BÖTE Devlet Personel Başkanlığının haksızlığına uğruyor!..

Kodla Büyü

egelim83

Seçkin Üye
Seçkin Üye
YÖK Gazi ESEF'i teknik eğitime denk tutarken; Ordu Mesleki Eğitim Fakültesini denk saymamış. Düşünüyorum ki Bizimde okuduğumuz fakültelerde bizim bölümlerden hariç Sınıf Öğretmenliğinden Okul Öncesi Öğretmenliğine kadar pek çok faklı bölüm vardır ki; YÖK'ün bizim fakülteleri Teknik Eğitime denk tutması imkansız. Bu hususta "T.C. Devlet Personel Başkanlığının görüşünün hakkaniyete uygun olmadığı Teknik Öğretmen olarak sayılmamıza rağmen; Tüm fakültenin tekniğe denk olmasını istemesinden dolayı mağdur edildiğimizi asıl yapılması gereken bölümün teknik eğitim yapan bölüm olup olmadığına karar vermesiydi" diye duyurup gerekli başvuruları yapmak lazım.
Bu hususta Bimer, Kamu Denetçiler Kurulu, Haber bültenleri her yere başvuru yapmak lazım. Yoksa elimizi kolumuzu bağlayacaklar.
Başvuru yapılacak evraklar bu linkte var... post1534580.html#p1534580
Diğer bir durum Kimya öğretmenlerinin durumu Eğer Meslek Lisesinde Kimya Alanı varsa Kimya öğretmeni otomatikman meslekçi olup; o kategoride değerlendirilir. Peki nereden mezun olur?? Normal bizim mezun olduğumuz gibi eğitim fakültelerinden... Peki YÖK'ten onlar için fakültelerinin teknik eğitim fakülteleriyle denk olup olmadığına dair yazı istemişler midir? Bunların Devlet Personel Başkanlığına, Bimer'e, Kamu Denetleme Kuruluna sorulması lazım. Bu başvuruların hepsini bilgi edinme ile internet ortamından yapabiliriz arkadaşlar. Lütfen işin peşini bırakmayalım!..

Bu hususta açtığımız diğer konu aşağıdadır. Desteklerinizi esirgemeyin!.. Bütün BÖTE'cilerle paylaşalım...

post1533751.html#p1533751

kjazlA.jpg

:+1: Hocam çok doğru diyorsunda bunun için sendikalar yada daha etkin bir torpil bulamayınca bu dönemde birşey yapamayız gibi geliyor..
Ülkede hukuk düzen intizam mı kaldı ki biz hukuki olarak hakkımızı arayabilelim.. :x

ordinaryus' Alıntı:
Hocam çok doğru diyorsunda bunun için sendikalar yada daha etkin bir torpil bulamayınca bu dönemde birşey yapamayız gibi geliyor..
Ülkede hukuk düzen intizam mı kaldı ki biz hukuki olarak hakkımızı arayabilelim..
Hocam bizim bölüm mezunu millet vekili danışmanı olan var şu an seçim dolayısıyla yoğunlar. Yarın öbür gün bize sahip çıkabilecek birilerini buluruz. Şu dönemde Haberlerde yer almak bizi uçurur... Elimizi taşın altına koyup Bimer'e, Kamu Denetçiler Kuruluna elimizden neresi gelirse anlatmak lazım başvuru ne kadar çok olursa o kadar başarılı oluruz.
Başka bir örnek vereyim Devlet hastanesinde çalışan tanışım tam 17 kere Bimere başvurup çalıştığı bölgede yeterince meslektaşı olmadığından Ustalık belgesini kısa sürede almasını sağlayacak Mesleki derslerin açılmadığından yakınmış artık özel olarak aramışlar neden bu kadar başvuru yapıyorsun diye. 2 ay geçmedi Ustalık eğitimde Mesleki derslerin açılma şartı kaldırıldı. Haziranda sınavlara girecek!.. Ne kadar başvuru haber haksızlığın yapıldığına mağduriyetimizi dillendirirsek. Bizimde aynı kazanımları bu kadar kısa sürede alabileceğimizi düşünüyorum. Başvuru yapan bir kişiydi Biz binlerce kişiyiz!..

