BT rehber öğretmenine yetiştirme kurslarında ek ders yok...

Kodla Büyü
Bunu yazan arkadaş neyin kafasını yaşamış acaba? Bir kere btr görevi hergün her saat yapılmaz. adam hafta sonu da mı btr görevi yürütüyor..

Hocam Kursu görevlendirme zamanında değil hafta sonu açıyorum ve herhangi bir sıkıntı çekmiyorum ben burada onaylandı.
Ayrıca rahat olun çoğu idareci kendi de yetiştirme kursu açtığı için onlara da vurduğu bu yazıyı görmezden gelirler.

HOCAM TAMAMEN SAÇMALIK
ANTLATMAKTAN GINA GELDİ
MÜDÜRÜMDE SORDU ONADA ANLATTIM İLÇE ONAYLADI HOCAM SIKINTI YOK DEDİ
TEKRAR ANLATIYORUM BTR YÖNETMELİĞİNDE NE DİYO EĞİTİM ÖĞRETİM BİTTİĞİ ANDA BTR GÖREVİ BİTİYOR,
KURSLARI EĞİTİM ÖĞRETİM SAATLERİ DIŞINDA YAPTIĞIN ZAMAN HİÇBİR SIKINTI YOK
BU AYDIN MEMDEKİ VE BAKANLIKTAKİLER NE İÇİYOKİ ACABA KENDİ YAZDIKLARI YÖNETMELİĞİ BU ŞEKİLDE YORUMLUYOLAR

Şimdi arkadaşlar,bunun gibi soruyu tutar da üst makam sorarsanız,böyle durumla karşılaşırsınız.
Ben bu okulu aradım geçen hafta.Karşıma çıkan sanırım müdür yardımcısı idi..
Evet bu yazı doğru dedi ve zafer kazanmış eda ile "Bu arkadaşlar hafta içi sonu,halk eğitim,yetiştirme... gibi kurs açamaz dedi"
Sanki dünyanın sırrını çözmüş gibi bir tavrı vardı :x
Sonra ben,bu adamın görevlendirme yazısında,çalışma saati ile ilgili maddenin neresini anlamadınız ? diye sorunca
bozuldu,"bakanlıkla konuşcaksınız" falan demeye başladı,ben iyi rahatlamışsınızdır artık dedim ve telefonu yüzüne kapattım...
veee beni hemen sonra farklı iki numara aradı :D
açmadım,umarım odur ki büyük ihtimal o,kudurmuştur inşallah :++:
bence sizler de yapın,benden sonra ilçeden arkadaş aradı,yazı der demez kapatmış herif telefonu :+1:
ben o bilişim öğretmeninin yerinde olsam,sendika mahkeme ararım hakkımı ama yavrum sesi çıkmıyor heralde.

_MurAy_' Alıntı:
Şimdi arkadaşlar,bunun gibi soruyu tutar da üst makam sorarsanız,böyle durumla karşılaşırsınız.
Ben bu okulu aradım geçen hafta.Karşıma çıkan sanırım müdür yardımcısı idi..
Evet bu yazı doğru dedi ve zafer kazanmış eda ile "Bu arkadaşlar hafta içi sonu,halk eğitim,yetiştirme... gibi kurs açamaz dedi"
Sanki dünyanın sırrını çözmüş gibi bir tavrı vardı :x
Sonra ben,bu adamın görevlendirme yazısında,çalışma saati ile ilgili maddenin neresini anlamadınız ? diye sorunca
bozuldu,"bakanlıkla konuşcaksınız" falan demeye başladı,ben iyi rahatlamışsınızdır artık dedim ve telefonu yüzüne kapattım...
veee beni hemen sonra farklı iki numara aradı :D
açmadım,umarım odur ki büyük ihtimal o,kudurmuştur inşallah :++:
bence sizler de yapın,benden sonra ilçeden arkadaş aradı,yazı der demez kapatmış herif telefonu :+1:
ben o bilişim öğretmeninin yerinde olsam,sendika mahkeme ararım hakkımı ama yavrum sesi çıkmıyor heralde.
KARDEŞ BÖLE ADAMLARLA AYNI SIFATI TAŞIMAKTAN UTANIYORUM CİDDEN ALLAHTAN BÖLE ADAMLARLA KARŞILAŞMIYORUM KATİL EDER BÖLE ADAMLAR SON 4 YILDA HEM BTRYİM HEMDE HALK EĞİTİM KURSU AÇTIM BU DÖNEMDE YETİŞTİRME KURSU AÇTIM
YALNIZ YAZIDA SAAT FALAN BELİRTMİYOR BENCE BAKANLIK EĞİTİM ÖĞRETİM SAATLERİ İÇİ İÇİN O YAZIYI YAZMIŞTIR BUNLARDA GENEL OLARAK YORUMLAMIŞTIR
BİZİM İLÇE GAYET GÜZEL BİR ŞEKİLDE ONAYLADI
VE TÜRKİYENİN HER YERİNDE ONAYLANAN KURS SADECE AYDINDA SIKINTI OLDU ANLAMIŞ DEĞİLİM

