Branş değişikliği için uğraşsak.

Kodla Büyü

branş değişikliği olursa hangisini seçersiniz.

• matematik

Oy: 74 59.7%
  • sınıf öğretmenliği

Oy: 5 4.0%
  • teknoloji tasarım

Oy: 10 8.1%
  • fen bilgisi

Oy: 1 0.8%
  • hiçbiri branş

Oy: 34 27.4%

• Kullanılan toplam oy
    124
arkaadaşlar fen edebiyat fakültesi matematik bölümü okusam , bölümü bitirdiğimde branş değişikliğinden formsayon almdan matemetik öğretmenliğine geçebilirim demi????

Cemal TANER' Alıntı:
BT Öğretmenlerine 180 saatlik kurs verip meslek liselerine atasınlar. Çözüm bu kadar basit.

ahh cemal hocam keşke...

Türkoğlu' Alıntı:
matematik branşı biraz zor ama teknoloji ve tasarım dersi olabilir.

Hocam sizin branş neydi acaba?Bizim için matematik tek.tas'tan onlarca defa kolay bence.

Tek.tas ataması yapıyorlar bt'cileri bu zekası geriler ama ne alaka bilişimle ? Elimiz tornavida tutuyor diye her sopaya sap olacak halimiz yok.

Şahsen isteyeceğim son şey tek.tas olurdu, ama bize soran yok, eden yok...

the_korsan' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
BT Öğretmenlerine 180 saatlik kurs verip meslek liselerine atasınlar. Çözüm bu kadar basit.

ahh cemal hocam keşke...

Türkoğlu' Alıntı:

Hocam sizin branş neydi acaba?Bizim için matematik tek.tas'tan onlarca defa kolay bence.

Tek.tas ataması yapıyorlar bt'cileri bu zekası geriler ama ne alaka bilişimle ? Elimiz tornavida tutuyor diye her sopaya sap olacak halimiz yok.

branş değişikliği için belli kriterler var yoksa her branş istediği yere geçebilir mi? ben olabilecek bir durumdan bahsettim.

Siz branş değişikliğini düşünedurun..Ben size destek vermiyorum. Branş değişikliğini aklımdan bile geçirmiyorum.

meb de öğretmen olmak için kılımı bile kıpırdatmam diğerlerinin durumu daha mı iyi hepsinin kendine göre sorunları var mat öğretmeni kpss düşük puanlamı alınıyor...okuyacaksan zevkine bir bölüm oku

Türkoğlu' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

ahh cemal hocam keşke...

Türkoğlu' Alıntı:

branş değişikliği için belli kriterler var yoksa her branş istediği yere geçebilir mi? ben olabilecek bir durumdan bahsettim.

Hocam ne kriteri olursa olsun, bizim istihdam alanımız var, saçma bir uygulama yüzünden kaldırılan dersler geri geldiğinde sorun biter yada meslek lisesi gibi bir ihtimal yada hayal gerçek olursa.

Şahsen başka bir branşa geçtiğimi hayal bile etmek istemiyorum ama bu ülkede ne olacağı belli olmuyor büyükde konuşamıyorum.

hugo4545' Alıntı:
Siz branş değişikliğini düşünedurun..Ben size destek vermiyorum. Branş değişikliğini aklımdan bile geçirmiyorum.

:+1: Ne aldığımız puanın ne çektiğimiz çilenin bir kıymeti kalır. Meslekdekilerin de diğer branşların da çakması olmak istemem.

yagmur61' Alıntı:
fen ve teknoloji...bilgisayar derslerinden daha fazla fizik kimya matematik biyolojiyle uğraşmıştık sanırım samsunda...

