Bizleri Teknoloji Tasarım Öğretmeni Yaparlar mı?

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Haftasonu stajer öğretmenlerin hazırlayıcı eğitiminde Şube müdürü bilgisayar öğretmenleri teknoloji tasarım öğretmenliğine kaydırabilirler demiş. Bulunduğum ilçede 5 tane fazla bilgisayar öğretmeni var demiş. Acaba öyle birşeyi bakanlık yapabilirmi hazır bizim derslerimiz yok ve norm fazlası iken ve teknoloji tasarım öğretmenliği açığı varken böyle birşey olabilirmi acaba?

ben de istemem ..
çünkü okuldaki duruma bakıyorum.. öğretmen haliyle öğretnciden birşey istiyor.. öğrenci - veli "ya bu bizim işimize yaramaz ki" düşüncesiyle yapmayacak.. öğretmen düşük not verecek veli okul basacak vs vs..

akdenizkanki' Alıntı:
Haftasonu stajer öğretmenlerin hazırlayıcı eğitiminde Şube müdürü bilgisayar öğretmenleri teknoloji tasarım öğretmenliğine kaydırabilirler demiş. Bulunduğum ilçede 5 tane fazla bilgisayar öğretmeni var demiş. Acaba öyle birşeyi bakanlık yapabilirmi hazır bizim derslerimiz yok ve norm fazlası iken ve teknoloji tasarım öğretmenliği açığı varken böyle birşey olabilirmi acaba?

sizce?

akdenizkanki' Alıntı:

Nom fazlası bilgisayar öğretmenlerini nasıl değerlendirelim diye düşünürken böyle düşünmüş olabilirler. Eğer tüm BT öğretmenleri için böyle bir şey yapmayı planlıyorlarsa dersi 6 7 ve 8 dende kaldırmaları gerekiyorki böyle bir ortam oluşsun. Ama tabi daha önce BT dersi ile ilgili alınan muhteşem kararları görünce bu ihtimal için benim aklıma iki kelime geliyor "Neden Olmasın"

İlerde teknoloji ve tasarım dersini seçmeli hale getirip, aşamalı olarak kaldırmayacaklarsa neden olmasın...:)
Ben branş değiştirmek zorunda kalacağıma, meb zihniyet değiştirse...?!

Okulda iki tane bilgisayar öğretmeniyiz. Beni m.yardımcılığı ile görevlendirdiler. Bilgisayarcıda olunca tüm işler üzerime yıkıldı nerdeyse, diğer bilgisayar öğretmenimiz teknoloji tasarım öğretmeni olarak atanmış. Bilgisayarla ilgili birşey olunca hemen ortadan kayboluyor veya elini sürmüyor. Böyle olacaksa ben teknoloji tasarımı isterim. Dersine giriyor iki tane karton kestiriyor ne idare ile muhattap oluyor nede kimse ona bilgisayarla ilgili birşey sormak aklına bile gelmiyor.

Ben geçen hafta bilgi edinmeye sordum. Cevabın olumsuz olacağını biliyorum ama 2011 atamalarında bilgisayar mezunlarını teknoloji tasarım öğretmeni olarak atadıklarından yola çıkarak alan değişikliği yapabilir miyiz diye sordum. Bana hiiiiç farketmez, bilgisayar dışında her bölüme geçebilirim. Cevap olumlu gelse 1 gün beklemem gereğini yaparım.

Yine aynı saçma başlıklar. Yok bizim burda müdür birşey söyledi, yok bilmem müfettişten duymuşlar, efendim şube müdürü bir seminderde dile getirmiş miş miş miş ... Paparazzi basını bile bilgisayarbilişimden yavaş kalıyor.

Adında teknoloji olan herşeyi bize yaptırdıkları yetmiyormuş gibi adında teknoloji olan her dersi de bize yönlendirmeye çalışıyorlar.Askeri mantık..

geçen sene çalıştığım ilde bizim dersin adını bileşim teknolojileri olarak telefuz edenler vardı. yani onlar için bi fark olacağını sanmam :)

mrtrk' Alıntı:
geçen sene çalıştığım ilde bizim dersin adını bileşim teknolojileri olarak telefuz edenler vardı. yani onlar için bi fark olacağını sanmam :)
:D Hocam çok komikmiş gerçekten. Ama ben de branşımıza bir gün hakettiği değerin yeniden verileceğini düşünüyorum. O zaman gelene kadar dişimizi sıkalım bakalım :? Teknoloji tasarım dersine gelince eğer bizim branşı o bölüme kaydıracaklarsa içeriğinde de değişikliğe gitmeliler

her dersin kendine göre belirli programları var.burdaki saçma ya da garip değerlendirmeleri anlayabilmiş değilim.genel konuşmalardan zaten dersle ilgili en ufak bilginizin olmadığı da gayet anlaşılıyor.mecbur tutulursanız; bırakın o dersi meb uygun gördükten sonra müzik dersi öğretmeni bile yapabilir.istemeyenler de eğer seçenek şansı sunulursa başka bir kuruma geçer olur biter.ama burda başka alan ya da branşları aşağılamanın anlamı yok.onlara sorsanız da "formatörler tüm gün oturup, 8-10 saat derse girip tam ek ders alırlar" diye bir değerlendirme yaparlar.ama her iki değerlendirmenin de anlamsız ve gereksiz olduğunu belirtmek isterim...

