Brother tam dolu kartuş kazığına dikkat

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Daha önce brother ın 2130 yazıcısını tam dolu kartuşlu diye aldık okula, kullandık 200 sayfada bitti, bi baktık kartuş demo, yani doldurulamıyor. hemen aldığımız bilgisayarcı ile kavga dövüş tam dolu orjinal kartuşu parasız aldık. Demo ile farkı çevrilebilir çarkın olması, demolarda çark sabit, o yüzden dolmuyor. Neyse aradan 1 sene geçti, müdür fotokopi makinesi alalım dedi, araştırdım, tam dolu tonerle ve uygun fiyata BROTHER MFC 7360 ı bulduk, müdür haftasonu gitmiş almış gelmiş vatandan, kullandık, 300 sayfa sonra toner bitti, tonercimize götürdüm bu da doldurulmazmış, şeklini az değiştirip sabit çarkı koymuş adamlar, şekil demoya göre farklı olunca tam dolu orjinal toner sanıyorsunuz. Vatan ın sitesinde tam dolu diye satılıyor, başka markalar demo toner ise demo diye belirtiyor. Vatan a gittim çözüm yok, brother teknik servisi aradım, satış stratejimiz böyle dediler. Sözün özü Brother marka yazıcı, fotokopi makinesi alırken tam dolu hilesine dikkat.

Aldığımız makine bu:
http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20 ... I_ID=56828

Bende de brother marka yazıcı var. Sürekli toner az uyarısı veriyor. Toplam 356 sayfa çıkardım. Hala çıkarmaya devam ediyorum. Toneri demo mu diye kontrol etmedim.

Kartuşlu HP kullanıyorum. Tonerli samsung yazıcılarlada uğraştım
çevrilebilir çark yada sabit çark olayını anlamadım?
AÇIKLARSANIZ SEVİNİRİM.

COBOL' Alıntı:
Kartuşlu HP kullanıyorum. Tonerli samsung yazıcılarlada uğraştım
çevrilebilir çark yada sabit çark olayını anlamadım?
AÇIKLARSANIZ SEVİNİRİM.

hocam bu brother kartuşlarında sol tarafta çarklı bir sistem var, aşağıya fotoğrafını koyuyorum. Toner bittikten sonra siz kartuşu doldursanız bile çarkı çevirmezseniz yazıcı toneri yok görüyor ve yazmıyor. Orjinal dolu kartuş alırsanız bu kartuşlarda çark döndürülebilir, yani doldurulabilir. ama demo kartuş olursa bu çark sabit, siz kartuşu doldursanız bile çarkı sıfırlayamadığınız için kartuşu kullanamıyorsunuz. Ve bunu chipsiz diye satıyor, cazip gösteriyor, tam bir ayak oyunu brother ın yaptığı.

241220110599.jpg

Geri