Böte Mezunuyum Meslek Lisesine Görevlendirme.

Kodla Büyü

btogretmeni34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Böte mezunuyum. Ortaokulda görev yapıyorum. Norm fazlası oldum.

Meslek lisesine ihtiyaç sebebi ile görevlendirme yapıldı.

Alan şefi arkadaş ek dersi neye göre yapacaz. Meslek derslerine giriyorsun labaratuar sorumluluğu alacaksın bu durumda meslek öğretmeni olarak mi ücret yapılacak yoksa normal 30 saat ders alıp sadece ek ders ücreti mi alacaksin diye soruyor. Ilçe mem e sorduk onlar da bilmiyor.

Bu tarz bir durumla karşılaşan oldu mu acaba.

Nasıl bir yol izlemeli.

Son düzenleme:
İkisi de olur bence görevlendirme olduğu için ama yinede, garanti olsun istiyorsan 30 saat derse gir, lab derslerine ortak girmende bi sıkıntı yok, öğrenci staj takibini yapamazsın sadece. İşletmelerde beceri eğitimini.

İkisi de olur bence görevlendirme olduğu için ama yinede, garanti olsun istiyorsan 30 saat derse gir, lab derslerine ortak girmende bi sıkıntı yok, öğrenci staj takibini yapamazsın sadece. İşletmelerde beceri eğitimini.
Hocam lab derslerine beraber girilebilir mi emin misin bilmediğimden soruyorum?

Bir de soruyu soran hocam BTR neden yapmadılar da meslek lisesine görevlendirme verdiler ?

Meslek lisesindeki kültür öğretmenleri ile aynı olacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor.
15 saati maaş karşılığı olmak üzere maksimum 30 saat gündüz dersi alabilirsiniz.
Ayrıca İhtiyaç varsa haftada 10 saate kadar da açık lise dersine girebilirsiniz.

Hocam böte mezunu arkadaş vardı bizim meslek lisesinde gelmiş daha evvel. 15+15 hesaplandı onun dersleri işletme vs verilmedi. Oda 1 sene sonra gitti zaten ilköğretime formatör olarak

Meslek lisesindeki kültür öğretmenleri ile aynı olacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor.
15 saati maaş karşılığı olmak üzere maksimum 30 saat gündüz dersi alabilirsiniz.
Ayrıca İhtiyaç varsa haftada 10 saate kadar da açık lise dersine girebilirsiniz.
Doğrusu bu olsa gerek

Hocam meslek derslere girersin fakat herhangi bir sikayet durumunda aldigin tum ekdersi geriye donuk faizi ile geri isterler. Eger sikayet olmaz ise gormezden gelinir ise de tayin olup gidersin. Teknik egitim mezunu veya muhendislik doplomaniz yok ise meslek derslerine girmeye malesef izin vermiyor yonetmelik. Ha diyeceksiniz atanan var seflik yapanini bile gordum ama dedigim gibi bir sikayete bakar.

Bakiniz;

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200907-120826_Drive.jpg
    Screenshot_20200907-120826_Drive.jpg
    251.7 KB · Görüntüleme: 143
@inanin.ozu hocam, benim atamam yapılmadı. Görevlendirme yapıldı. Kültür öğretmeni şeklinde ek ders yapılacak.

Görevlendirmelerde branşa alana bakmıyorlar diye biliyorum. Ihtiyaç halinde öğretmenlik mezunu olmayan, formasyonu olmayanlar dahi öğretmenlik yapıyor.

Teşekkürler arkadaşlar.
Btr icin ic Görevlendirme yapılırsa onu iseyecem. Olmazsa norm fazlası atamaları Ekim'de yapılıyor. Elime kadar meslek lisesinde derslere girecek gibi görünüyorum.

@inanin.ozu hocam, benim atamam yapılmadı. Görevlendirme yapıldı. Kültür öğretmeni şeklinde ek ders yapılacak.

