Bizimle ilgili Türk Eğitim-Sen Meb yazışması

Kodla Büyü
Bence bu bakanlıktakilerin formatörlükten felan haberi yok, ya da yazıdakileri anlamamış gibi yapıyorlar...

İlk yazı Türk Eğitim Sen tarafından 2010 yılı eylül ayında Bkanlığa yazılmış bir yazıdır. ve içeriği BT Formatör Öğretmen görevlendirmeleriyle ilgilidir.

İkinci linkte belirtilen haberde ise ders saatleriyle ilgili Türk Eğitim Sen'in müracatına 2011 Mart ayında Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının verdiği cevap vardır.

Bundan anlaşılıyor ki TES in ilk girişimine MEB cevap bile vermemiştir veya gelen cevap TES için tatminkar bulunmadığından yayınlanmamıştır. Umarım TES bu konunun üzerine ısrarla gitmeye devam eder.
TES ikinci girişimi ise Ders saatlerinin artırılmasına yöneliktir ancak Talim Terbiyeden gelen cevap MEB deki ciddiyetsizliğin boyutlarını ortaya koyuyor. En başta yazdıkları yazya doğru dürüst bir tarih bile yazmaktan aciz kalmışlardır. yaptıkları açıklama ise içler acısı. 4-5. sınıflarda serbest etkinliklerde BT dersinin içeriğinden yararlanılabilir diyor fakat bu dersler sınıf öğretmenleri tarafından verildiği için (ve çoğu okulda Mat,Türkçe, Sosyal ve Fen derslerine takviye etmekte kullanıldığı için) yine BT öğretmenlerinin lehine bir durum değildir.

TES'e bu girişimlerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu girişimlerinin ısrarla devam etmesini dileriz.

birde liselerde mağdur durumda olan ve norm fazlası duruma düşürülen lise öğretmenlerinin ,içinde bulundukları vahim durumdan da bahsetsek. :(

evet ben de lisede görevliyim. sadece ilköğretimden bahsediliyor, gerçi ilköğretimdeki arkadaşlarımıza da umursamıyorlar. ne çözüm buldukları var ne bizi duydukları. kendileri nasıl isterse öyle işte... bizim öğretmen olduğumuz kimin umrunda :x

ilköğreteim ne ise lislerde durum aynı değişen bir şey yok çözüm bulunursa zaten ikisine birden bulunacak. türk eğitim sen 2009 dan beridir MEB e her sene bu konu hakkaında rahatsızlığını dile getiren yazılar yazılmıştır bence bu bakanla iyi yada kötü bir çözüme ulaşılacak bakalım zaman gösterecek

bu bakan diğerlerinden daha beter çıktı bence. baksanıza öğretmenlerin sözde 3 ay tatili ve sözde yarım gün çalışmasını kafasına takmış durumda. bunlarla uğraşsınlar... öğretmen ticari bir eleman olmuş gözlerinde

hocam eski bir yazı bu bakan bile değişti bu yazının üzerine. yeni baştan yeni bakana yüklenmek lazım.

dersimiz zorunlu olmadıktan sonra ne yapsak boş..
iş talim terbiyede bitiyor arkadaşlar. bir yere yükleneceksek eğer bütün gücümüzü talim terbiyeye yönlendirmeliyiz.
bu işi onlar hallediyor...dersimiz 4-5-6-7-8--9-10-11.12.sınıflarda 2 saat ve zorunlu olmalı
ayrıca dersimizin müfredatı değişmeli...abidik kubidik şeyler yerine daha yapısal konular olmalı mesela millet photoshop'a merakli ya da web tasarı,slayt tasarımı gibi şeyler olmalı...şahsi fikrim bu... yüklenin talim terbiyeye...

only61' Alıntı:
dersimiz zorunlu olmadıktan sonra ne yapsak boş..
iş talim terbiyede bitiyor arkadaşlar. bir yere yükleneceksek eğer bütün gücümüzü talim terbiyeye yönlendirmeliyiz.
bu işi onlar hallediyor...dersimiz 4-5-6-7-8--9-10-11.12.sınıflarda 2 saat ve zorunlu olmalı
ayrıca dersimizin müfredatı değişmeli...abidik kubidik şeyler yerine daha yapısal konular olmalı mesela millet photoshop'a merakli ya da web tasarı,slayt tasarımı gibi şeyler olmalı...şahsi fikrim bu... yüklenin talim terbiyeye...

aynen katılıyorum bunlar yazılmadıktan sonra boş işler...

Allah aşkına söyleyin. 4 yıl boyunca bizi kandırdıkları söylenen üniversite hocalarımız mı müfredat değişimine katkı sağlayacak? yoksa görevlendirmeyle (!) kitap yazımı komisyonuna geçenler mi? benim hiç kimseye güvenim kalmadı....

smhs' Alıntı:
Allah aşkına söyleyin. 4 yıl boyunca bizi kandırdıkları söylenen üniversite hocalarımız mı müfredat değişimine katkı sağlayacak? yoksa görevlendirmeyle (!) kitap yazımı komisyonuna geçenler mi? benim hiç kimseye güvenim kalmadı....

:+1:

:alkis:
smhs' Alıntı:
:alkis:

Geri