Kimya Öğretmenlerinin durumunu gösteren yazı;
http://baglar.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... si0001.pdf
Özetle Meslek Lisesine atanamazsın ibaresi yok eğer atanırsan da Atölye, Laboratuvar ve Meslek dersi öğretmeni olarak kabul görülüyorlar. Peki Mezun oldukları Fakülte Teknik Eğitim Fakültesine denk midir?

Kamu Denetçiliği Kurumuna Yaptığım başvuru örneği ;
http://ebys.ombudsman.gov.tr/ebasvuru/BasvuruGiris.aspx
Kayıt butonu ile kaydolup şikayet başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Mesaj metinlerini kopyalıp yapıştırabilirsiniz benim aklıma gelmeyen farklı bir nokta eklerseniz daha verimli olabilir. Ekler YÖK yazısı ve Devlet personel Başkanlığının yazıları olabilir. Onları bu konudan ve açtığımız diğer konudan temin edebilirisiniz. İnternet Explorer'da daha verimli çalışıyor...

Konu : Kamu personel rejimi/Görevde yükselme ve unvan değişikliği.

İlgi (a) YÖK'ün 31/03/2015 tarih ve 75850160303.01.01/17167 sayılı yazısı; Özetle; Yükseköğrenim Kurulunun mezun olduğum bölüm Teknik Eğitim yapan bölüm ve mezun olanları Teknik öğretmen olarak saymıştır.
İlgi (b) T.C.Devlet Personel Başkanlığının 16/01/2015 ve 31292642045.02302 sayılı görüş yazısı; Özetle Milli Eğitim Bakanlığınına "Teknik Öğretmen" Unvanı olan kişilere bir derece verilmesi hususunda görüş yazısında son paragrafta "Teknik Öğretmen" Unvanına sahip kişilerin mezun olduğu fakültelerinde Teknik Eğitim Fakültelerine, YÖK'ün denk olmasına karar vermesi halinde, bir derece verilmesi hususunda karara varmıştır.
Fakülteler farklı branşta bölümlerden oluşur. Benim mezunu olduğum fakültemde de Sınıf Öğretmenliğinden Okul öncesi Öğretmenliğine kadar pek çok farklı branştan bölüme sahiptir. Bu durumda tüm bölümlerin YÖK tarafından teknik eğitim yapan bölüm sayması durumunda bir dereceyi hak edeceğim. İsmi geçen bölümlerin bu unvanı alması mümkün görünmemektedir. Bizim bölüm için tüm fakülteye Teknik eğitim fakültesine eş sayılması her bölümün ve öğrencilerin teknik öğretmen olarak sayılması anlamına gelir. Bu da YÖK tarafından kabul edilmeyecek bir durumdur. Bu durumda Devlet Personel Teşkilatının verdiği kararın hakkaniyete uymadığını, beni ve benim durumumda olan Teknik Öğretmenlik unvanına hak kazandığı halde kazanabileceğim haklardan mağdur edildiğimi düşünmekteyim.
Talebiniz : Devlet Personel Teşkilatının her bölümü ayrı tutarak, sadece bölümün Teknik Eğitim yapan bölüm olduğu YÖK tarafından tespit edilmesi halinde bir derece verilmesine karar vermesi hususunda gereğini arz ederim.

Şikayet Edilen İdarenin Bilgileri:
İdare Tipi : KAMU KURUMU İdarenin Adı : DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI

akyildiz41' Alıntı:
bende kamu denetçiliği kurumuna başvurdum. hayırlısı bakalım.
Çok teşekkür ederiz hocam. Etrafınızda destek verebilecek Böteciler var mı? Onlarında desteğini sağlarsak sesimizi çok rahat duyururuz...
egelim83' Alıntı:
Kayıt butonu ile kaydolup şikayet başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Mesaj metinlerini kopyalıp yapıştırabilirsiniz benim aklıma gelmeyen farklı bir nokta eklerseniz daha verimli olabilir. Ekler YÖK yazısı ve Devlet personel Başkanlığının yazıları olabilir. Onları bu konudan ve açtığımız diğer konudan temin edebilirisiniz. İnternet Explorer'da daha verimli çalışıyor...

