Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BÖTE Mezunlarına 1 Derece Hakkı Son Durum

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında caylakcekirge tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. yuci81

  yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  580
  Beğeni:
  23
  Valla ben böteli kardeşlerimi desteklerim. Böte alırsa, esef hayli hayli alır ama ilgili listede adı geçmediği için vermiyorlar.
   
  Hige bunu beğendi.
 2. yakuphan

  yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  7 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.855
  Beğeni:
  198
  Değerli BÖTE mezunu arkadaşlar,
  1 derece mevzusu 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36. maddesindeki aşağıdaki kısımla TEF mezunlarına verilen bir hak. Maddeleri okuduğunuzda bölüm adı zikredilmeden fakülteler yazılmış ya da meslek belirtilmiş. İlk bölüm bizleri ilgilendirirken, ikinci bölüm Teknik hizmetler sınıfında çalışanları ilgilendiriyor. Göreceğiniz üzere fizikçi, kimyager gibi ifadeler sanırım fen edebiyat mezunlarının derece almasının nedeni.
  İşin kısası, derece verilebilmesi için kanunun bu kısmının değişmesi lazım ama sanırım değişiklikte BÖTE mezunlarına da bir derece verilir şeklinde yazmaları bana bana pek olası gelmiyor. Bu maddeler de 1986 yılında eklenmiş ki siz artık gerisini düşünün.
  Keşke o zamandan tüm lisans mezunu öğretmenlere bir derece verilir şeklinde madde yazılsaymış. Devlet o zamanlar teşvik etmek için bunu yazmış, öyle de kalmış.

   
  Hige ve guner1453 bunu beğendi.
 3. netame

  netame Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.704
  Beğeni:
  6
  BÖTE puanları hangi yıllardan itibaren düşüşe geçti takip edemedim ancak; tıp, eczacılık vb. bölümlerden sekerek, son sıralara dikkat etmeden ya da tef-böte durumlarından haberi olmadan -bu durumla ilgili sorumluluğu çevreye yüklemek de doğru değil- ek puansız üniversiteye giren arkadaşların sayısı az değil diye tahmin ediyorum.

  Kişi kendinden bilir, bu profildeki arkadaşları dereceymiş, meslek lisesine atanmakmış, ek dersmiş falan kesmeyecek, elde avuçta bunlar var gibi gözükse de ölçü kesinlikle tef vs. değil. İçlerine ukde kalanlar bu tür şeylerle tamamlanmayacak. Çoğumuz 10 yılı devirdik ama tahminimce bu durumu sindiremedik henüz. Sonu mutlu bitmemiş olsa da dava açan arkadaş sağolsun, kendini nimetten sayan bazı meslekçi arkadaşlar da sağolsunlar, çoğunu tenzih ederim. TEF ve BÖTE girişi gelişmesi sonucu farklı olan iki bölüm, aynı forumda bulunulması bile abes kaçabiliyor. Bu tür konular da ayrılığı artırıp bizim gibilerin yarasını deşiyor malesef.
   
  ogretmen_pc bunu beğendi.
 4. mekin

  mekin Site Gezgini

  Kayıt:
  5 Ocak 2016
  Mesajlar:
  61
  Beğeni:
  0
  merhaba arkadaşlar 1 derece olayı ne durunda son olarak? alıyormuyuz ne yapmamız gerekir?
   
 5. bilgisayarmax

  bilgisayarmax Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2008
  Mesajlar:
  941
  Beğeni:
  58
  haksız sayılmazsınız. bir böteli olarak gözlemlerinize katılıyorum. memnun mutlu olmadığımız bir meslek oldu çıktı nihayetinde .bu saatten sonra derece kademe ne verseler hiçbir şey kar etmeyecek. nerden geldik biz buraya modundayız. 12 yılı devirdim buarada. 2. üniversite bitirip hayatımın geri kalan yarısını severek ve isteyerek gidip geleceğim bir işte geçirmek için gün sayıyorum.
   
 6. akan

  akan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Mart 2008
  Mesajlar:
  260
  Beğeni:
  0
  yani kısaca ne oluyor derece alabiliyor muyuz alamıyormuyuz?yoksa bizi birbirimize düişürmek için mi?
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal