boot menu de hangisi flash bellek

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar idarecimizin bilgisayarının biosuna girememdim. boot menuyu kullanarak pc yi flash bellekden açabilirim diye düşündüm. ancak F12 yapınca ekranda 4 seçenek var. tam hatırlamıyorum ama

1. hdd
2. cd-rom
3. removable disk
4. bu kısmı hatırlamıyorum

flashda açmak için removable olanı mı seçecem. nette o seçenek için disket sürücü diyor. biosa girmeden flash ile açabilrmiyim hangisini seçmeliyim.

Bana kalırsa USB okuyamamış. BİOS'tan başlangıçta USB çalıştır seçeneği aktif mi?
Ya da siz bakarken USB takılı değildir. :)

hasari' Alıntı:
Bana kalırsa USB okuyamamış. BİOS'tan başlangıçta USB çalıştır seçeneği aktif mi?
Ya da siz bakarken USB takılı değildir. :)
biosa girmeden yapamam o zaman değil mi hocam

USBnizi boot olarak biçimlendirin deneyin eğer olmaz ise mecburen Biosa gireceksiniz.

usb boot zaten hocam 3. seçeneği bi denesem mi acaba sıkıntı olmaz umarım idarecinin pc si de

hocam biosa girdim orda da sadece bu dört seçenek var. usb destklemiyor mu acaba

Sizin USB' den de kaynaklanıyor olabilir anakart modelinden de. Eğer anakartta USB seçeneği pasif (Deaktif) ise aktifleştirin (Enable) öyle deneyin. Bios menüsünü iyice kurcalayın böyle bir seçenek var mı yok mu? Eğer yok ise anakartınız eski olduğunda USB ile boot seçeneği bulunmuyordur.
CD ile kurulumu deneyin eğer CD-RW bozuk ise başka bir bilgisayarın CD-RW söküp takın öyle format atın ardından gene CD-RW değiştirirsiniz.

usb bellleği bootable olarak görseydi flash belleğin modeli o seçenekler arasında görünürdü.

hasari' Alıntı:
Sizin USB' den de kaynaklanıyor olabilir anakart modelinden de. Eğer anakartta USB seçeneği pasif (Deaktif) ise aktifleştirin (Enable) öyle deneyin. Bios menüsünü iyice kurcalayın böyle bir seçenek var mı yok mu? Eğer yok ise anakartınız eski olduğunda USB ile boot seçeneği bulunmuyordur.
CD ile kurulumu deneyin eğer CD-RW bozuk ise başka bir bilgisayarın CD-RW söküp takın öyle format atın ardından gene CD-RW değiştirirsiniz.
usb seçeneğini hangi menuden aktif edebiliyorum hocam size zahmet bulamadım hangi başlık altındadır.

nese1982' Alıntı:
hasari' Alıntı:
usb seçeneğini hangi menuden aktif edebiliyorum hocam size zahmet bulamadım hangi başlık altındadır.
Hocam biosu bilmediğimden bilemeyeceğim. Eğer bakmış bulamadıysanız muhtemelen anakartınız desteklemiyordur.

Geri