İlgi (a) YÖK'ün 31/03/2015 tarih ve 75850160303.01.01/17167 sayılı yazısı; Özetle; Yükseköğrenim Kurulunun mezun olduğum bölüm Teknik Eğitim yapan bölüm ve mezun olanları Teknik öğretmen olarak saymıştır.
İlgi (b) T.C.Devlet Personel Başkanlığının 16/01/2015 ve 31292642045.02302 sayılı görüş yazısı; Özetle Milli Eğitim Bakanlığınına "Teknik Öğretmen" Unvanı olan kişilere bir derece verilmesi hususunda görüş yazısında son paragrafta "Teknik Öğretmen" Unvanına sahip kişilerin mezun olduğu fakültelerinde Teknik Eğitim Fakültelerine, YÖK'ün denk olmasına karar vermesi halinde, bir derece verilmesi hususunda karara varmıştır.
Fakülteler farklı branşta bölümlerden oluşur. Benim mezunu olduğum fakültemde de Sınıf Öğretmenliğinden Okul öncesi Öğretmenliğine kadar pek çok farklı branştan bölüme sahiptir. Bu durumda tüm bölümlerin YÖK tarafından teknik eğitim yapan bölüm sayması durumunda bir dereceyi hak edeceğim. İsmi geçen bölümlerin bu unvanı alması mümkün görünmemektedir. Bizim bölüm için tüm fakülteye Teknik eğitim fakültesine eş sayılması her bölümün ve öğrencilerin teknik öğretmen olarak sayılması anlamına gelir. Bu da YÖK tarafından kabul edilmeyecek bir durumdur. Bu durumda Devlet Personel Teşkilatının verdiği kararın hakkaniyete uymadığını, beni ve benim durumumda olan Teknik Öğretmenlik unvanına hak kazandığı halde kazanabileceğim haklardan mağdur edildiğimi düşünmekteyim.
Talebiniz : Devlet Personel Teşkilatının her bölümü ayrı tutarak, sadece bölümün Teknik Eğitim yapan bölüm olduğu YÖK tarafından tespit edilmesi halinde bir derece verilmesine karar vermesi hususunda gereğini arz ederim.

Gazi ESEF'i teknik eğitime denk tutarken;

Nereden duydunuz hocam. Henüz bir sonuç alamadık biz.

Nereden duydunuz hocam. Henüz bir sonuç alamadık biz.

Hocam özelden attım...

egelim83' Alıntı:

Sendikaya da dilekçe başvurdum;
...........................................SENDİKASI İLÇE TEMSİLCİLİĞİNE

İlgi: a) Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 31/03/2015 Tarih ve 75850160-303.01.01/17167 sayılı “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü” konulu şahsıma gelen yazısı.

b) T.C. Devlet Personel Başkanlığının 16/01/2015 ve 31292642-045.02-302 sayılı görüş talebi

Sendikanızın ............ yılından bu yana üyesiyim. İlgi (a) ile şahsıma gelen yazı ile mezun olduğum bölümü Teknik eğitim yapan program ve bizi de “Teknik Öğretmen” kapsamında sayıldığına karar vermiştir. İlgi(b) ile Devlet Personel Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına yazdığı görüş yazısının son paragrafında “Teknik Öğretmen” unvanına sahip personelin mezunu olduğu fakültenin “Teknik Eğitim Fakültesine” denk olup olmadığı konusunda YÖK tarafından değerlendirilmesi, denk olması halinde 657 sayılı kanuna göre bir derece verilmesi kararı verilmiştir.
Bu durumda Mezunu olduğum Ege Üniversitesi Eğitim fakültesindeki Okul Öncesi Öğretmenliğinden, Sınıf Öğretmenliğine kadar tüm bölümlerin YÖK tarafından teknik eğitim yapan bölüm sayması durumunda bir dereceyi hak edeceğim. İsmi geçen bölümlerin bu unvanı alması mümkün görünmemektedir. Bizim bölüm için tüm fakülteye Teknik eğitim fakültesine eş sayılması her bölümün ve öğrencilerinin teknik öğretmen olarak sayılması anlamına gelir. Bu da YÖK tarafından kabul edilmeyecek bir durumdur.
Devlet Personel Teşkilatının verdiği kararın hakkaniyete uymadığını, beni ve benim durumumda olan Teknik Öğretmenlik unvanına hak kazandığı halde kazanabileceğim haklardan mağdur edildiğimi düşünmekteyim. Devlet Personel Teşkilatının her bölümü ayrı tutarak, sadece bölümün Teknik Eğitim yapan bölüm olduğu YÖK tarafından tespit edilmesi halinde bir derece verilmesine karar vermesi daha adil bir karar olur.
Bu hususta gereğinin yapılmasını arz ederim

