BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ

Kodla Büyü

af__ra

Aktif Üye
arkadaşlar bu formatörlük belasından sonra eğer fırsatım varsa branş değiştirmek istiyorum!!!
bu konuda bilgisi olan var mı??? branş değiştirebilirmiyizzzz

hatta sınıf öğretmenliğine bile geçmeyi düşünüyorum
sizin fikriniz nedir???

ben ve bir formatör arkadaşım daha geçmek istiyoruz başka bir branşa.tömer belgemiz de var.acaba ingilizce öğretmenliğine geçebilirmiyiz ki:)

arkadaşlar formatörlük yapmak zorunda değilsiniz. bil öğretmenliği yapabilirsiniz. eğer o ilde bi zorlama varsa başka bi il tercih edebilirsiniz. ama öss ye hazırlanıyor olsam rehber öğretmen olmak isterdim

hocam belkı çok yoruldunuz ama ;çözüm okul değiştirmek branş değil..

eğer formatör işi böyle dayatmayla zorunlu olarak devam ederse öğretmenliğe devam edebilmek için başka çaremiz kalmayacak :shock:

ben fen teknoloji öğretmeniyim ve malesef formatörüm. yeni bir okula gidince, odada bilgisayar görünce yanımdaki ilk kişiye orada duran kutu da ne yeniyo mu diyeceğim :D

okyanus41' Alıntı:
ben fen teknoloji öğretmeniyim ve malesef formatörüm. yeni bir okula gidince, odada bilgisayar görünce yanımdaki ilk kişiye orada duran kutu da ne yeniyo mu diyeceğim :D
:puhaha:

okyanus41' Alıntı:
hocam mükemmelsiniz :++: keşke bizim de öle bi şansımız olsa

hehe valla ya herşeyi bizim yapacağımızı sanıyolar. bugün e-okuldaki bi sistem sorununu benim çözmemi istediler bende bastım kahkahayı adamö hala yüzüme bakıo sen ilgilenmion mu bu e-okulla diye.. .. çüş oha yaniii

only61' Alıntı:
hehe valla ya herşeyi bizim yapacağımızı sanıyolar. bugün e-okuldaki bi sistem sorununu benim çözmemi istediler bende bastım kahkahayı adamö hala yüzüme bakıo sen ilgilenmion mu bu e-okulla diye.. .. çüş oha yaniii
:++:

okyanus41' Alıntı:
keşke bizde sizin kadar şanslı olabilseydik.
eğer bu işi bu şekilde zorlayacaklarsa branş değişikliği açmaları gerekir. Yada bıraksınlar bizde kendi işimizi yapalım. bilgim dışında formatör oldum bu dönemden hiçbir zevk almadım.

ben formator olmamama ragmen, resim ogretmeni olmayi isterdim, resim yapsinlar ben oturup bakayim..idare ile isim sadece sevk almak olsun...ustune de 6 saatlik egzersiz aldim mi...ooohhhhh ....

Yalnız değilmişim.
Bende branş değişikliği istiyorum zorunlu formatörlükten dolayı,
Bende Matematik ve bilgisayar öğretmenliği okudum. Bölümde okuyan en son öğrenilerden biriyim.
Şimdi matematik öğretmenliğne geçmek istiyorum ama olmuyor.
:(

walla arkadaşlar rehber öğretmeni olmak isteyn arkadaşa sesleniyorum onlar bizden de beter okul açıldı 2 ay yüzünü göremedik okul okul gezip rehberlik yaptılar sonra karakola kayıtlıymış oraya 18 yaş altında çocuk suçlu geldiğinde çağırıyolar bizimkini bizimki o çocukla görüşmeye gidiyor. Bide onların istediği vakitte sonra gelirim yok gece mece oluyormuş. Meslek lisesine gitsen hergün ders çalışmak zorundasın. Meslek lisesi mezunuyum öğretmenimiz bizimle beraber ders çalışıp öğreniyorduk programlama dillerini .eve iş götürmediğim için seviniyorum wala matematik öğretmenimiz 30 seneden beri beyaz kağıda bakmaktan göremiyorum artık, soru hazırla, sınav kağıdı hazırla konuyu hazırla diyor. Arkadaşlar birazda iyi yanlarını görmeye çalışalım bende formatörüm memnunmuyum hayır tabikide ancak bana getirdiklerini düşününce içim rahatlıyor ve gülüyorum. Hem sevinmeliyiz bize ne kadar laf söyleselerde bizsizde yapamıyorlar. Bize mecburlar :D

