BÖTE Mezunlarına 1 Derece Hakkı Son Durum

Kodla Büyü

caylakcekirge

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
cilt1_sayfa_1.jpg
cilt1_sayfa_2.jpg

https://www.memurlar.net/haber/8040...lere-verilen-ilave-bir-derece-verilir-mi.html

Son düzenleme:
Tef te alınan dersler tez vs. Bunların hangi birini aldık böte olarak . Biz haftada 2-2,5 gün okula giderken onlar haftanın her günü derstelerdi

Bu bilişim öğretmenlerinin başka düşmana ihtiyacı yok. Ne zaman biri bir hak elde etmeye kalksa diğer bilisimciler engel olmak için can hiras mücadele veriyor. Tef mezunu hocalarım, adamlara verilecek dereceyi senden alıp vermeyeceklerya. Niye bu kadar dertlendin anlamadım.

Tefliler bizden çok önceden beri sistemde oldukları için sürekli olarak kendilerine avantaj sağlayacak yazılar çıkartıp durdular. Kendilerini mühendis bile yaptırdılar(tamamlama muhabbetiyle). Olay sadece bundan ibaret. Bizde alalım 3-5 ders fazladan teknik olalım 3-5 daha fazla olalım mühendis olalım.

haberin pdf çıktısını aldım ama haber içeriğinde sanırım yayınlanmaması gereken bir bilgi mi vardı neydi bilemiyorum haberi memurlar.net kaldırmış.

haberin pdf çıktısını aldım ama haber içeriğinde sanırım yayınlanmaması gereken bir bilgi mi vardı neydi bilemiyorum haberi memurlar.net kaldırmış.
Hocam haberde ismi geçen Ali Çimen hocamız ile iletisime geçebilsek en doğru bilgiyi almış oluruz.

Hocamizin okulu ... Ortaokulu İstanbul geçiyordu. Bizden bu okulda tanidik bir ogretmen arkadas vasıtasıyla Ali Çimen hocamıza keşke sordurabilseydik.

Bu bilişim öğretmenlerinin başka düşmana ihtiyacı yok. Ne zaman biri bir hak elde etmeye kalksa diğer bilisimciler engel olmak için can hiras mücadele veriyor. Tef mezunu hocalarım, adamlara verilecek dereceyi senden alıp vermeyeceklerya. Niye bu kadar dertlendin anlamadım.
Bencede altına imza çakaram.

Hocam haberde ismi geçen Ali Çimen hocamız ile iletisime geçebilsek en doğru bilgiyi almış oluruz.

Hocamizin okulu ... Ortaokulu İstanbul geçiyordu. Bizden bu okulda tanidik bir ogretmen arkadas vasıtasıyla Ali Çimen hocamıza keşke sordurabilseydik.

aynen hocam. arıca meb kararı temyize gitti mi gitmedi mi bilemiyorum. karar 2016 yılına aitmiş. şimdi tekrardan baktım.

Tef te alınan dersler tez vs. Bunların hangi birini aldık böte olarak . Biz haftada 2-2,5 gün okula giderken onlar haftanın her günü derstelerdi
Böte öğrencileri olarak mühendislik bölümü hocalarının,eğitim fakültesi hocalarının,teknik eğitim hocalarının,fen edebiyat hocalarının,yakındaki meslek yüksek okulu hocalarının doçentlik,yrdçdoçluk,doktoralık tezlerini yazdık üstüne öğretmenlik stajında gittiğimiz okullarda teknik eleman gibi bütün her şeyi onardık yani basit bir tez yazmaktansa bütün görevleri sindire sindire yaptık.ha son sene bötecilerde stajda tez yazdı 500-600 sayfalık, yazmamış değiller yani.
ha birde bizim fakültede haftanın 5 günü okuldaydık sabah 8de ders başlar arada boşluk olsa bile öğleden sonrada kesin 4-5 e kadar uzayacak ders olurdu, demekki sizin fakültede size kıyak yapmışlar gezin tozun diye.

böte - tef münakaşına çevirip konuyu bulandırmayalım. Velev ki olumlu karar çıktı bizlere 1 er derece verildi diyelim. Vicdanına ters olan arkadaş veya arkadaşlar gitsinler karar itiraz etsinler. şimdi tartışmanın yeri ve sırası değil.

böte - tef münakaşına çevirip konuyu bulandırmayalım. Velev ki olumlu karar çıktı bizlere 1 er derece verildi diyelim. Vicdanına ters olan arkadaş veya arkadaşlar gitsinler karar itiraz etsinler. şimdi tartışmanın yeri ve sırası değil.
aynen ben derece istemiyorum diyen dilekçeyle sildirebilir. çok basit bir iş.

Böte mezunları bir olup mühendislik tamamlama hakkı istemeliyiz. Burada teknik öğrt yanlış anlamasın artık teknik lisede olsa düz ortaokul bile olsun çalıştığınız yer bence bilgisayar öğretmenleri teknik sınıfta olmalı. Değişen sartlarla birlikte artık birçok ilde birçok okulda hepimiz daha teknik konular anlatıyoruz . Sürekli kendimizi yenilemek ve çalışmak zorundayız. Bence mühendislik tamamlama hakkı istemeliyiz ve Bötelerin içeriği tamamen yenilenmeli.

Ön edit:böteliyim
Bunun ucu açık arkadaşlar. Ben böyle birşeyi olası görmüyorum böteli arkadaşlar lütfen sevinmeyiniz. Dereceyi verdikleri zaman bu sefer denecekki meslek liselerine bizde atanalım,teknik öğretmen tazminatı da alalım. Hele ki şu tasarruf döneminde böyle birşeye umutlanan arkadaşlarımı gözlerinden öpüyorum. Kalın sağlıcakla ;)

tartışmanın zerre kadar anlamı yok.
öyle böteli/tefli olur ki derya denizdir çok iyi bir öğretmendir. öyle böteli/tefli olur ki formatı bilmez.
bu iş görülen ders veya iyi kötü olma işi değil. devlet bir sınır belirlemiş.bazı hakları vermiş. ve böteye/tefe gidenler bunu bilerek gidip böte/tef okumuşlar. bunun uçu açıktır. bir ön açılırsa nerelere gidebileceği hesap edilmelidir.

Geri