Hocam bende samsun mezunuyum. Seninde kimya dersine cengiz hoca girdi heralde, Programlamadan çok kimya biliorum. saolsun 3 senede zor geçtim :D :D

Yıllarca başka branştan öğretmenleri formatör yaptılar, bilgisayar derslerine soktular şimdi de bizim bilgisayar derslerimizi elimizden alıyorlar. Şimdi anlamadığım hem formatör görevlendirmesini yaygınlaştırıyorlar ardından bilgisayar derslerini kapatıyorlar. Bizim temelde iki sorunumuz olduğuna inanıyorum
1- Derslerin seçmeli olması
2- Bilgisayar öğretmenliğinin yanına formatörlük diye kağıtta çok güzel bir boşluğu dolduran fakat uygulamada sorunlar yumağına dönen bir sistem.

Ya formatörlüğü kaldırsınlar adam gibi derslerimizi versinler ya da her okula öğrenci sayısına göre norm belirlesinler formatör görevlendirsinler.....

netame' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

:+1: Ne aldığımız puanın ne çektiğimiz çilenin bir kıymeti kalır. Meslekdekilerin de diğer branşların da çakması olmak istemem.

Bu talepte bulunanlar henüz BÖTE okuyanlardır. Facebook sayfalarına girdiğiniz zaman bu taleplerin olduğunu göreceksiniz. Size komik gelecek ama scratch programı ile derslerin geri verileceğini düşünüyorlar. Bu kadar yetersiz bir talepte bulunuyorlar. Halbuki bizler zaten içeriğin güncelleştirilmesini ısrarla ifade etmekteyiz. Hazırlanan çözüm önerileri raporunda de bu var. Eğer branş değişikliği olacaksa şu an okuyanları kapsasın bizi rahat bıraksınlar.

Branş değişikliği çözüm olabilir.Kaldıki bu daha önce yapılmış birşey.Felsefe grubu öğretmenleri rehber öğretmen olarak atanmış.

ben henüz o noktaya gelindiğini düşünmüyorum.öyle bir durumun olması da yakın zamanda pek mümkün değil bence.bu yüzden bunlar için çok daha erken olduğunu düşünüyorum.öyle bir durum olursa da geçirecekleri tek branş teknoloji tasarım.zira bazı arkadaşların da belirttiği gibi matematik, fizik vb. alanlar teknik olarak mümkün değil.beden eğitimi yapmalarıyla matematik yapmaları arasında teknik olarak bir fark yok...

Ben kendi adıma tamircilik yapmaktansa herhangi bir branş öğretmenliğini yapmayı tercih ederim.Sonuçta eğitim fakültesi okuduk hiçbirimizin okurken teknisyenlik yapmayı hayal ettiğini sanmıyorum.Ayrıca bu formatörlük meraklılarını da anlamıyorum.İllaki tamircilik yapmak istiyorsanız kendinizi öğretmen olarak görmüyorsanız gidin dükkan açın emin olun formatörlükten daha iyi kazanırsınız. :x

koki777' Alıntı:
Ben kendi adıma tamircilik yapmaktansa herhangi bir branş öğretmenliğini yapmayı tercih ederim.Sonuçta eğitim fakültesi okuduk hiçbirimizin okurken teknisyenlik yapmayı hayal ettiğini sanmıyorum.Ayrıca bu formatörlük meraklılarını da anlamıyorum.İllaki tamircilik yapmak istiyorsanız kendinizi öğretmen olarak görmüyorsanız gidin dükkan açın emin olun formatörlükten daha iyi kazanırsınız. :x
:alkis:

hayal75' Alıntı:
Branş değişikliği çözüm olabilir.Kaldıki bu daha önce yapılmış birşey.Felsefe grubu öğretmenleri rehber öğretmen olarak atanmış.
Yanlış olmasın mevcut felsefeciler rehberliğe geçirilmedi. İlk atamada rehber öğretmenliğe felsefeden de aldılar. İkisi ayrı olaylar.

