BT- İlgili Raporlar ve Mektup

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar,

Şu yaşadığımız sorunlarla dolu süreçte onlarca değil yüzlerce girişim yapıldı, elde edebildiğimiz somut bir sonuç görünmese de sesimizin duyulduğu ve rahatszlık verebildiğimizi son günlerde görüyoruz.

Sendikalar, siyasi partiler, eğitimci yazarlar, gazeteler, haber siteleri, STKlara birçok başvuru yapıldı, birebir görüşmeler yapıldı, yüzyüze görüşülen herkes durumumuza hak verdi, elinden geldiğince destek olmaya çalıştı.

Muhalefet muhalif bir konu olursa ilgilenir düşüncesi ile dün Yalova vekili Muharerem İnce ile görüştük (yardımcı olacak gönüllü bulamadık duyurularimiz-f3/ankara-da-m-ince-ile-gorusebilecek-gonullu-lazim-t60822.html ), raporlarımızı kendisine ilettik, eğitimbir sen gnl.bşk.yrd. ile görüştük raporumuzu incelediler mevzuat bölümüne aktardılar onlar haberdardı zaten detaylarıyla beraber sunmuş olduk, diğer sendikaların hepsi aynı şekilde durumdan haberdar, PGM'ye aynı raporlar gitti, eğiteke gitti, TTK ya gitti, gazetecilere, eğitimci yazarlara gitti, arkadaşlarımızdan cumhurbaşkanı konutuna çıkan oldu, ankaraya bizzat gidip girişim yapanlar oldu, kendi ilindeki yetkililerle birebir görüşme yapanlar oldu, böte bölüm başkanlarıyla görüşüldü vs bu süreçte çok kıymetli insanlar tanıdık, ufak bir ekip gibi birbirimizle diyalog kurduk beraber çalışmaya bir şeyler yapmaya çalıştık, şahsen benim diyalogda olduğum arkadaşların yarıdan fazlası çalıştığı ilde kurumda sıkıntı şu ana kadar yaşamamış olmasına rağmen sorunları kendi sorunu bilerek uğraşan çabalayan, gerektiği zaman bir rapor için sabahlayabilen arkadaşlardı çünkü iki gün sonra aynı sıkıntı hepimizin başına gelecek farkındalardı.

Bu süreçte elinden gelen gayreti gösteren, girişim yapmaya çalışan arkadaşlarımızı enayi gibi gören, benim derdim yok, rahatım, derdi olan uğraşsın diyen, norm sorunlarından zerre kadar haberdar olmayan, norm nedir bilmeyen, sadece canı yandığı zaman sesi çıkan, hala meb'e mail bombardımanı yapalım, fazla detaya dalmayalım başımıza iş alırız memuruz diyen, haksızlıkları sineye çeken, alttan alan, vaktim yok, sıkıntım meşgalem çok diyen, hata ileri gidip çalışmaları suçlayan, yanlış gören, rahatımızı bozacaksınız diyen zümredaşlarımıza da rastladık. Zaman zaman bıktık usandık pes artık dedik ama her yeni gelişmede, sorunda tekrar canlanmıştık.

Fakat nereye kadar...

Sıkıntısı yaşasa da yaşamasa da sıkıntıların haksızlıkların farkında olup, başımıza örülen çorabı görüp gerekli hassasiyet ve duyarlılığı gösteren birşeyler yapma gayreti içerisinde olan, haksızlığa karşo elinden geldiği kadar mücadele eden arkadaşlarımıza, bireysel diyalog içerisinde olup ortak çalışmalar yapmaya çalıştığımız arkadaşlarımız ve dostlarımıza, kıymetli BGV ekibine sonsuz teşekkürler.

Son günlerdeki görüşmelerimiz sonrası sunduğumuz yazıların bir kısmını da buraya ekliyorum, birebir görüşmelerde durumu tüm çıplaklığıyla açıklayan metinlere ihtiyacı olan arkadaşlarımız için faydalı olabilir.

Saygılarımla, iyi forumlar, kolaylıklar dilerim...

