Böte Mezunuyum Meslek Lisesine Görevlendirme.

Kodla Büyü
Tamamen görevliyim. Koordinatörlük yok hocam. Sadece dersim var 30 saat. Bilgi için teşekkürler.
Hocam 30 saat dersin 15 saati maaş karşılığı, 15 saati ücretli olması gerekir. Mevzuatta olan bir konu zaten yazıya gerek olmaması lazım. Kadronun olduğu okula göre çalışır öğretmen. Mesela tef mezunu öğretmen kadrosu meslek lisesinde ise 20 saat kadrosu ortaokulda ise 15 saat maaş karşılığı girer. Kadrosu ortaokulda ise tazminat alamaz. Tersi durumda da kadronun olduğu okula göre işlem yapılır. Görevlendirme atama ile aynı sonucu doğurmaz. Dolayısıyla mevzuatta açık olan bir konuda yazı istemek oradaki yöneticilerin iş bilmenesi ile alakalı.

Hocam 30 saat dersin 15 saati maaş karşılığı, 15 saati ücretli olması gerekir. Mevzuatta olan bir konu zaten yazıya gerek olmaması lazım. Kadronun olduğu okula göre çalışır öğretmen. Mesela tef mezunu öğretmen kadrosu meslek lisesinde ise 20 saat kadrosu ortaokulda ise 15 saat maaş karşılığı girer. Kadrosu ortaokulda ise tazminat alamaz. Tersi durumda da kadronun olduğu okula göre işlem yapılır. Görevlendirme atama ile aynı sonucu doğurmaz. Dolayısıyla mevzuatta açık olan bir konuda yazı istemek oradaki yöneticilerin iş bilmenesi ile alakalı.
Hocam meslek lisesine görevlendirmesi yapılmış maaş karşılığı 15 saat derse girecek diyorsun. meslek lisesindeki bilişim dersleri maaş karşılığı değil o zaman onu nasıl veriyorsun yapma. ha bunu savunuyorsan şunu demen lazım meslek lisesine görevlendirme yapılamaz. yapıldıysa da kadrosunun değil görevlendirmesinin yapıldığı yere göre çalışır.

aynen hocam görevlendirildiğin okul puantajı gönderir kadronun olduğu okul ödemeyi yapar.

Hocam meslek lisesine görevlendirmesi yapılmış maaş karşılığı 15 saat derse girecek diyorsun. meslek lisesindeki bilişim dersleri maaş karşılığı değil o zaman onu nasıl veriyorsun yapma. ha bunu savunuyorsan şunu demen lazım meslek lisesine görevlendirme yapılamaz. yapıldıysa da kadrosunun değil görevlendirmesinin yapıldığı yere göre çalışır.
Ben de sizin gibi düşünüyorum hocam sorun yok burada. Görevlendirme olmaması lazım. Görevlendirme kendisi mevzuata aykırı. Ben yapılmışsa ve girmek zorunda ise kendi okuluna göre işlem yapılması gerekir diyorum. Zaten sorun burada. Ücret ödemesini okulu yapacagi için 20 saat maaş karşılığı olmaz, koordinatörlük olmaz. Bunu anlatmaya çalıştım. Görevlendirme yapan yöneticilerin iş bilmediğini söyledim. Belki meramımı tam anlatamamış olabilirim.

Doğrusu bu olsa gerek
Tam zamanlı veya ders sayısının yarısında fazla alan dışı görevlendirmeniz yapılmışsa o alanın maaş karşılığı ve alabileceği ek ders sayısı neyse aynı haklara sahip oluyor hocam. Bununla ilgili görüş yazısı var. Lazım olursa yükleyebilirm

atamanız meslek branşı değilse koordinatörlük alamazsınız. verseler de almayın faizi ile geri isterler.

Geri