BT sınıfı Kullanım Ücreti

Kodla Büyü
Haftanın 3 günü serbest kullanıma açıyorum. Ücret almak için yasal dayanak da yok zaten. Çıktı için ise 25 kuruş alıyorum.

olduğum yerde valilik onayı ile 2007-2008 de onay alınarak ücret alınmış. Bu uygulama türkiyi çapında uygulanmış. 2009 - 2010 ve 2011 de onay alınmadığı için ücret almıyorum. alınmasıda yanlış şu saatte. "halka açın dıyorlar " yazıda. ücret kısmı ile ilgili yazı yok..

lisedeyim öğle arası 1 saat. iki öğrenci seçtim akıllı uslu. bigisayar kullanım ücreti 50 krş onlar alıyorlar. fazla çıktı alan olmuyor , olursa 10 krş.

bence öğretmen olarak bizim çocuklardan para almamız (kafeci gibi) hiç hoş değil.
bence öğrenci görevlendirin , uzaktan siz kontrol edin.

mesai satlarinde devamlı açık sadece ben yemeğe gittiğimde kapatıyorum.
bence bazı formatörler verilen görevleri tam anlamıyla yapmıyorlar.
halka açın diye bir yazı var hiç mi görmediniz.
bırakın halka açmayı bari öğrencilerinize açın.
aldığınız üçretin hakkıonıu verin.
biraz ağır konuştum ama yarası olan üstüne alınsın.

ben açıorumda ne oluyor çocuklar internete girip şarkı müzik dinliyor,sanatçıları takip ediyor,kimisi oyun oynuyor ..bende çobanlık yapıyorum resmen.. sinir oluyorum bu duruma ..zamanımı ve maneviyatımı çalan meb e yönetmeliğe herşeye sinir oluyorum..psikoloji felan kalmadı

saatliği: 50 krş
çıktı: 50 krş
renkli çıktı: 75 krş

öğrencilerimize fiyatlarımız üzerinden %30 indirim uyguluyoruz.

not:
ücretsiz olması gerkir diye düşünüyorum ama gelen yazıda böyle yazıyor. Başım ağrımasın diye bu şekilde uyguluyorum.
ücretsiz olunca da öğrenciler sırf vakit geçirmek için geliyorlar zaten...

bn genellikle açıyorum sınıfı ama oyun oynamaya gelenleri değil ders açlışmaya dynede,araştırmaya falan gelenleri alıyorum öğrencilerin bu sınıfı kullanmak en doğal hakkı para alınır mı hiç saat başına hadi çıktı olur mürekeeptir tonerdir vs ama kafe de değil ya sınıfımız

ergun833' Alıntı:
mesai satlarinde devamlı açık sadece ben yemeğe gittiğimde kapatıyorum.
bence bazı formatörler verilen görevleri tam anlamıyla yapmıyorlar.
halka açın diye bir yazı var hiç mi görmediniz.
bırakın halka açmayı bari öğrencilerinize açın.
aldığınız üçretin hakkıonıu verin.
biraz ağır konuştum ama yarası olan üstüne alınsın.
Hocam aç demek kolay okuma salonuna 2 bilgisayar koydum faresini bile alıp gitmişler. Hemen oyunlar getirilmiş flasta filmlermi istemezsin neler neler mecburen biostan usb leri kapattım. Okul büyük sürekli bir iş oluyor BT yi açsam başında bekleyemediğin zaman neler olabilir bilmiyorum. Benden önce olanları anlatayım kasalar açılmış içinden güvenlik kartları sökülmüş oyunlar yüklenmiş o kadar ki DNS ler verip bazı yerlere girmeye çalışıyorlar hafıza kartlarında usb lerde neler getirebileceklerini siz düşünün. Herkes okulunun durumuna göre yorum yapmalı küçük okullarda açılabilir ama büyük okullarda çok zor onun başınımı bekleyeceksin sağa sola gidip başka işlerlemi uğraşacaksın haa geçenlerdede BT sınıfının anahtar deliğine bişeyler sokmuşlar kilidi değiştirmek zorunda kaldım hemen BT ler dağıtılması sınıflara

eğer ki idarenizle anlaşabilirseniz. belirli saatlerde bt yi açın.
o saatlerde gelen işleri erteleyin
öğrencileri tabii ki tek başına bırakmak olmaz.
idare biraz anlayışlı olursa bu teklifi geri çevirmez.