EK
A- Raporlar ve Giriş Metni Dosyası
00-Giriş Metni-durumumuzu özetleyen metin
01-PGM Basın açıklaması ve habertürk'e ilgili cevap
02-BGV Durum analizi raporu özeti
03-BGV durum analizi raporu detaylı
04-BGV Basın metni
05-BGV BT Öğretmenleri ulusal bildirisi

B-Yetkiliye mektup

Ekli dosyalar

• kısa metin mektup.rar
    18 KB · Görüntüleme: 57
  • raporlar ve giriş metni.rar
    719.4 KB · Görüntüleme: 87
Hocam sağolun, ne diyeyim Allah yardımcınız olsun, sabır versin, sabır dayanmıyor bu birimlere laf anlatmaya

Uğur ışılak ne güzel yazmış

Parçalandı sabır taşı
Gelsen de bir gelmesen de
Kurudu gözümün yaşı
Silsen de bir silmesen de

Yaşadığım bir beladır
Failin gözü eladır
Şahidim arş-ı ala'dır
Bilsen de bir bilmesen de ey PGM ve TTKB

Süreç içerisinde elinden gelen gayreti sarfeden tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Artık sesimiz duyulmaya başladı. Ama yapacağımız çok iş var. Hız kesmeden devam etmemiz gerekli.

the_korsan' Alıntı:
Şu yaşadığımız sorunlarla dolu süreçte onlarca değil yüzlerce girişim yapıldı, elde edebildiğimiz somut bir sonuç görünmese de sesimizin duyulduğu ve rahatszlık verebildiğimizi son günlerde görüyoruz.

Bir gün içinde mesaimizin yoğunluğuna sığdıramayacağımız bu kadar meşgale arasında çaba(lar)nız için şahsım ve ekip arkadaşlarım adına teşekkür ederim hocam. Güzel olacak herşey, ümidimizi yitirmeyelim ve şu öğrenilmiş çaresizlikleri defterimizden lütfen silelim!

bende emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. elimizden geleni yapmaya devam

"180 saatlik Sertifika yeterliliği dışında kazanımı bulunmayan, Bilgisayar Destekli Eğitim vizyonundan yoksun diğer Branş Öğretmenleri" ymiş :-1:

sevsinler vizyonunu

Cuma günü ilçemin kaymakamı ve ilçe mem müdürü okulumuzu ziyaret etti, herkesle tanışma filan sıra bana geldi, tanıttım kendimi, dersimiz kaldırıldı sıkıntılıyız dedim, kaymakam nası yani ne mantıkla dedi, tam ben söze gircektim müdürüm fatih projesi filan baya bi anlattı sonra aldım sazı elime, msn,facebook bilenler uzman sanıyolar, bilgisayar kullanımı bi disiplindir filan dedim anlattım müdürüm biraz bozuldu, bilmem pazartesi bi fırça yermiyim ama, güzelce anlattım. kaymakam oldukça şaşırdı çok ilginç diyebildi. mem müdürü sanırım yeni öğrendi çok fransız kaldı :)

Ben de tüm zümrelerimi kutluyorum, bu raporları yazabilecek kaç bakanlık yetkilisi vardır acaba. Ben de okulumda şu anda norm sıkıntısı yaşamıyorum, ama farketmez biz öğretmen atandık öyle kalmalıyız, sevgiler....

sinan36' Alıntı:
"180 saatlik Sertifika yeterliliği dışında kazanımı bulunmayan, Bilgisayar Destekli Eğitim vizyonundan yoksun diğer Branş Öğretmenleri" ymiş :-1:

sevsinler vizyonunu
Kurban ol sen o vizyona

emeği geçen, üzerindeki ölü topraktan silkinerek uyanan azınlığa sonsuz teşekkürlerimi sunarak şunu belirtmek isterim. benim okulumda ikinci kademede 16 şube olduğu için norm fazlası değilim ve hiç olmayacağım ama yapılacak her eyleme ve ekibe katılmaya ve desteklemeye bu yapılan haksızlıklara dur demeye her zaman varım. yani rahatımı bozmaya hazırım! ben değil biz demeyi öğrenmemiz gerekir. lütfen hepimiz taşın altına elimizi koyalım, yoksa çok geç olacak!

Emeği geçen herkese teşekkürler, umarım emekler karşılığını bulur. Bakalım ne olur sonumuz?

Geri