Boşuna Yüksek Lisans Yapmayın !!!

Kodla Büyü

formyfriends

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Çalışanın ödüllendirilmediği bir ülkede, boşuna yüksek lisans yapmayın. Gün gelir 4 senede sadece 18 kredilik bilgisayar dersi aldığı için yan alanı bilgisayar olan sınıfçı, bir anda lisede zümreniz olabilir.

ben yaptım çok pişman oldum. akademisyen olmayı düşünmeyenler kesinlikle yapmayın derim. haftada 3 saat ekders var %5 ini 5 yıl biriktirsem bte.org.tr ye anca üye olurum.

Arkadaşlar ben yüksek lisans yaptım ama ne para için nede bana kadame veya benzeri birşey eklensişn diye sadece okumayı ve bilgili olmayı seviyorum ha şimdi doktora içinde çalışıyorum o ayrı ama kendini geliştirmek her daim taze olmak için hiçbirşeyden kaçınmayın bence...

bcakmak' Alıntı:
Arkadaşlar ben yüksek lisans yaptım ama ne para için nede bana kadame veya benzeri birşey eklensişn diye sadece okumayı ve bilgili olmayı seviyorum ha şimdi doktora içinde çalışıyorum o ayrı ama kendini geliştirmek her daim taze olmak için hiçbirşeyden kaçınmayın bence...
hcm başlık ironi ve sisteme olan tepkidendir. tabiki yapılır neden yapılmasın.

bcakmak' Alıntı:

yüksek ve doktora yapan her kişi kariyer için yapar.. "bilgili olma" işin palavra kısmı.. otur çalış kaynak sınırsız amacın sadece bilgi ise..

aynen o zaman bilgisayar anlatmak içinde devlettede çalışmana gerek yoktu. sorsak "para için yapmıyorum" dersin.ama kpss ye hazırlanıyorsun. özelde de çalışabilirsin. dedğin olsa yrd. doc, doç. prof farklı maaşlar almazdı. onlarda derdi ben bilgilenmek için okudum al prof maaşını ver asgari maaşımı peah.

Geri