Ombudsmanmıdır kamu denetçiliği kurumumudur nedir başvurduk bakalım ama ne bileyim hiç ümitli değilim.. :(

ordinaryus' Alıntı:
Ombudsmanmıdır kamu denetçiliği kurumumudur nedir başvurduk bakalım ama ne bileyim hiç ümitli değilim.. :(
Çok Teşekkür ederiz hocam... Elimizden geleni yapacağız bölüm arkadaşlarını vs tüm BÖTElileri haberdar etmek desteklerini almak lazım... Önümüze bir kaya koyuyorlar bir iki kişi ile hiçbir şey yapamayız!.. Ancak yüzlerce binlerce kişi karşısında ve YÖK'ün kararı sayesinde hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Hani partiler derler ya bir oy bir oy!.. Bizim durumda aynı herkesi bilgilendirip destek almak gruplara sosyal medyaya yazıp destek almak çok önemli etrafta tanıdık BÖTE'lilere yazalım konuların linklerini verelim başvuru yapsınlar olaki birinin bir siyasi, haberci vs tanıdığı vardır o zaman kayaya dozerle dalmış oluruz... Ancak herkes elini kolunu bağlarsa elimize birşey geçmeyecek!..

yolcum' Alıntı:
bizde Ombudsmana başvurduk inşallah bir sonuç çıkar
Çok Teşekkür ederiz hocam... Elimizden geleni yapacağız bölüm arkadaşlarını vs tüm BÖTElileri haberdar etmek desteklerini almak lazım... Önümüze bir kaya koyuyorlar bir iki kişi ile hiçbir şey yapamayız!.. Ancak yüzlerce binlerce kişi karşısında ve YÖK'ün kararı sayesinde hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Hani partiler derler ya bir oy bir oy!.. Bizim durumda aynı herkesi bilgilendirip destek almak gruplara sosyal medyaya yazıp destek almak çok önemli etrafta tanıdık BÖTE'lilere yazalım konuların linklerini verelim başvuru yapsınlar olaki birinin bir siyasi, haberci vs tanıdığı vardır o zaman kayaya dozerle dalmış oluruz... Ancak herkes elini kolunu bağlarsa elimize birşey geçmeyecek!..

bravehard2010' Alıntı:
Bende yolladm.Ancam ekranda şikayetimi göremedim ana ekranda. :idea:
Sağolun hocam İnternet explorer rahat görüntülüyor rapor sayfasını tekrar yüklerseniz görüntülenebilir. Chrome 'de bende görüntüleyemedim. Kullanıcı adınızla tekrar girişte mevcut şikayetler bölümünden raporu tekrar tekrar görüntüleyebilirsiniz...

https://edilekce.tbmm.gov.tr/VatandasKayit.aspx
TBMM e-dilekçe uygulamasına destek topluyoruz;
Sisteme üye olduktan sonra giriş yapılıp “Dilekçe komisyonu” butonuna tıklayıp, üst menüden “İmzalayabileceğim Dilekçeler” e tıklayıp.
Şu an 3. sayfasında Ömer Gündoğan,Ali Çimen ve Tahir KOĞU adına açılmış konuların İmzala olan kısmına tıklamanız yeterli, yapılacak tek işlem sadece bu kadar…

Geri