bt öğretmenleri öğrencilerinizin isimlerini biliyormusunuz?

Kodla Büyü
Ben ilk kademe 2. ve 3. sınıflara giriyorum ama okulun %70 öğrencisinin adını biliyorum(1. sınıflar ve anasınıfı hariç).İyi ve yaramaz öğrenciler zaten öğretmen arkadaşlar aralarında konuştukları için biliniyor.EE bazen Bt sınıfına da geliyorlar.İKS idi e-okul işlemleri idi, yılık işlemleri idi felan öğrenci isimleri akılda kalıyor.Boş derse girdiğimde öğrenciye isimle hitap ettiğimde öğrenciler şaşırıyor..AA dersimize girmiyorsunuz ama isimlerimizi biliyorsunuz diye.Gerçi girdiğim sınıflardan da isim bilmediğim oluyor. Aslında hafıza ve öğrencinin dikkat çekmesiyle alakalı gibi...

aynı okulda 4.yılım olduğu için neredeyse hepsinin adını biliorum :) hatta arada 1-2-3 lerden de bildiklerim var:)

6 sınıfım var hafta da 6 saat ediyor yani, onun haricinde milli eğitim ar-ge de görev yapıyorum. Okula sadece derse girip çıkmak için gidiyorum yani. Bu sene başladım ve benim için de durum aynı her sınıftan 3-5 göze çarpan-batan öğrenci ismi o kadar.

aslında ezberlemek zor değil de.ders saatimiz çok az.kısa sürede ders işlenemiyor.bilgisayar arızası.idare işleri.falan filan derken.bence branştan kaynaklanan birşey.

Önceki görev yerimde 350 kadar öğrencimiz vardı.Hepsinin adını biliyordum.Şimdiki görev yerimde 1200 den fazla öğrenci var,ilk 1-2 yıl zorlandım ama şimdi dersine girdiğim sınıflarda -ki her sınıf 40 küsür kişi-tüm öğrencilerin isimlerini biliyorum.

23 saat dersim var
ortalama 30 öğrenci var
23 * 30 = 690 öğrenci ediyor
isimlerini bil-e-miyorum
isimleride oturdukları pc numarasından ibaret oluyor benim için :((

amytis' Alıntı:
23 saat dersim var
ortalama 30 öğrenci var
23 * 30 = 690 öğrenci ediyor
isimlerini bil-e-miyorum
isimleride oturdukları pc numarasından ibaret oluyor benim için :((

715 öğrenci de benim var. tüm isimleri bilen arkadaşları tebrik ederim

okulumda bu yıl 6. senem , çok aşırı sessiz öğrenciler haricinde öğrencilerin %90ının ismini biliyorum.Bence isimlerini hatırlamamanız onlarla çok fazla vakit geçirmemenizden kaynaklanıyor.

şubatta geldim bu okula ama bi çok öğrencinin ismini ezberledim bile sebebi öğrencilere ismiyle hitap edince değer verildiğini hiissediyor ve size yaklaşımı daha farklı oluyor isim konusunda çok hassasım çünkü ben de öğrenciyken yeni gelen bi öğretmenin ne zaman ismimi öğreneceğini merakla beklerdim..
isimleri hafızada tutmak için de ben her ders mutlaka yoklama alırım ve isimlerini söylediğim öğrenciler de ayağa kalkarlar yüzlerine bakarım ve isimlerini içimden de tekrar ederim :)

ogretmen_pc' Alıntı:
şubatta geldim bu okula ama bi çok öğrencinin ismini ezberledim bile sebebi öğrencilere ismiyle hitap edince değer verildiğini hiissediyor ve size yaklaşımı daha farklı oluyor isim konusunda çok hassasım çünkü ben de öğrenciyken yeni gelen bi öğretmenin ne zaman ismimi öğreneceğini merakla beklerdim..
isimleri hafızada tutmak için de ben her ders mutlaka yoklama alırım ve isimlerini söylediğim öğrenciler de ayağa kalkarlar yüzlerine bakarım ve isimlerini içimden de tekrar ederim :)
Benim de yöntemim buydu isimlerini öğrenene kadar. Öğrendikten sonra yoklamayı sessiz alır oldum...

Aslında eskiden sınav yaparken daha kolay öğrenebiliyordum öğrencilerin isimlerini. Sınav esnasında gezerken hem ismini yazmış mı diye kontrol ediyordum, hem de ismini ve çocuğu belleğime kazıyordum. Fakat sınav kalktı, ders 1 saate düştü; gel de öğren. Çok zor.

benim oldu bitti isim hafızam yoktur geçen sene formatörlük yoktu ozaman teknoloji tasarım görsel sanatlar ne kadar öğretmensiz ders varsa hepsini vermişlerdi haftada 8 saat görünce aynı öğrencileri ezber olmuştu ama yeni okulumda saysan 20 öğrenciyi geçmez ismini bildiğim :oops:

Ben bu sene Teknoloji ve Tasarım dersine girdikten sonra öğrenmeye başladım. Her 6. sınıftan 8-10 kişinin ismini biliyorum. Kendi grubumdan.

Geri