Sene : 2007
Fikir: Tamamen bana ait :)
Yapılan İş: BT sınıfını ders saatleri dışında öğrenciye açmak
Görevli Öğretmenler: Dersi boş olan 4 ve 5. sınıf öğretmenleri(biliyorum yetenekliyim. :) hem o zaman resen formatörlük yoktu. gerçi bana hala yok)
Ücretler: Yarım saat 50 kr. 1 saat 75 kr. Çıktı: 10 kr.
Muhasebe: giren çıkan öğrenci ismi, saati, verdiği para. gün sonunda karşılaştırılır. (hiç bir zaman tutmaz)
Paranın kullanıldığı alanlar: Okulun bütün oem ihtiyaçları.
Hey gidi günler...

ben öğleden sonra 2 ile 4 saatleri arasında açıyorum sadece,

öğretim amaçlı gelenleri alıyorum, cıktı için de sayfa bası 20 kurus alıyorum.

Birinci dönem saatine 50 kuruş alıyordum okul çıkışı ve öğle araları. Ama sadece oyun oynamaya ve müzik dinlemeye. Ödev araştıranlara öncelik verip onlardan ücret almıyordum. çıktı da önlü arkalı 10 kr tek yön ve az yazı varsa 5 kr alıyorum. Toplanan parayla fare, klavye, temizlik malzemeleri vs aldık. Bu dönem oyun yok sadece araştırma yapanlara her zaman açıyorum. sadece çıktı ücreti alıyorum. Çünkü kağıt ve toner bedava değil. Üstelik kantinde 1 a4 10 kuruş ben çıktı alıp ta 10 kuruşa veriyorum. Ücretsiz olunca çıktı almanın önü ardı gelmiyor. çok nadir de biraz oynamalarına izin veriyorum. Müdür de öyle söylüyor zaten. 1. Dönem tam bir kâbustu. Para almakta çok kötü kafeci gibi, zaten 1 tl den 25 kr a kadar indirmiştim :)

öğrencilerin kullanımı ücretli olamaz, formatörseniz görevimiz zaten lab.ı kullanıma açık tutmak.
çıktı için ben ücret almıyorum çünkü çok az gelen var.

nermin_böte' Alıntı:
ben açıorumda ne oluyor çocuklar internete girip şarkı müzik dinliyor,sanatçıları takip ediyor,kimisi oyun oynuyor ..bende çobanlık yapıyorum resmen.. sinir oluyorum bu duruma ..zamanımı ve maneviyatımı çalan meb e yönetmeliğe herşeye sinir oluyorum..psikoloji felan kalmadı

:+1:

s_bote' Alıntı:
nermin_böte' Alıntı:

ders, ödev işte araştırma falan harici kullandırtma ben almıyorum öle müzik oyun neymiş o yau.. içerisi panayıra döner

s_bote' Alıntı:
öğrencilerin kullanımı ücretli olamaz, formatörseniz görevimiz zaten lab.ı kullanıma açık tutmak.
çıktı için ben ücret almıyorum çünkü çok az gelen var.

Hocam öyle bir söylemişsiniz ki sanki formatörlükten aldığımız para yetmiyor, öğrencilerden aldığımız ücreti de cebe indiriyormuşuz gibi olmuş. Evet görevimiz BT sınıfını açık tutmak ki bunu zaten yapıyoruz/yapmalıyız. Ücret alma konusu ise başka bir şey. Sonuçta toplanan paralardan elde edilen gelir yine BT sınıfı için kullanılıyor. Sarf malzemesi alınıyor, yerine göre donanım alınıyor. Kimisi "kafeci" gibi oluyor demiş, ne alakası var arkadaşlar. O paralar bi şekilde BT sınıfı için kullanılıyor, niye almaktan gocunalım ki?

Arkadaşlar önceki okulumda sınıfı açıyordum formatör olmadan, öğrenciler kullanıyordu mutlu oluyordum ama buraya beni resen tayin ettiler kapının kolu yok kapanmıyor dışarıdan kapanırsa açılmıyor, öğrenciler çok feci kapıyı içeride öğrenci varken kapatıyorlar, bilgisayarların açma düğmelerini bozdular, ramleri çaldılar vs.. herşey var en son idare kapat dedi. Mecbur kapatacam olmuyor bu öğrencilerle, çok saygısızlar moralim bozuk hep. Hiç sevemedim okulu. Tayine itiraz edenler de eski okullarında kalmışlar olan bana oldu.

http://www.melikgazibitefo.gov.tr/mevzu ... okitap.pdf (personel giderleri sayfa:19 madde:19) bilgisayar sınıfının ücretlendirilmesi ve elde edilen gelirin taksimi