formatörlük olmasa da bizim sorunlar bitmiyoki ben 30 saat bil.dersine girmek istemiyorum bağırarak ders anlatmaktan çok bıktım, geçen bi öğretmen laba geldi duyuru yapmak için üstelik çocukların notlarıyla ilgili çocuklar hiç susmadı her zamanki gibi... bağıra bağıra duyuru yaptı adam 5 -6 kere oğlum kızım dinle bi dedi araya duyuruyu tehditlerini kattı ama nafile şunlara bak ya dedi sinirlendi gitti 2dakika içinde düşünün böyle sınıflarda 40 dakika, 40x30 dakika ders anlatmak için bağıracak sesi nerden bulmalı??

ben de türkçe öğretmeni olmak istiyorum türkçem hep 5 ti hem yıllarca gördüm o dersi.. bi sertifika verseler olmazmı :!:

bilerzen' Alıntı:
formatörlük olmasa da bizim sorunlar bitmiyoki ben 30 saat bil.dersine girmek istemiyorum bağırarak ders anlatmaktan çok bıktım, geçen bi öğretmen laba geldi duyuru yapmak için üstelik çocukların notlarıyla ilgili çocuklar hiç susmadı her zamanki gibi... bağıra bağıra duyuru yaptı adam 5 -6 kere oğlum kızım dinle bi dedi araya duyuruyu tehditlerini kattı ama nafile şunlara bak ya dedi sinirlendi gitti 2dakika içinde düşünün böyle sınıflarda 40 dakika, 40x30 dakika ders anlatmak için bağıracak sesi nerden bulmalı??

ben de türkçe öğretmeni olmak istiyorum türkçem hep 5 ti hem yıllarca gördüm o dersi.. bi sertifika verseler olmazmı :!:

sertifika alınırsa o dersten sertifikayla branş değiştirilebilir mi???

only61' Alıntı:

Ayıp etmişsin hocam. Bi koşu Ankaraya gidip ilgilenseydiniz ya.

af__ra' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

:D yok be hocam nerde cümlemin sonunda ünlem vardı:) bize gelince sertifika olmaz o sadece bilgisayar dersinde olur kurs görür sertifika alırsın bilgisayar derslerine giriverirsin eften püfteniz ya biz.... diğer branşlarda olmaz o...

bilerzen' Alıntı:
af__ra' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

:D yok be hocam nerde cümlemin sonunda ünlem vardı:) bize gelince sertifika olmaz o sadece bilgisayar dersinde olur kurs görür sertifika alırsın bilgisayar derslerine giriverirsin eften püfteniz ya biz.... diğer branşlarda olmaz o...

:++:

neryukseldi' Alıntı:
only61' Alıntı:

Ayıp etmişsin hocam. Bi koşu Ankaraya gidip ilgilenseydiniz ya.

süpersiniz..çok güldüm. arkadaşlar sormayın.bende böte mezunuyum,anadolu lisesimezunuyum. yani teknik anlamda hiç birşey bilmiyorum. bu sene yaz tatilinde teknik servise gittim bir süre ama tabiki yeterli olmuyor.fırsatım olsa hemen alan değiştiririm. öğretmenliği sevicem ama bu teknik sıkıntılardan dolayı hala nefret ediyorum..öğretmen olacağımı bilseydim kesin dil bölümünü seçerdim..

katsayı olayı kaldırılmasaydı, üniversite sınavına girerdiniz hocam, bu karmaşada insan belki tıp bile kazanır, okur :lol:

eğer branş değiştirme şansım olsaydı ben teknoloji tasarım öğretmeni olmak isterdim. derste sınıfiar iki ayrı gruba ayrılıyor. bir sınıfa 2 öğretmen. Neden çünkü onlar uygulama yapıyor. pardon bizim dersimiz teorik de ben mi bilmiyorum!!! :?

edat' Alıntı:
ben formator olmamama ragmen, resim ogretmeni olmayi isterdim, resim yapsinlar ben oturup bakayim..idare ile isim sadece sevk almak olsun...ustune de 6 saatlik egzersiz aldim mi...ooohhhhh ....

hocam ne güzel yazmışsınız ya :)

Geri