öğrenciler ebaya girmek istediklerinde güvenlik(bağlantınız gizli değil) uyarısı alıyoruz. Gelişmiş sekmesinden yine de ebayı açtığımızda, açılış animasyonu dönüp duruyor. Eba desteğe mesaj attım ama geri dönüt alamadım.

Ben de pardus denedim ama olduramadım.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/bt-sinfinda-linux-kullanan-varmi-tavsiyeniz.171450/
Linux mint xfce kurdum. Gayet memnunun. Ufak tefek sorunlar elbette oluyor ama devam...

Pardusta paket yöneticisi içinde önerilen program olan "gdebi" programını bile kurarken sıkıntı yaşadım. Hem öğrenci bilgisayarında hemde sanal makinada.. geçen hafta sanal makinada , aradan 2 ay geçti, kurdum.

Şahsi tavsiyem önce kendiniz sanal makinada kurun. Sonra normal bilgisayarlarda...

Geri