Boykot İşe Yaramaya başlamış gibi...

Kodla Büyü

CadCam67

Seçkin Üye
Seçkin Üye
scaled.php

http://www.ajanskamu.com/meb-sinava-sok ... -1224.html
fer.jpg

http://www.ajanskamu.com/flas--egitekde ... -1228.html

:++:
öğrencilerim mağdur olmasını istemeyiz tabiki ama yapılacak bir şey bırakmıyorlar.
bizim burda boykotun lafı bile geçmedi kimsenin haberi yok.
isteyip istemediğimizi soran da olmadı :eek:

Hizmetli bile bizden fazla ücret alırken kimse fedakarlık demesin lütfen!

Bizim ilde pek işe yaramadı denilebilir, SBS için yeniden görevlendirilen sayısı 70 kadar bir şeydi, bir o kadar da PYBS için var.

yukarıdaki imza sahiplerini yürekten kutluyorum. bizim okulda bulunana öğretmenler ise sbs ve bursluluk sınavlarında görev almak için yanıp tutuşuyorlar. LYS sınavı içinde aynı durum geçerli. 50 kişilik okulda sınavlara girmek istemeyen bende dahil 5-6 kişi var. diğer hocalarımız çok akıllılar ya. bu sınav maratonundan 100-150 tl alacaklar ya bişey söyleyince de utanmadan ihtiyacım var diyerek işin içinden sıyrılıyorlar. Sanki benim ihtiyacım yok her ay yaklaşık 1600-1800 TL borç öderken. Onlara göre benim gibi herkes enayi bi tek onlar akıllı galiba.

Çok şükür yukarıdaki tablo bizim okulda da sergilendi. 13 öğretmenimizin tamamı görev istemedi.Tavrını,tepkisini gösterdi. Ama bugün okula gelen ilçe geneli sınav görevlendirme listesinde maalesef yeterli öğretmen sayısına ulaşılmıştı.

hocam bugün e-konferantaki soruları soran hocalardan görüldüki büyük tepkiler var bakanlığın öğretmene bakışına...öğretmenler artık gerçekleri görmeye başladı ama atı alan üsküdarı geçti :puhaha: :puhaha:

karekedi' Alıntı:
yukarıdaki imza sahiplerini yürekten kutluyorum. bizim okulda bulunana öğretmenler ise sbs ve bursluluk sınavlarında görev almak için yanıp tutuşuyorlar. LYS sınavı içinde aynı durum geçerli. 50 kişilik okulda sınavlara girmek istemeyen bende dahil 5-6 kişi var. diğer hocalarımız çok akıllılar ya. bu sınav maratonundan 100-150 tl alacaklar ya bişey söyleyince de utanmadan ihtiyacım var diyerek işin içinden sıyrılıyorlar. Sanki benim ihtiyacım yok her ay yaklaşık 1600-1800 TL borç öderken. Onlara göre benim gibi herkes enayi bi tek onlar akıllı galiba.

bizde de öyle oldu sessiz sedasız istiyorum yazıp sınav görevlerini alıyorlar :(((

Ben bu grevin işe yarayacağını düşünmüyorum işin ucunda para var birileri istemese bile elbet isteyenler çıkacaktır ben köyde çalışıyorum bize görev çıkmıyor yoksa ben de boykot ederdim..

Hee işe yaramış, diğer konuda bakın LYS görevi bana çıkmamış diyenleri, çıkmış deyip sevinenleri...Mustehak bize herşey...

bizim ilde bu görev resen verilmiş herkese! yapmış kaymakamlıktan görevlendirmeyi.
listeyi sordum bugün ilçe m.e. müdürüne "sorup başıma iş açmadım, imzalamayacağını bile bile sana liste gönderir miyim" dedi. benden örnek verip ilçedeki korkusunu dile getirdi. :D

hocam zaten birlik olamadığımız için bu hallere düştük..eğer ses getirmek istersek toplu hareket etmek lazım

Tebrikler isteyenlerden de umarım sevk alıp o gün girmeyenler olur da görürler anyayı konyayı. Ne SBS ne LYS hiçbir sınava katılmıyorumm. Daha değerli memurları katılsın hükümetin..

Sendikalar böyle bir karar alsa, görev alıp gidilmese yani bir sendikal faaliyet olsa daha etkili olur diye düşünüyorum. Sonuçta bu boykotu kim organize etti de görev istemeyecek insanlar. Bunu sendikalar ortak karar alarak yapmalıydı. Hem de görev alıp sendikal bir faaliyet olarak göreve gitmeyerek. Yoksa böyle etkisiz kalır. İnsanları da suçlamayın, kim boykot kararı aldı, kime uyacak insanlar?

helal olsun o arkadaşlara bizim burda istemeyen okullar oldu ama isteyenler olunca onların yerine yazdılar

Geri