Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BÖTE Mezunlarına 1 Derece Hakkı Son Durum

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında caylakcekirge tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. yuci81

yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

Valla ben böteli kardeşlerimi desteklerim. Böte alırsa, esef hayli hayli alır ama ilgili listede adı geçmediği için vermiyorlar.

Hige bunu beğendi.
  2. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Değerli BÖTE mezunu arkadaşlar,
    1 derece mevzusu 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36. maddesindeki aşağıdaki kısımla TEF mezunlarına verilen bir hak. Maddeleri okuduğunuzda bölüm adı zikredilmeden fakülteler yazılmış ya da meslek belirtilmiş. İlk bölüm bizleri ilgilendirirken, ikinci bölüm Teknik hizmetler sınıfında çalışanları ilgilendiriyor. Göreceğiniz üzere fizikçi, kimyager gibi ifadeler sanırım fen edebiyat mezunlarının derece almasının nedeni.
    İşin kısası, derece verilebilmesi için kanunun bu kısmının değişmesi lazım ama sanırım değişiklikte BÖTE mezunlarına da bir derece verilir şeklinde yazmaları bana bana pek olası gelmiyor. Bu maddeler de 1986 yılında eklenmiş ki siz artık gerisini düşünün.
    Keşke o zamandan tüm lisans mezunu öğretmenlere bir derece verilir şeklinde madde yazılsaymış. Devlet o zamanlar teşvik etmek için bunu yazmış, öyle de kalmış.

Hige ve guner1453 bunu beğendi.
  3. netame

netame Süper Üye Süper Üye

BÖTE puanları hangi yıllardan itibaren düşüşe geçti takip edemedim ancak; tıp, eczacılık vb. bölümlerden sekerek, son sıralara dikkat etmeden ya da tef-böte durumlarından haberi olmadan -bu durumla ilgili sorumluluğu çevreye yüklemek de doğru değil- ek puansız üniversiteye giren arkadaşların sayısı az değil diye tahmin ediyorum.

Kişi kendinden bilir, bu profildeki arkadaşları dereceymiş, meslek lisesine atanmakmış, ek dersmiş falan kesmeyecek, elde avuçta bunlar var gibi gözükse de ölçü kesinlikle tef vs. değil. İçlerine ukde kalanlar bu tür şeylerle tamamlanmayacak. Çoğumuz 10 yılı devirdik ama tahminimce bu durumu sindiremedik henüz. Sonu mutlu bitmemiş olsa da dava açan arkadaş sağolsun, kendini nimetten sayan bazı meslekçi arkadaşlar da sağolsunlar, çoğunu tenzih ederim. TEF ve BÖTE girişi gelişmesi sonucu farklı olan iki bölüm, aynı forumda bulunulması bile abes kaçabiliyor. Bu tür konular da ayrılığı artırıp bizim gibilerin yarasını deşiyor malesef.

ogretmen_pc bunu beğendi.
  4. mekin

mekin Site Gezgini

merhaba arkadaşlar 1 derece olayı ne durunda son olarak? alıyormuyuz ne yapmamız gerekir?

5. bilgisayarmax

bilgisayarmax Seçkin Üye Seçkin Üye

haksız sayılmazsınız. bir böteli olarak gözlemlerinize katılıyorum. memnun mutlu olmadığımız bir meslek oldu çıktı nihayetinde .bu saatten sonra derece kademe ne verseler hiçbir şey kar etmeyecek. nerden geldik biz buraya modundayız. 12 yılı devirdim buarada. 2. üniversite bitirip hayatımın geri kalan yarısını severek ve isteyerek gidip geleceğim bir işte geçirmek için gün sayıyorum.

6. akan

akan Seçkin Üye Seçkin Üye

yani kısaca ne oluyor derece alabiliyor muyuz alamıyormuyuz?yoksa bizi birbirimize düişürmek için mi?

7. caylakcekirge

caylakcekirge Süper Üye Süper Üye

8. cincer

cincer Seçkin Üye Seçkin Üye

İlk atandığım zaman planlama için 7 saat derse 1 saat planlama ücreti verilirdi bizlere. Daha sonra bu hak elimizden alındı ve 10 saat derse 1 saat planlama verilir oldu. O zaman bir arkadaş hah şöyle sizde bizim gibi oldunuz neydi o öyle dediğinde senin gibi ...... ler olduğu sürece bizler daha çok hak kaybederiz demiştim. Şimdi yine benzer mevzular. Her biriniz kendini balina sanıyor. Ama haberiniz yok okul akvaryumundaki birer Japon balığıyız. Kim ne hak alabiliyorsa alsın. Bunun içinde mücadelesini versin. Kimse de kimseye köstek olmasın destek olsun. Ben aldım başka kimse almasın böyle bir şey olabilir mi? Bu bencillikten başka bir şey değildir. Hak böyle aranmaz birlik ve beraberlikle alınır. Bu gün BÖTE ci bir kazanım alır yarın Meslekci. Öbür gün hep beraber alınır. Kimse üstünlük taslamasın herkes 657 ye tabi memur.

bilgisayarmax, İmr, betuln ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. sadbt

sadbt Aktif Üye

hocam ne kadar doğru söyledin. sürekli birbirimizi yiyoruz nedir yahu bu? ben şahsn tef e gidecek puanla böte okumuş biriyim. arasındaki farkı bilmiyordum. yıllardır bizden kat kat fazla ekders aldınız. hiç kıskanmadım. haklarıdır meslek lisesinde çalışmak kolay değil dedim. şimdi bizim elimize böyle bir şans geçse ne olur. nedir bu çekememezlik!
    geçenlerde bir ziraat mühendisinin(devlete bağlı) 5.500 TL maaş aldığını ve ek gelirlerinin de olduğunu görünce şok geçirdim. biz böyle birbirimizi yiyelim anca. 11 senedir hiç bir şey değişmedi. daha birbirimizle anlaşamıyoruz ki.. hee tef ciler heee, siz çok iyisiniz ! her şeyin en iyisini siz hakediyorsunuz

İmr bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal