BT Öğretmenleri çalışma şartları

Kodla Büyü

ayse82

Üye
Merhaba hocalarım. Benim gibi bu yıl mezun olacakların merak ettiği sorular var. Cevaplarsanız çok sevinirim.
-Sözleşmeli atananlar ne kadar maaşla başladı?
-Maaş karşılığı kaç saat derse giriliyor, ek ders ücreti ne kadar?
- Sözleşmeli ya da özelde çalışanlar sadece ders saatinde mi okuldasınız yoksa 5 x tam gün mü?
- Özelde ücret ne kadar?
- Kolej ile görüşme yapılırken nelere dikkat etmeliyiz?
-Sözleşmeliyken becayiş var mı?
Bunların dışında tavsiyeleriniz var mı?
Teşekkür ederim.

Merhaba hocalarım. Benim gibi bu yıl mezun olacakların merak ettiği sorular var. Cevaplarsanız çok sevinirim.
- Sözleşmeli ya da özelde çalışanlar sadece ders saatinde mi okuldasınız yoksa 5 x tam gün mü?
- Özelde ücret ne kadar?
Teşekkür ederim.

BÖTE olduğunuzu varsayarak 15 saat maaş karşılığı, ders varsa en az 6 saat zorunlu olmak üzere 15 saate kadar ek ders alabilirsiniz (toplam 30). DYK kapsamında da 10 saat haftalık ders verebilirsiniz.
Becayiş yok.
Kurumsal olmaya devam özel okul yerine market zincirlerinde çalışmak daha mantıklı.
Maaş 3.700 civarı olması lazım. Ek ders hariç tabi..ben kadrolu yum 4.000

Atanmak çok zorlaştı artık, özelde çok çalışarak , kendinizi geliştirerek , bol proje ,etkinlik yapak hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

ücretsiz izin dilekçesi doğrudan il milli eğitime verilebilir mi? bir de dilekçenin kabulu kaç gün sürüyor acaba. mesela yarın dilekçeyi versek pazartesi izne çıkabilirmiyiz? Ailevi sebeplerden böyle bir durum oluştu

- Özelde ücret ne kadar?
Teşekkür ederim.
Öğretmenlik uygulaması dersi almıyor musunuz? Oradaki danışman öğretmeninizden yardım talep ettiniz mi? Gerçekten merak ediyorum.

Geri