Bu konu çok uzamaya başladı.
Kurs açıp da iptal olan, veya ücret alamayan arkadaşlarımızın önce dilekçe ile itiraz ederek olumsuz olması halinde, doğrudan mahkemeye gitmeleri gerekir.

Bu sayede emsal olur yoksa bu işin cılkı çıktı iyice.

Köy okulunda olmasam, taşımalı eğitim olmasa hafta içi kurs açardım kesinlikle.

Lütfen bir an önce sendikalarınızı devreye sokun...

bu nasıl iş arkadaş benim kurusumu müdür haftasonu bişey olmaz diye açtı ilçe kapattırdı.bu arada il Aydın kursu açılan iller hangisi yazarlarsa sevinirim

benim iki tane kursum açtırılmadı malum yazıya istinaden aydın efeler mem e dilekçe verdim aynı malum yazıyı okula gönderdi. :x

Bu bakanliktakilerin işi gücü yok ne ile uğraşıyor arkadaş yok böyle bi ülke.

bilisimci_009' Alıntı:
bu nasıl iş arkadaş benim kurusumu müdür haftasonu bişey olmaz diye açtı ilçe kapattırdı.bu arada il Aydın kursu açılan iller hangisi yazarlarsa sevinirim
Manisada sıkıntı yok hocam ilçe onayladı
Aydında sıkıntı büyük herhalde :D baya ünlüoldu aydın ili

sftcrt' Alıntı:
benim iki tane kursum açtırılmadı malum yazıya istinaden aydın efeler mem e dilekçe verdim aynı malum yazıyı okula gönderdi. :x
hocam bu aydın napiyo anlamıyorum diğer illerde herkes açıyo siz nasıl açamıyosunuz anlamadım

ben de BTR için başvurdum. ama hala onay çıkmadı çıkacak tabii. ayrıca 6 saat kursum var. bugün müdür yrd mız aydın iline yazılan yazıyı gösterdi bana. bakanlıktan böyle bir görüş var diye. oda şaşırmış tabii. şimdilik bir sorun yok. ama kafalar karıştı. ne yapacağız böyle anlamadım arkadaşlar. kursumuzu iptal ederler mi? ya da ne bilim verilen ek dersleri geri isterler mi?

bu arada il istanbul şişli ilçesi.

istanbulda BTR isteyip kurs açan var mı? il koordinatörü ne düşünüyor acaba bu konuda.

Sayın hocalarım son gelen yazıyı nasıl yorumluyorlar, yazıda bt rehberliği görevi saati bittikten sonra belletmenlik dahil diğer görev alabilir özellikle belirtmiş, neden bu kadar zorluk çıkarıyoruz. Ayrıca Fatih projesi kapsamında bir çok kurs verdim. hala anlamayanlara sormak lazım, mesaiden sonra ekders karşılığı yapmış olduğum kursların hiç birinin onay almaması gerekir. Hepsi onaylandı. size tavsiyem verin dilekçeyi idarecileriniz işin içinden nasıl çıkarız diye düşünsünler

