BT Rehber verdikleri kurslardan ek ders ücreti

Kodla Büyü

sumeyra21

Aktif Üye
http://eogrenim.meb.gov.tr/ adresindeki duyurular bölümünü görebilen arkadaşlar;
"09.01.2013 - BT Rehber Öğretmenlerinin verdikleri kurslardan ek ders ücreti alabilmeleri ile ilgili resmi yazı duyurular bölümündedir" isimli duyruyu ekleyebilir misiniz

fatih projesi eğitimlerinden ek ders alamıyoruz yani ne güzel :(

md4483' Alıntı:
Bu yazının neresinden çıkardınız bu sonucu hocam anlamadım. Eğer eğitici değilseniz alabilirsiniz diyor yazıda, bt rehber öğretmenin görev tanımında hizmetiçi eğitim verir yazmadığı için alınır..

Hocam biz de Eylül'de gittik kursa 3 ay sonra verdiler şifreyi. Biraz gecikme olabiliyor.

_su_' Alıntı:
md4483' Alıntı:
Bu yazının neresinden çıkardınız bu sonucu hocam anlamadım. Eğer eğitici değilseniz alabilirsiniz diyor yazıda, bt rehber öğretmenin görev tanımında hizmetiçi eğitim verir yazmadığı için alınır..

buradan çıkardım
BT Rehber öğretmenleri kadrolarının bulunduğu okullardaki ders görevini yerine getirdikten
sonra proje okullarında BT rehberlik görevini yürütmektedirler. Okullarda görevli BT
rehberöğretmenlerinin “FATİH Projesi – Eğitimde Teknoloji Kullanımı” kursunda eğitim
görevlisi olarak görev alması halinde ayrıca ek ders ücreti ödenmesi hususunda tereddütler
oluştuğu ve farklı uygulamalar yapıldığı bakanlığımıza gelen bilgilerden anlaşılmaktadır.
Konu ile ilgili Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden görüş alınmış ve
cevabi yazıda;
“Bu çerçevede, bilişim teknolojileri rehberliği görevini yürütmek üzere geçici olarak
görevlendirildikleri ve bu görevlerine bağlı olarak haftada 18 saat ek ders ücretinden
yararlandıkları belirtilen öğretmenlerden hizmetiçi eğitim kapsamında ayrıca ders verenlerin,
verdikleri dersin geçici görevleri gereği yapmak durumunda oldukları görevlerin kapsamında
bulunması halinde buna bağlı olarak ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmalarının
mümkün bulunmadığı; verdikleri dersin geçici görevleri gereği yapmak durumunda oldukları
görevlerin kapsamında bulunmaması halinde ise ilgi (b) Kararın 7’nci maddesi çerçevesinde
ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir.” denilmektedir.

Hocam bizim görevlerimiz arasında Hizmet içi Kurs vermek varmı. BTR görevleri resmi yazısını okursan orada böyle bir ibarenin geçmediği görürsün. O zaman "verdikleri dersin geçici görevleri gereği yapmak durumunda oldukları görevlerin kapsamında bulunmaması halinde ise ilgi (b) Kararın 7’nci maddesi çerçevesinde ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir." bu na göre ödemeleri gerekir.

Geri