Bt sınıfı format

Kodla Büyü

gumuss

Üye
Hocalarım merhaba, yeni başlamış olduğum okulumda bt sınıfında dell optiplex 3080 model bilgisayarlar var. Ancak işletim sistemleri windows değil. Usb den format atmaya çalışıyorum ancak bios ayarlarında boot sıralamasında usb çıkaramadım. Alışık olmadığım bir bios menüsü var. Yardımcı olabilir misiniz?

dell optiplex 3080 usb boot diye aratınca youtube da videolara baktınız mı bir kaç tane var

Hocam bu da çare olmadı. Benim de bilgisayarlar Dell OptiPlex 3080. Ne kadar video varsa uyguladım, ne kadar çözüm varsa denedim ama olmuyor. No bootable device found uyarısı geliyor. USB den kesinkle boot edemiyorum. Açılışta ipv4 ipv6 ve dell seçenekleri var. Windows Boot Manager yok UEFI yok. Dell seçeneği ile Pardus açılmaya çalışıyor fakat dediğim hatayı veriyor. Windows kurulumu yapamıyorum. Pardus açılmıyor Bilgisayarı açamadığım için hiçbir şey yapamıyorum nasıl çözeceğim bu işi

Tahmini yazıyorum. Bunları uyguladın mı?
1)Hocam açılırken F12 tuşu ile boot etmeyi dene.
2)Usb 2.0 ve 3.0 yuvası varsa usb'yi 2.0 olana tak.
3) Usb belleği görmüyorsa rufus ile imajı atarken; 1. yol mbr olarak at, değilse, Gpt olarak at, dene.
4) son çare; yan kapağı aç dvd-rom tak, dvd ile format at.

hocam kasayı aç. içinde bir jumper olabilir. bana geçen sene gelen banka bilgisayarlarında vardı böyle bir koruma... jumper ı sökünce hallolmuştu.

USB'de problem olmasın. Başka bir bilgisayarda deneyin. Kurulum başlıyor mu bakın.

Flashı sonunda gösterebildim. Bu kez de imajı yüklerken böyle bir hata alıyorum. İnternette çözümünü bulamadım. Bilgisi olan var mı acaba?

/dev/sda is busy. Some partition is mounted

IMG_20230921_121140.jpg

Bir hardiski söküp Dell olmayan bir PC’de Windows kurulumu başlatın
İlk restarttan sonra takın eski makinaya kurulum devam etsin

Gpt (uefi bios olabilir) o zaman iş değişir biraz 🤷‍♂️

Geri