Hakan25' Alıntı:
Sayın hocalarım son gelen yazıyı nasıl yorumluyorlar, yazıda bt rehberliği görevi saati bittikten sonra belletmenlik dahil diğer görev alabilir özellikle belirtmiş, neden bu kadar zorluk çıkarıyoruz. Ayrıca Fatih projesi kapsamında bir çok kurs verdim. hala anlamayanlara sormak lazım, mesaiden sonra ekders karşılığı yapmış olduğum kursların hiç birinin onay almaması gerekir. Hepsi onaylandı. size tavsiyem verin dilekçeyi idarecileriniz işin içinden nasıl çıkarız diye düşünsünler

hocam ben aydın iline gönderilen bakanlık yazısını okudum. GEÇİCİ GÖREVİ SÜRESİNCE dyk de ders okutarak karşılığında ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmasının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir. diyor.

denizci' Alıntı:
Hakan25' Alıntı:

hocam ben aydın iline gönderilen bakanlık yazısını okudum. GEÇİCİ GÖREVİ SÜRESİNCE dyk de ders okutarak karşılığında ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmasının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir. diyor.
Hocam şu yazıyı buraya atmanız mümkün mü? gönüllü olarak mahkemeye verecem

hocam şuan atamıyrm.çıktısı vardı bende.sanırım nette var.bi arama yapın. Olmadı en kısa sürede yüklrm buraya.

Allah razı olsun AYDIN MİLLİ EĞİTİM SESİNİ tÜM tÜRKİYE DUYDU. Bekir SİNOPLUOĞLUNA DA ORDU İLİNDEN TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. HAFTA SONLARI BİZE KALDI :)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    195.4 KB · Görüntüleme: 565
  • 2.jpg
    2.jpg
    69.2 KB · Görüntüleme: 563
arkadaşlar bu yazıya istinaden sendikasıyla görüşen olmadı mı? Bu işi mahkeme paklar

Bir başlıkta hocam yazmıştı tüm illere gidecek diye bu görüş yazısı, okulun postasına bugün düştü muhtemelen yarın tüm türkiye ye yayılır. Okul Postanızı yarın kontrol etmeyi unutmayın. Btr olana hiçbir şey yok yazısı. Teşekkür ediyoruz herşeyden bizi nefret ettirdikleri için. Bir kez daha lanetler okudum şu bölümüme ve tercihimi yapmış olduğun şu branşa.....

arkadaşlar bikaç il dışında herkes açmış kursu
geçen dönemde açıp ek derslerini çatır çatır aldılar bu dönem mi vermicekleri tuttu
ozaman geçen sene ve geçen dönem verilenler nolcak
izin vermeyen illere dava açın kazanın başkada çare yok diğer illerde açacak bakacak başka yapılcak yok
benim merak ettiğim geçen dönemlerde açanlar nolcak

Peki bu yaziyla birlikte geriye donuk odeme filan cikarabilirler mi ya??bu bölümü sectigime lanet olsun ya:( amelemiyiz ogretmenmiyiz belli degil:(

la_mer62' Alıntı:
Peki bu yaziyla birlikte geriye donuk odeme filan cikarabilirler mi ya??bu bölümü sectigime lanet olsun ya:( amelemiyiz ogretmenmiyiz belli degil:(
yok hocam derse girmişsin isterlerse aç davanı
bakma bi çok il kurslara devam ediyor bikaç il kafasına göre iptal ediyor burdada millet telaşlanıp felaket tellallığı yapıyor hakkınızı arayın arkadaşlar

memurlar.net çok güzel açıklamış, kursu iptal edilenler itiraz dilekçesini bir an önce versin arkadaşlar.
Hatta son cümlede de noktayı koymuş :)

Nöbet tutan arakadaşlar nöbet ücretlerini, kurs açanlar kurs ücretlerini talep etsinler. Bu hakları kaybetmeyin.

MEB görüş yazısı çok abes kaçmış, 18 saat ekders ver her şeyi yaptır. Ne iyi iş. Ne kurs ücreti, ne nöbet ücreti, ne belletmenlik, ne hem kursu , ne sınav ücreti hiç bişey verme. ne de olsa 18 saat ekders alıyoruz ya. TEOG sınav görevi ücretlerini de geri verelim mesai içinde yapıldı ne de olsa :verymad: :verymad:

bu arada memurlar net'te ki yazıyı oyların, +1 verin ...

Geri