o kadar da kötü değil arkadaşlar ya. ben 8 lere ve 7 lere giriyorum. çok rahat ders, beyin olarak hiç yorulmuyorsunuz. büyük okullarda sınıfları da bölüyorlar oohh ne ala.

POLAT_55_BİLİSİM' Alıntı:
zibula' Alıntı:
Adında teknoloji olan herşeyi bize yaptırdıkları yetmiyormuş gibi adında teknoloji olan her dersi de bize yönlendirmeye çalışıyorlar.Askeri mantık..

Fen ve teknoloji olsa düşünürdüm...;)

fen ve teknoloji dersini teknoloji tasarımdan daha iyi yapacağımız kesin..biz sayısalcıyız :D

mrtrk' Alıntı:

Hocam sizinki neyse de Kayseri'nin merkezinde benim eski okulumda müdür okula katlarda bulunan sınıf isimlerini yazdırdı. Banada sormamışlar levhada bileşim sınıfı yazıyordu. Resmini çekip buraya koyacaktım ama sonra vazgeçtim :)

ozlem22' Alıntı:
zibula' Alıntı:

fen ve teknoloji dersini teknoloji tasarımdan daha iyi yapacağımız kesin..biz sayısalcıyız :D

Boş zamanlarımda öğrencilerden gelen mat. fen sorularını çözüyorum...:) Sayısalcılık bir tutkudur...;)

ozlem22' Alıntı:
zibula' Alıntı:

fen ve teknoloji dersini teknoloji tasarımdan daha iyi yapacağımız kesin..biz sayısalcıyız

Boş zamanlarımda öğrencilerden gelen mat. fen sorularını çözüyorum.. Sayısalcılık bir tutkudur...

bende arada matematik anlatıyorum :) sayısal her dersi verebilirim, hatta sözel dersleri de veririm. beni istediği gibi atayabilir meb :D teknoloji tasarım pek açmıyor ama idare etcez artık :D

dijitalyerli' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
zibula' Alıntı:

fen ve teknoloji dersini teknoloji tasarımdan daha iyi yapacağımız kesin..biz sayısalcıyız

Boş zamanlarımda öğrencilerden gelen mat. fen sorularını çözüyorum.. Sayısalcılık bir tutkudur...

bende arada matematik anlatıyorum :) sayısal her dersi verebilirim, hatta sözel dersleri de veririm. beni istediği gibi atayabilir meb :D teknoloji tasarım pek açmıyor ama idare etcez artık

Seni istediği gibi atasın meb...:)

Ben de Teknoloji Tasarım dersine giriyorum hiç keyif almıyorum, Birsürü uğraşılacak şey var... Kesinlikle bana göre değil. Günlük tutturmak lazım, çocukların dosyaları vb. şeyler var. Günlükleri ara ara kontrol ediyorum o kadar komik şeyler yazıyolar ki bugün öğretmen bana konuşma dedi, öğretmen beni ayakta bekletti gibi şeyler. Üniversite sınavına girerken o kadar puan alarak girdik fen ve teknoloji filan bizden kaç puan aşağıdaydı, Teknoloji tasarımı hele hiç bilmiyorum.. Ben kendi adıma teknoloji Tasarıma geçmeyi hiiççç istemem...

seyma' Alıntı:
Ben de Teknoloji Tasarım dersine giriyorum hiç keyif almıyorum, Birsürü uğraşılacak şey var... Kesinlikle bana göre değil. Günlük tutturmak lazım, çocukların dosyaları vb. şeyler var. Günlükleri ara ara kontrol ediyorum o kadar komik şeyler yazıyolar ki bugün öğretmen bana konuşma dedi, öğretmen beni ayakta bekletti gibi şeyler. Üniversite sınavına girerken o kadar puan alarak girdik fen ve teknoloji filan bizden kaç puan aşağıdaydı, Teknoloji tasarımı hele hiç bilmiyorum.. Ben kendi adıma teknoloji Tasarıma geçmeyi hiiççç istemem...

Teknoloji tasarıma gidebilmek için alınması gereken puan = T
Öss de aldığı(m)/nız puan = Ö iseeeee

T = Ö / 2 hocam...:)

2013-2014 eğitim öğretim yılında bt dersi kalkacak zaten 6,7,8lerde o zaman norm nasıl hesaplanacak merak ediyorum. Bizleri bir yere koyamadı koca Bakanlık

Geri