BT Öğretmeni İçin Çalışan Sendikalar ve Sendikalara

Kodla Büyü
Bizim ünvanımız teknolojik müdür yardımcısı olacaksa rehber öğretmenlerinkide psikolojik müdür yardmıcısı olsun. Formatör öğretmen bile kulağa daha hoş geliyor teknoljik müdür yardımcısından.

arkadaşlar ben ve sendika olarakta en başta derslerin geri getirilmesinden yanayız
Tek. Müdür. Yrd ise alternatif bir çözüm isteyenler için olabilecek bir durum olarak sunduk
tabi meb kabul ederse ....

CUMA günkü görüşmemiz de öne çıkanlar ve isteklerimizi MEB ilettik

Biz sarı sendikacılık yampıyoruz en ufak sorunda gidip yapışıyoruz yakalarına
vaz geçmekte yok denedik olmadı mantığına börünmedik asla
BT sorunu başta benim sonra 10 bin 'nin sorunu bunu bütün BT ciler
bilsin
Sözleşmeli öğretmenlikte de durum böyleydi herkes çok çabuk vaz geçiyor
ümitsizliğe kapılıyor sakına bunu yapmayalım . Yoksa ortada kalacağımız kesin ....

BT sorunu uzaktan asla çözülmez ...
MEB kilerle bire bir iletişim ve bilgilendirme lazım onuda elimizden geldiğince yapıyoruz ...
yeterki gönülü ve destek veren arkadşlarımız olsun ...

sefatetik' Alıntı:
arkadaşlar ben ve sendika olarakta en başta derslerin geri getirilmesinden yanayız
Tek. Müdür. Yrd ise alternatif bir çözüm isteyenler için olabilecek bir durum olarak sunduk

Hocam sürekli görüşme yaptığınızı belirtiyorsunuz ama hiç görüşme sonuçlarından bahsetmiyorsunuz.

inanakyol' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:

Hocam sürekli görüşme yaptığınızı belirtiyorsunuz ama hiç görüşme sonuçlarından bahsetmiyorsunuz.
:puhaha:

Ne bekliyorsunuz hemen yarın derslerin veleceğini mi ?
Şu bakanlığa bir gün sizde uğrasaydınız da bazı
şeylerin nasıl yürüdüğünü anlasaydınız ...
Bizim görüşmelerimiz kanıtları ile sonuyoruz ...
geri adımda atmıyoruz

Sonuçları şu arkadaşım herkes şuan BT öğretmenlerinin durumunu tam olarak bilmiyor
Hatta herkesin normal olarak çalıştığını biliyorlar .
Rahmetli kemal sunalın bir film vardı
DAVACI diye izleyeniniz var mı
BT öğretmenerinin durmu ancak o film açıklar

Yaptığımız görüşmeler de o seyirde devam ediyor .
Anlayana tabiki ....
İçimizde anlamayan çok kişi varda ...

MEB 'teki tüm kadro sil baştan ...
Eeee durmu da herkese yeniden anlatmak lazım.
Talim terbiye ye
Teknolojik Genel. Müdür.
Personel genel müdürlüğüne ..

kısacası çoğuna yeniden bilgi verilecek

cesur ve akyol hocalara duyurulur...

DEVA DÜŞTÜ YENİDEN AÇMAK LAZIM...

sefatetik hocam geçen yılda söyledim bu iş öyle olmaz ayrıca kimse kimseyi kandırmasın. 3 - 5 kişi ile sendikacılık olmaz 2 sendikanın sayısı 200 bini geçti senin sendika 200 kişi yani binde bir. toplu görüşmede oturacak bir yerin varsa bilişimcilerin derdini orda masaya yatır. yoksa meb de şunla görüştüm bunla görüştüm aha çözüyorum demekle olmaz bu işler o kadar basit olsaydı zaten şimdiye çoktan çözülürdü

Teknolojik( :lol: ) müdür yardımcısı olmayı isteyen kim? 2011 verilerine göre 255 üyesi olan bir sendika 12-13 bin kişi adına bu yetkiyi kimden alıyor da imla hatası dolu bir yazı ile başvuruda bulunuyor?

Bizim kimseden yetki almamıza gerek yok zaten
kendimiz her türlü fikir ve öneri vermekte yetkiliyiz zaten

nasılsa sendikanızın sayısı da fazla belki kale alırlar :lol:
elinden geliyorsa git sende bir öneri ver arkadaşım

deki ben tek. müdür yrd. değil
başka bir şey olmak istiyorum de yeterki çalış
ama birşeyler yapanlarıda eleştirme
300 tane eyleme gelen arkadaş oldu
belki sayı 500 -1000 bulurdu ama bu olumsuz herşeye muhalefet
kişiler yüzünden çoğu kişi gelmekten vazgeçti ... zamanında ....
demeki 12 binden rahatsız olan sayı 200-300 müş dediler onlarıda dağıtırız nasılsa denildi ...

DEDİM YA BU ARKADAŞLAR GİTSİN DAVACI FİLMİNİ İZLESİN
başka bir şey yapmasınlar ...

sarı sendikaların yaverleri de burda baya varmış....

diğer sendikaların WEB sayfalarına bakın BT öğretmenlerinden söz eden var mı ?????

sefatetik' Alıntı:

diğer sendikaların WEB sayfalarına bakın BT öğretmenlerinden söz eden var mı ?????

yaver kelimesini aynen iade ediyorum. :-1:

Bu tarz hitaplarla daha çok 200lerde sayarsınız siz. :alkis:

kim ne yapmış incelemek istiyorsan sayfalardaki bağlantılara bakabilirsin.

