Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

BÖP (Bilişim Öğretmenleri Platformu) ve TTKB Görüşmesi

Konu, 'Eylemler ve Grup Faaliyetleri' kısmında cronos23 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. egeli_09

egeli_09 Aktif Üye

10 yıldır TTK görüşmelerini takip ederim.Hepsinde de acaba bir umut diye.Çünkü TTK MEB'in beynidir. Ama malum başkanlar değişse de derse bakış değişmiyor.Aynı standart cümleleri kurmaya gerek yok. Bu ülke tüketim ülkesi 2 saat bilişim dersi çok fazla tüketim için

buzdagi83, cronos23, mesafeli ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. cronos23

cronos23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Gülüyoruz, ağlanacak halimize. Ne yapalım hocalarım demek ki, mesele TTK bürokratlarında değilmiş, daha etkili bir yerden önümüz kesilmekte :(

katafalk bunu beğendi.
  3. buzdagi83

buzdagi83 Aktif Üye

Biz böyle böyle emekli olacağız kısacası.

cronos23 bunu beğendi.
  4. miqrop

miqrop Site Gezgini

Burhanettin DÖNMEZİ üniversiteden bilirim. Bir dönem dersimize girmişliği vardı. Burnundan kıl aldırmaz bir tip. Kendi bildiği doğrudan da şaşmaz. Bir halt çıkmaz anlayacağınız.

katafalk bunu beğendi.
  5. cronos23

cronos23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Memleketin geleceği noktasında üzülüyorum. Bilişim dersinin önemini öve öve bitiremeyen bürkrasi kanadı iş icraata gelince neden yan çizer? Kimin garezi var bizim dersimize çözemedim?

katafalk bunu beğendi.
  6. otherm

otherm Seçkin Üye Seçkin Üye

Birgün de branşımızla alakalı hayırlı bir haber alırmıyız acaba :( 2002 de tıpla yarışır puanla girmiş olduğumuz BÖTE nin düştüğü hallere bak. ilköğretim matematik ten falan 10 puan yüksekti, geleceğin teknolojilisi bilgisayar dedik branşı seçtik geldiğimiz duruma bak. Yeminle gına geldi keşke alan değişikliği verselerde matemtatiğe falan geçsekk. çok pişmanım :(

katafalk bunu beğendi.
  7. katafalk

katafalk Seçkin Üye Seçkin Üye

Tipik PowerPoint akademisyeni :) Projeksiyon cihazı olmasaydı bu adamlar ne yapacaktı acaba.

miqrop bunu beğendi.
  8. eribol

eribol Misafir

Kimsenin garezi yok, din kültürü derslerine yer açmak için yırtınıyor adamlar. Bir din dersinin 10 tane seçmelisi, her kademede zorunlusu(1-12) var. İlkokul çocuklarını bile okula 7 saat sıkıştırıyorlar, sırf din dersine yer açılsın diye. Din dersini teşvik etmek için lise sınavlarına, üniversite sınavlarına eklediler ve değerini yabancı dil ile eş değer tuttular.

Yanisi şu; adamlar tepki olmayacağını bilseler(ki burdan bir tüyo; tepki almazlar) varolan resim, müzik, beden, bilişim, teknoloji derslerini kaldırır, yerine full din dersi koyarlar. Tabii bizde sorunun temelini konuşmak yerine "ilkokulda bilişim dersine girelim" gibi dilenci havasında norm istersek böyle devam eder.

cronos23, buzdagi83 ve katafalk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal