BT Rehberliği Faaliyet Formu

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BTR olan arkadaşlar ilinizde isteniyor mu bilmiyorum bizden her ay BT Rehberlik Raporu isteniyor. Bu raporda Sınıfta her ay kaç öğretmene sınıf içi BT rehberliği yaptığımız isteniyor. 1. dönem bütün öğretmenlerin sınıf içi değerlendirmesini bitirdik. Şimdi ikinci dönem bunu tekrar başa mı alacağız ? Yoksa 2 dönemde bitecek şekilde mi yapmalıydım ? Sizler nasıl yaptınız bilgilendirirseniz sevinirim. Malum 50-60 öğretmeni bitirmek çok zor oluyor :(

Bizde de isteniyor (Çanakkale), ilkokulda btr yim ve bilgisayar sınıfı yok, sadece tahtalar ve öğretmenler odasındaki bilgisayar var kullanımda. Usuleten istenen ve doldurulan bir rapor istendiğini düşündüğüm için pek de etkin ve düzenli olmadı benim açımdan açıkçası...

aylık bildirim raporu ve aylık faaliyet raporu isteniyor bizden de (istanbul). faaliyet raporunda bt sınıfı veya akıllı tahtaları hangi öğretmen hangi konuyu anlatırken kullanmış onu yazıyorum, ama gerekli bir şey mi? bence hayır. yaptığımız teknik işleri vs. pek de soran yok aslında. elde kağıt olsun düşüncesiyle çıkmış birşey bence. gereksiz.

her dönem yapıyoruz
ay ay ilimizdeki koordinatöre rapor gönderiyoruz
sınıf içi değerlendirmeleri dönemde 1 defa olacak şekilde yapıp dosyada bulunduruyoruz.

Ben geçen 3 dönem yaptım. Önceki 2 dönem sadece dönem sonu rehberlik raporu istemişlerdi. Geçen eylülden itibaren aylık ve dönem sonunda 1 rapor olmak üzere 5 + 1 rapor gönderdik.

Bu dönem bıraktım muhtemelen aynıdır.

Arkadaşlar esas sorum şu, bu faaliyet raporu her dönem yapılacak onda sorun yok. Sadece her dönem mi bütün öğretmenlere izlicez ? yoksa sene boyunca yani 2 dönem de mi bütün öğretmenleri izlicez ?

Bence okuldaki tüm öğretmenlere bir duyuru yapılmalı! Gerekirse resmi yazı ile..

Böyle böyle sizlere sınıf içinde rehberlik etme görevimiz var. Böyle bir talebi olan var mı? diye. Öğretmenin böyle bir rehberlik talebi de yoksa zorla yapılmaz ki ! Talep eden öğretmenlerin listesi imza karşılığı alınmalı ve 1 veya 2 ders yapılmalı ve bu resmi belgeler her hangi bir şikayete karşı saklanmalı

Bence okuldaki tüm öğretmenlere bir duyuru yapılmalı! Gerekirse resmi yazı ile..

Böyle böyle sizlere sınıf içinde rehberlik etme görevimiz var. Böyle bir talebi olan var mı? diye. Öğretmenin böyle bir rehberlik talebi de yoksa zorla yapılmaz ki ! Talep eden öğretmenlerin listesi imza karşılığı alınmalı ve 1 veya 2 ders yapılmalı ve bu resmi belgeler her hangi bir şikayete karşı saklanmalı
Zaten öyle ki hocam. Bizimkisi denetim değil rehberlik. Rehberlik isteyene verilir. Adı sınıf içi rehberlik ancak bunun sınıf içerisinde olması şart da değil. Bir öğretmen, bir idareci hatta bir öğrenci okulun herhangi bir yerinde sizden teknik ya da teorik yardım istediyse bunu da bu kategoriye ekleyebilirsiniz. İlgililerin imzasını alıp formu doldurmanız yeterli. Derse girmeniz şart değil.

Geri