:arrow: http://www.turkegitimsen.org.tr/arama.p ... m&icerik=0

:arrow: http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13382

Amisos' Alıntı:
Teknolojik( :lol: ) müdür yardımcısı olmayı isteyen kim? 2011 verilerine göre 255 üyesi olan bir sendika 12-13 bin kişi adına bu yetkiyi kimden alıyor da imla hatası dolu bir yazı ile başvuruda bulunuyor?
O zaman sen de çık kendi sendikanla daha iyisini yapda bizde görelim.Sefatetik hocam bizim için en azıdan uğraşıyor ve birşeyler yapmaya çalışıyor.En azından bu tür konuşmalar ile insanların aşk ve şevkini kırma.Hangi sendika bugune kadar çıktı da Bt öğretmenleri için bir şey yaptı.Sefatetik ve www.egitimsozsen.org bizim için uğraşıyor.

Amisos' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:

Bir Milletvekilinin yaptığı şeyi hemen sendikana mal etme.TV de Bir programda Türkeğitimsen başkanın konuşmasını dinlemiştim.Bakan ile aynı görüşe sahipti.O da "Şimdiki çocuklar bilgisayarı çok iyi biliyorlar "tarzında birşeyler söylüyordu.

Calismak gec bu ucuz numaralari.isciler gibi bakn onunde aclik grevi yapcak 1ay babayigit lazim.

dream81' Alıntı:
Amisos' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:

Bir Milletvekilinin yaptığı şeyi hemen sendikana mal etme.TV de Bir programda Türkeğitimsen başkanın konuşmasını dinlemiştim.Bakan ile aynı görüşe sahipti.O da "Şimdiki çocuklar bilgisayarı çok iyi biliyorlar "tarzında birşeyler söylüyordu.
ültfen bilgi kirliği yapmayalım türk eğitim sen 2009 dan beri bilişimcilerin sorunları devamlı MEB e yazı göndermiştir. bunu bu formda bilen bilir. türkiyede artık 4 büyük sendika dışında kimse sendikacılık yapamaz bir taraftda 200 bin sayılarını aşmış sendikaların yanında 3-5 kişilik sendikalar ancak o sendikanın rant kapısından başka bir şey olmaz. ben kimseyi suçlamak niyetinde değilim ama işin gerçeği bu

türk eğitim sen
eğitim bir sen
eğitim sen
eğitim iş
bunların dışındaki sendikacıklar ancak kendi kenlerini kadnırır. 23 tane sendika var ama toplumda söz sahini olabilecek 4 sendika vardır. sefa hocam geçen yıl gitti bakanlıkta bir kaç kişi ile görüştü bilişimcilerin sonunu çözüyom falan diye insanlara umut verdi ama sonuç ne? siz ankardasınız ama kayseride üyesiniz olsa onun başı derde girse gidip anında olaya müdahele edebilecekmisin. dahada komiği 200 kişilik bir sendikanın 200 bin kişlik sendikayı hor görmesi ne garip. sefa tetik hocamın sendikasının kuruluş amacı sözleşmeli öğretmnleri üye yapmak onları bir araya toplamaktı. sözleşmelilerden bir iş çıkmayınca şimdi bilişimcilere el attılar. 3-5 kişide burdan üye yaptılar

cesur yürekli' Alıntı:
sefatetik hocam geçen yılda söyledim bu iş öyle olmaz ayrıca kimse kimseyi kandırmasın. 3 - 5 kişi ile sendikacılık olmaz 2 sendikanın sayısı 200 bini geçti senin sendika 200 kişi yani binde bir. toplu görüşmede oturacak bir yerin varsa bilişimcilerin derdini orda masaya yatır. yoksa meb de şunla görüştüm bunla görüştüm aha çözüyorum demekle olmaz bu işler o kadar basit olsaydı zaten şimdiye çoktan çözülürdü

hocam 3-5 bilemedin 10 kişinin "he" demesiyle çözülür her türlü sorun. Alt kadrolarla uğraşarak çok yıpranırsınız ama. bürokrat, vekil, vali, bakan vb gibi tanıdık veya yakınlarınızla iletişime geçip ardını aradığınızde her türlü sorun her türlü kanun her türlü yönetmelik ileri geri sağa sola her yöne çek sündür değiştirilerek yada değiştirilmeden illaki bir yol bulunarak her iş yapılabilir. ancak net ve kesin çözüme büyük sendikalar ulaşabilir, uğraşırlarsa. bu kadar özel bir durumla uğraşmazlar onlarda. çok genel sorunlarla uğraşırlar. bu tip özel sorunlar arada kaynar gider..

dream81' Alıntı:
Amisos' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:

O milletvekili nasıl haberdar oldu sizce? Mecliste hakkımızda verilen soru önergesini küçük görmen de tuhaf. Meclisin içinde adımızı anan kaç kişi oldu? Bununla birlikte keşke diğer bağlantıları da iyice inceleyip ne zamandan beri bilişimcilerle ilgili çalışmalar var, görseydin.

@cesur yürekli' in dediği gibi bu işler ancak 4 büyük sendikanın girişimiyle çözülebilir.
"Bizi beğenmiyorsan, kendi sendikanla bu işleri çöz o zaman." diyenler de sadece kendi sendikamla yetinmediğimi bilsin.
Eğitim-iş genel merkez yöneticilerine bu konuda bazı sorular sordum. Aldığım cevap "Bilişim dersi en gerekli derslerden birisi, biz de istiyoruz bu işin çözülmesini ama eylem konusunda bilişimciler organize olamıyor, eyleme gelmiyorlar." oldu. Sizce haksızlar mı?

Geri