Görevlendirmelerde branşa alana bakmıyorlar diye biliyorum. Ihtiyaç halinde öğretmenlik mezunu olmayan, formasyonu olmayanlar dahi öğretmenlik yapıyor.
Okula isterseniz bakanlik kadrosu olarak gidin bu ek ders karsiligi girebileceginiz dersleri degistirmez hocam. Ben karsilastigim icin soyluyorum 3 senelik ek dersi faizi ile geri alininan arkadasimin halini gordugum icin soylemek istedim. Okulda btr olup 18 saatinizi alir secmeli bilisim teknolojileri dersine girerseniz o baska istediginiz kadar kalabilirsiniz okulda

Okula isterseniz bakanlik kadrosu olarak gidin bu ek ders karsiligi girebileceginiz dersleri degistirmez hocam. Ben karsilastigim icin soyluyorum 3 senelik ek dersi faizi ile geri alininan arkadasimin halini gordugum icin soylemek istedim. Okulda btr olup 18 saatinizi alir secmeli bilisim teknolojileri dersine girerseniz o baska istediginiz kadar kalabilirsiniz okulda
Tesekkurler. Şu durumda görevlendirme in iptali için başvuru yapmam mi gerekir.
Btr gorevlendirmeleri tayin dönemine denk geldiği için btr olmadım. Şu anda da görevlendirme yapılabilecek başka okul yok ilçede.

Tesekkurler. Şu durumda görevlendirme in iptali için başvuru yapmam mi gerekir.
Btr gorevlendirmeleri tayin dönemine denk geldiği için btr olmadım. Şu anda da görevlendirme yapılabilecek başka okul yok ilçede.
Hocam iptal istemenize gerek yok dedigim gibi meslek liseleri icinde btr gorevlendirmesi yapilir. Gorevlendirmenizi yapan meb btr gorevlendirmenizide yapabilir bence.

Hocam meslek derslerine girersiniz,15+15 değerlendirilir.Işletme olmaz.acik lise den 10 saat daha alabilirsiniz. Şeflik görevi olmaz.

Hocam meslek derslere girersin fakat herhangi bir sikayet durumunda aldigin tum ekdersi geriye donuk faizi ile geri isterler. Eger sikayet olmaz ise gormezden gelinir ise de tayin olup gidersin. Teknik egitim mezunu veya muhendislik doplomaniz yok ise meslek derslerine girmeye malesef izin vermiyor yonetmelik. Ha diyeceksiniz atanan var seflik yapanini bile gordum ama dedigim gibi bir sikayete bakar.
Bilişim Teknolojileri branşındaki herkes meslek liselerinde görevlendirme ders verebilir, yukarıda dersleri paylaşmışlar. İlgili listedeki 8. sıradan sonrakiler meslek lisesine atanamaz ama görevlendirme ile ders verebilirler. Ek dersini iade eden kadrosuyla atanmıştır, yanlış atama olduğu için iade alınmıştır. Görevlendirmede herhangi bir problem yok ve şu anki mevzuata göre de olmaması lazım.

Hocam görevlendiren meb zaten, sen niye bu kadar stress yapıyorsun ki? Görevlendirme olduğu için problem olmayacak Emin ol. Yukarıda yok faizle geri alırlar vs denmiş sen hiç çekinme. O başka bir olaydır. 15+15 dersine gir, 10 saat açık lise dersini al, 1 sene meslek lisesi ortamını gör. Hem tecrübe olur, hem öğreneceğin şeyler olur. Keyiflidir meslek lisesi, aynı dili konuştuğun arkadaşların olacak sonuçta.
Lab dersine girebilirsiniz, yukarıda biri sormuştu. Lab derslerine tek girmezsin zaten, bir öğretmenle beraber atölye dersini işlersiniz.
Tavsiyem 1 sene çalış, BtR falan boşver, onu zaten seneye yaparsın.

2 yıllık mezunu ücretli öğretmen de çalıştı daha önce bölümde, ortaokuldan gelen BÖTE'ci arkadaşım da çalıştı. Ek dersi normal branşcı arkadaşlarınkine göre ayarladıktan sonra sıkıntı olmaz hocam.

