boot lu ghost yapmak

Kodla Büyü

fabe

Site Gezgini
Arkadaşlar. Ben ghost u disketten kullanıyordum. Bir arkadaştan boot lu cd halini gördüm. Bu cd nin içeriğini aynen kopyalayarak flash belleğimdeki bir klasöre attım. Nero da bu içeriği aynen cd ye yazdırdım ama ghost bir türlü açılmadı. Nerde hata yaptım? Ne yapmam gerekir? Biraz detaylı anlatır mısınız

bende bi cd var ghost cd si içine win 98 in caplereini atmışlar.cd den başlatıyo orada dos sisteminde ghsotu kullanıyorum.bi dene belki olur.

bildiğim kadarıyla boot cd sinin içindekileri kopyala yazdır dediğinde çalışmıyor
nerodan orjinal cd yi kopyala başka bi cdye
çalışacaktır

Önce size bir boot kısmı ilaazım, bunu da win98 sistem disketi alarak yapabilirsiniz.
Sonra da nero da boot cd yi seçip, boot kısmını da 98 disketini seçersiniz.
Cd nin içine de ghost ve diğer dosyalarınızı atarsınız, yaz dersiniz yazar.
Eğer cd açıldığında otomatik olarak ghost ta başlasın derseniz,
autoexec.bat dosyasını düznelemeniz gerekir.
İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

hocam, eğer kullandığınız cd arkadaşınızın verdiği kendi sisteminin imajı ise tabiki çalışmaz her sistemin ghostu farklı belki ben yanlış anladım sorunu, arkadaşınızdan aldığınız cd içeriğinde arkadaşınızın da sistemi var mı? bunu söyleyin ona göre cevap verilir.

Hocam ,anladığım kadarıyla arkadaş boot edememe derdinden mütevellit bu soruyu soruyor.
Yukarıda bahsettiğim gibin, boot edilebilir bir cd ilaazım size, bunu da çeşitli yollarla yapabilirsiniz, nero ile de yapabilirsiniz.

acronis true image öneririm ghosttan daha kullanışlı, boot cd oluşturabilir, arayüz ghosttan daha iyi dos ta bile windows taymış gibi kullanıyosunuz.

KILIÇARSLAN' Alıntı:
hocam, eğer kullandığınız cd arkadaşınızın verdiği kendi sisteminin imajı ise tabiki çalışmaz her sistemin ghostu farklı belki ben yanlış anladım sorunu, arkadaşınızdan aldığınız cd içeriğinde arkadaşınızın da sistemi var mı? bunu söyleyin ona göre cevap verilir.

Hocam, aldığım şey imaj değil boot lu ghost programı.Bunu cd ye direk yazdırmayıp olduğu gibi klasöre kaydettim. Bu kaydettiğimi de nero da cd ye yazdırıp açılış yaptım. Ghost çalışmadı. Şimdi ben bu aldığım ile boot lu ghost cd si yapmak istiyorum. Anlatabildim mi bilmiyorum. teşekkürler

Bilgisayarın açılmasını sağlayan boot dosyaları normal yollarla kopyalanamaz. Cd'nin birebir kopyasınız almanız gerekirdi. O yüzden flash diskinizdeki dosyaları cd'ye yazdırıp açılış yapamazsınız.

Ghost ile açılış yapmak için diğer bir yöntem de burada anlatılmış.

Geri