koki777' Alıntı:
:alkis:

hardeniz' Alıntı:
ya arkadaşlar burası Türkiye. Zamanında iki yıllıklardan sınıf öğretmeni yaptılar. Fransızca öğretmenlerini sınıfçı yaptılar. bunlar o branşları yapabildiyse biz çok rahat yaparız. Madem bakanlığın ana amacı diğer derslerde bilgisayarı kullanmak bizden iyisini bulamaz. Yani bir dersi bizden iyi Bilgisayar destekli anlatacak kimseyi bulamaz.
bakanlığın eğer teknolojiyle müfredatı bütünleştirmek istiyorsa elinde 12000 adet kaliteli eleman vardır.
bence birkaç aylık kursla bizleri de tek branş yerine diğer branşlara yönlendirmeli ve fatih projesine böyle girmelidir.
yoksa fatihde yalan olacak biz bilişimcilerde.

arkadaşlar öğretmenlikte önemli olan formasyondur. bizde aldık formasyonu o zaman değiştirilecek branşta birkeç aylık zorlanma olur ama sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum
Hocam çok haklısın umarım meb de böyle düşünür.

bence bırakın branş değişikliği hayalini bu sadece bir hayal(tabi hayal gerçek olsa çok iyi olur) branş değiştirmek isteyenler öss den başka çıkış yok gibi görünüyor ben de öle yapacam..bu arada öss yani ygs başvuruları yarın başlıyor..

Arkadaşlar ben bu sene Marmara Edebiyat'a (2.öğretim) başladım ve her şey yolunda şimdilik. Başlamak önemli mutlaka bitiyor.Şimdiden bir dönem gitti, kaldı 3.5 yıl :)) Hazırlanacak olan herkese başarılar.

eirene seni tebrik ediyorum.... :alkis: :alkis: :alkis:

bende hemşirelik ya da anestezi çok zor ama tıp fakultesi düşünüyorum... ama çalışırken alanımda gelişememek çocuk ev iş çok zor ?? bir yıl daha beklemedim ya kendime ne desem az gelir...

ben tamirci olmaya karar verdim. ilköğretimden kovana kadar gitmicem ya. dışarda da yapıyordum zaten 3 5 ek gelir olsun diye. web sitesi felan da çakarım arada ohh formatörlük de var maaşlara zam da geliyormuş. 3000 TLyi bulurum hanımı da işten çıkarırım. Allah bereket versin. amin.

eirene' Alıntı:
Arkadaşlar ben bu sene Marmara Edebiyat'a (2.öğretim) başladım ve her şey yolunda şimdilik. Başlamak önemli mutlaka bitiyor.Şimdiden bir dönem gitti, kaldı 3.5 yıl :)) Hazırlanacak olan herkese başarılar.

ha onun ataması var yani :|

bende 2 gün önce branşımı değiştirdim.soranlara "Bilişim Tasarımı" diyorum. ee koskoca bakan yalanmı söylliycek :)

O branşlarda yer var mı yer. Hele teknoloji tasarım öğretmenleri girdikleri farklı dersin haddi hesabı yok, her yer kum gibi çakılı teknoloji tasarım öğretmeni ile tayin döneminde kıpırdayacak yerleri yok, onların da dersi az ve de müfredat çocuklara çok ters. Bizim çocuklar armut piş ağzıma düş.

devlet memuru demek devletin askeri demek, devlet nerede nasil istihdam etmek isterse sizi orada kullanır, yok yapmam dersen istifa edersin. (memurluga basladigimiz ilk senede verilen kurslarda ogretilen kavram bu) allah sonumuzu bilgisayar ogretmeni olarak açık etsin...

mfk' Alıntı:
ben tamirci olmaya karar verdim. ilköğretimden kovana kadar gitmicem ya. dışarda da yapıyordum zaten 3 5 ek gelir olsun diye. web sitesi felan da çakarım arada ohh formatörlük de var maaşlara zam da geliyormuş. 3000 TLyi bulurum hanımı da işten çıkarırım. Allah bereket versin. amin.

mfk hocamı tuttum o da benim kafadan :)

Geri