Bmw 3.16i kullanan var mı?

Kodla Büyü

realhalil

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar...
Aranızda Bmw 3.16i kullanan var mı acaba?
Bir arkadaşta 2001 model 3.16i var onu almak istiyorum ama nasıl bir araçtır masraflımıdır? kafamı kurcalıyor bunlar.
diğer araçlara göre ekstra masraf çıkartır mı bana, sonuçta öğretmeniz biz yoksa bize göre masraflı bir araç mıdır acaba?
yardımcı olursanız sevinirim...

parçası, servisi,ustası pahalıdır. arkadan itişli araç kullanmadı iseniz önden çekişli kadar stabil değildir, ani yüklenmelerde kıçını oynatır.ben şahsen bir memur için fazla masraflı görürüm bu arabaları. araba olmaya arabadır ama 10 yaşında bmw memuru üzer.şuan bindiğim araçla 10 yaşında bmw-mersoyada binebilirdim ama alım sonrası masraf, yakıt hesaba katılırsa benim için uygun değildi.

bmw öğretmen için helede ek geliri olmayan öğretmen için fazlalıktır haa ben lüksü severim diyorsan git sıfır jetta al hiiç değilse 3 yıl bakım masrafın yok sonra satarsın gitsin.

e46 kasa bence bmw'nin en güzel 3 serisi kasası fakat 316 değilde 320 olsa alınabilir tabi temiz hor kullanılmamış olması şartı ile

realhalil' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar...
Aranızda Bmw 3.16i kullanan var mı acaba?
Bir arkadaşta 2001 model 3.16i var onu almak istiyorum ama nasıl bir araçtır masraflımıdır? kafamı kurcalıyor bunlar.
diğer araçlara göre ekstra masraf çıkartır mı bana, sonuçta öğretmeniz biz yoksa bize göre masraflı bir araç mıdır acaba?
yardımcı olursanız sevinirim...
arabadır sayın hocam ayrıca parçası emsallerine (audi-Vw) göre ucuzdur.çünkü TR de yan sanayi olan bir araçtır.
Ama başım ağrımasın diyosanız 2001 değil LPGli 2004- 2005 modele çıkmanız fiyatta 30un biraz üzerine çıkmanız gerek.Kasayı görmeniz için...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0413/detay

2008 i kullandım bi süre çok yakın bi arkadaşım almıştı. onda dahi cok aman aman özellikler yok tabi bu durum paketlerine göre değişiyor

bence öylesine maceraya gerek yok 11 yaşında araba

peki arkadaşlar ben bu arabaya alacak olursam 28 bin lira verecem fiyat bakımından nasıl sizce?

kardeşim siz nasıl kazanıyorsunuz bu kadar paraları.yok dublex evi olan varmı,varsa nasıldır.yok bmw kullanan varmı,tebrikler vallahi. :++:
ben memur adamım,fiat marea ile tıngırdıyorum işte

Kimi eşşeğe biner masraf yapmaz kimi yarış atına biner masraf yapar.

Gerçekten araba senin için tutku ise al hocam. Ama sonrasında yakıt ve bakım paralarına kafa yoracaksan hiç girme bu işe.

Ayrıca belirtmek isterim ki alacağınız araç temiz ve bakımları zamanında yapılmış bir araç ise sağlam olan motor ve kasası kolay kolay size problem çıkartmaz. Mercedes ve Bmw ler biraz da bu yüzden pahalı. Bakarsan ihya ederler bakmassan idare ederler. :+1:

BMW 3 serisi BMW'nin en dandik serisi o yüzden de en ucuz arabasıdır, parçası pahalıdır, fazla yakar, hem birazda serseri arabası gibi geliyor bana sevmiyorum işte

BMW de temiz bulmak bence zor. Hocam yazmış yukarı serseri arabası gibi katılıyorum düşük modellileri yani fiyatı nisbeten uygun olanları bence de öyle. O nedenle bu tarz masraflı arabalar bence memura göre değil. Tabi keyif sizin, olsa da binsek o da ayrı mesele. :D

Aracın parçası pahalı falan değil uydurmayın.Servisi biraz pahalı olabilir ama sanayide yine daha ucuza yaptırabilirsin.Diğer marka araçlardan fazla da yakmaz.Seni üzeceğini de sanmam.Kullandıktan sonra da başka araca binmezsin.Ama 3.16 değilde 3.20 olsaymış çok iyi olurmuş.

hocam bmw alacaksan 3.18 veya 3.20 lere bakmanı öneririm.Madem o kadar para veriyorsun bmw ye biniyorsun gaza basınca koltuğa yapıştırsın sırtını.Temizini bulabilirsen eğer kimsenin lafına sözüne bakma al derim.bana göre on numara bir araç.Parçası pahalı masraflı diyenlerede ben güvenli ve bir okadarda zevkli bir araca biniyorum dersin. Bu araba işi biraz zevk meselesi araç kullanırken zevk alayım diyorsan al yok beni A noktasından B noktasına götürsün dersen o kadar para vermeye zaten gerek yok ki böyle diyen bir kimsede bmw alayımmı diye konu açmaz zaten. ;)

Halil hocam o kadar para vereceksen sıfır araçlarda özellikle opelde çok güzel kampanyalar var.
tamam BMW güzel araba ama sonuçta 2001 model parça bulmak işçilik hele bide bmw den anlayan usta bulmak gerekirse o ne kadar var ki.
Murat K.

3.20i tavsiyemdir.
316 ve 318 den uzak durun.Çünkü kasa motora göre ağır geldiğinden yakıt tüketimi fazladır.

Geri