Personel Giderleri
Madde 19- (Değişik : AĞUSTOS 2004/2563 TD) Personel giderleri, yöneticilere, öğreticilere ve destek hizmetlerini yürüten personele ödenen ücretlerden oluşan giderlerdir.
Etkinlik gelirlerinden; % 5 destek hizmetlerini yürüten personele, % 7 müdür ve müdür yardımcılarından bu Yönergede belirtilen konularda yönetim görevi alanlara, % 45 öğreticilere olmak üzere % 57 si personel giderlerine,%43'ü de bakım, onarım, yenileme ve destek hizmetlerine (elektrik, ısıtma, telefon, internet vb.) ayrılır.
Öğretmenlere ödenecek ders saati ücreti, öğretmenler için ayrılan miktarın, o etkinlik süresi içindeki ders saati sayısı toplamına bölünmesi ile bulunur. Bulunan birim ders saati ücreti, öğreticinin fiilen verdiği ders saati toplamı ile çarpılarak o öğreticinin alacağı ücret tespit edilir.
Yöneticiler için ayrılan % 7 lik pay, bu etkinliklerde görev alan yöneticiler arasında eşit miktarda paylaşılır.
Etkinlik merkezinde görevlendirilecek okul müdürü, ilgili müdür yardımcısı ve öğreticiler ile destek hizmetlerini yürüten personelden tahakkuk ettirilen gelir vergisi, yönetici tarafından ilgili vergi dairesine yatırılır.

bt sınıfını ücretlendirenler lütfn burayı okuyun linkden daha geniş bilgi edinin.kafanıza göre ücret almayın prosedüre uyun başınız ağrımasın

Bt sınıfını ücretli kullandıramayız. Ben sadece çıktı için ücret alıyorum oda toner için. Metin sayfası 25 kuruş resim 50 kuruş. Öğrtmenlerdende 10 kuruş.(toplantı tutanağı, yazılı, zümre gibi. Diğer özel çıktılarını alamıyolar pek , toner bitiyor çok pahalı diyorum). Bu arada BT sınıfı teneffüslerde bile açık tutmaya çalışıyorum.

Bende kullanımücreti yok.
Çıktı bedava yalnız bir günde 2 sayfadan fazla çıktı yok.
Herkes kendi kağıdını kendi geitiryor.
Öğrencinin elinden para almak kadar iğrendiğim bir şey yoktur.

her gün 15.00-16.30 arası lab ı açıyorum fakat öyle müzikmiş oyunmuşş zaten cesaret edip giremezler..
öğrenciler genelde dyned e geliyorlar bazen tıklım tıklım oluyor bazen 3-5 kişi, kimi de ödev araştırmaya yapıp gidiyor deftere yazıyor yazıcı yok çünkü aylardır hala verecekler 8) benim de işime gelir bir de onunla mı uğraşacağım...
bizde öyle para mara yok öyle olur mu yaa zaten para alsan çocuk para veriyoru diye net cafe gibi görürü tabi gözünde burayı ne farkı kalır o zaman oyun da oynar müzik de dinler..yok öyle :sleep:

ne parası ya.
Hocam öyle birşeyi kabul etmeyin.
Siz kafe mi işletiyorsunuz.Orası bir eğitim kurumu
Hem başınız ağrır.

nermin_böte' Alıntı:

s_bote' Alıntı:
nermin_böte' Alıntı:

ben nss den takip ediyorum öğrencileri eğitim amaçcı haricinde iş yapanların bilgisayarını kapatıyorum. bir kaç defa öyle yapınca ödev araştırması haricinde kimse gelmiyor artık.(nss ile öğrencileri takip etmek güzel değil ama başka türlü olmuyor)

teymirx' Alıntı:
BT sınıfları hafta içi hergün öğrenci ve veli kullanımı için açılmalıdır.
hocam kafe mi işletiyoruz, bu insanlık dışı çalışma esaslarına karşı çıkacağınız yerde onay veriyorsunuz, benim okulda bt sınıfı bilgisayarları valilikten bağışlanmış 6 taneye yakın idareye dağıtılmış projeksiyonu müd. yardımcısı, dersanesine götürmüş :eek: formatör olsam ben bu labı niye açayım yazıcı falan da yok varsa da gitmiştir..

arkadaşlar bir şey soracağım öğrencileri neye göre alıyorsunuz, kim gelirse girebiliyor mu yoksa randevu sistemi mi uyguluyorsunuz.

hocam resmiyeti var arkadaşın dediği gibi baya bi defter olayı var para işine girmek için onların halledin biri kalsa dese ki bilgisayar öğretmeni bizzden para alıyor sıkıntı çekersiniz.idarenize söyleyin resmiyeti halletsin.mevzuatta ücretlendirme şartları var.

Geri