Arkadaşlar bende aynı durumdayım ilçe 20 saat üzerinden diye ısrar ediyor. Bana bununla ilgili yazı lazım. Yazı istiyorlar. Varsa paylaşırsanız sevinirim.

Kadronuzun olduğu yer ödemeyi yapar. Görevlendirildiğiniz yer puantaj hazırlar hocam. 20 saat maaş karşılığı olması için Kadronuzun meslek lisesinde vs olması lazım. Görevlendirme lisans mezunu olmayanlar da çalışabilir meslek lisesinde..

Kadronuzun olduğu yer ödemeyi yapar. Görevlendirildiğiniz yer puantaj hazırlar hocam. 20 saat maaş karşılığı olması için Kadronuzun meslek lisesinde vs olması lazım. Görevlendirme lisans mezunu olmayanlar da çalışabilir meslek lisesinde..
Hocam puantajı okul yapıyor zaten. Görüş aldılar ilçeden. 15 değil 20 saat üzerinden yapılması doğru mudur? Değilse yazı diyeceğim ama sanırım yok.

Hocam bizim okulda da ihtiyaç olduğu için görevlendirme arkadaşlar var. Maaş karşılığı 20 saat veriliyor koordinatörlük de alıyorlar. Sonuçta kadrolu değil maaş karşılığı mesleki derslere girmesi için görevlendirme yapılıyorsa atölye öğretmeni olarak çalışması gayet uygun. Mem bilmiyor mu görevlendirme yaparken hiç bir şey olmaz. Öğrenci öğretmensiz mı kalsın.
Hocam puantajı okul yapıyor zaten. Görüş aldılar ilçeden. 15 değil 20 saat üzerinden yapılması doğru mudur? Değilse yazı diyeceğim ama sanırım yok.

Tamamen görevlendirme veya ders tamamlama ile görevlisiniz?

Ders tamamlama ise zaten maaş karşılığı 15.

Tamamen görevlendirme ise işler karışabilir. 20 saat maaş karşılığı sayılırsa koordinatörlük+tazminat vermeleri lazım. Yoksa hak kaybınız olur.

Hocam bizim okulda da ihtiyaç olduğu için görevlendirme arkadaşlar var. Maaş karşılığı 20 saat veriliyor koordinatörlük de alıyorlar. Sonuçta kadrolu değil maaş karşılığı mesleki derslere girmesi için görevlendirme yapılıyorsa atölye öğretmeni olarak çalışması gayet uygun. Mem bilmiyor mu görevlendirme yaparken hiç bir şey olmaz. Öğrenci öğretmensiz mı kalsın.
Öğrenci öğretmensiz kalmasın tabii ama yapılan iş mevzuata aykırı. 15 saat maaş karşılığı verilip koordinatörlük ödenemez.

Hocam öğretmensiz kalsınlar demiyorum zaten. Hak kaybım var mı? Sonuçta kadrom normalde kültür öğretmeni olarak geçer benim. Görevlendirme olunca değişir mi? Bunun yasal dayanağı var mı bilgi amaçlı soruyorum. Bu kadar ön yargılı olmayı anlamıyorum. Bunu bilirse bu durumlarla karşılaşan zümrelerim bilir diye soruyorum. Herkes sinirini buradan mı çıkarıyor acaba!

Tamamen görevlendirme veya ders tamamlama ile görevlisiniz?

Ders tamamlama ise zaten maaş karşılığı 15.

Tamamen görevlendirme ise işler karışabilir. 20 saat maaş karşılığı sayılırsa koordinatörlük+tazminat vermeleri lazım. Yoksa hak kaybınız olur.
Tamamen görevliyim. Koordinatörlük yok hocam. Sadece dersim var 30 saat. Bilgi için teşekkürler.

İlçe yazıyı sizden isteyeceğine bakanlıktan görüş istese daha uygun olur. Madem 20 saat maaş karşılığı diyorsa teknik öğretmen tazminatını da versin koordinatörlüğü de.

Geri