Bizim neden arkamız sağlam değil ???

Kodla Büyü

GND

Site Gezgini
evet arkadaşlar işyerinde bazı sıkıntılarım var. adamı olan istediği gibi işini yürütüyor. pire gibi ordan oraya geçiyor.. siyasi anlamda arkamız değil diye ezilen hor görülen hep biz oluyoruz... nereye varacak acaba bu işin sonu ? sabır taşı çatladı artık...
dayanacak gücüm kalmadı...

bir tane başka bir forumdan üyenin dediği gibi bu dünyada çeşit çeşit insan var kimisi doğuştan şanslı oluyor kimisi tipinden yırtıyor kimisi karizmadan kimisi anadan babadan atadan dualı oluyor türlü türlü insan var gerçketen haklıymış....
işyerinde ismi lazım değil bayan arkadaş var annesi eski valinin çocuklarına bakıyormuş eski vali gidince yerine yeni vali geldi onun da çocuklarına bakıyor diye bayan arkadaşa kimse gidip gözün üstünde kaşın var diyemiyor. adam işe istediği saatte geliyor istediği saatte çıkıyor... böyle adalet mi olur Allahtan reva mı ??

sağlam hocam sağlam. arkamızda Allah var çok şükür. hak yiyen hiç merak etmesin ahirette paşa paşa herkesin hakkını ödeyecek.

eyvalah haklısında olan hep bize oluyor siyaset herşeye bulaşmış... hiç alakası olmayan adamlar alakasız yerlerde çalışıyor..
adamı olan istediği gibi işini yürütüyor babam derdiki zulm ile abad olanın sonu berbad olur...

Hocam işte bunun için liyakat var liyakat isteniyor...cocuklugumda din eğitimi alan bir bireyim ve en çok hatırladığım derslerden biridir bu konu...liyakat in önemi ...torpil in kul hakkı olduğu...hiçbir zaman hayatimda torpille bir durum yaşamadım ama sadece ben degil eşim de kardesimde yaşamadı...ve çocuklarıminda yaşamasını istemem...hak eden hak ettigi yerde olsun...ve dünya ozellikle ülkemiz bu düzenle dönsün...

Hocam sabredin, doğru yoldan şaşmayın.
Emin olun çoğu daha bu tarafta iken
belasını bir yerlerden buluyor.
Haketmeden hızla yükselenlerin düşüşü de hızla oluyor.

Şu kısa ömrümde birilerine güvenip kendine kimsenin dokunamayacağını sanarak alenen adaletsizlik yapan bir çok kişi gördük.
Kimi şu an hayatta değil, kimi özgür değil, kimi bu ülkede değil kimi bu meslekte değil.

Hocam sabredin, doğru yoldan şaşmayın.
Emin olun çoğu daha bu tarafta iken
belasını bir yerlerden buluyor.
Haketmeden hızla yükselenlerin düşüşü de hızla oluyor.

Şu kısa ömrümde birilerine güvenip kendine kimsenin dokunamayacağını sanarak alenen adaletsizlik yapan bir çok kişi gördük.
Kimi şu an hayatta değil, kimi özgür değil, kimi bu ülkede değil kimi bu meslekte değil.
hocam ağzına sağlık vallahi kitabın ortsından konuştun ...
ama inan artık dayanacak gücüm kalmadı.. psikolojim bozuldu ruh sağlığım bozuldu başka özel sıkıntılar da varda dayanacak gücüm kalmadı.. :8: :(

bunun siyasetle alakası yok, hemşehricilik, ahbap-çavuş ilişkisi, bireysel samimiyetlerin kullanılması hep oldu hep olacak, olmaması için medenileşmemiz, hak-hukuka dikkat etmemiz gerek, olur mu çok zor.

bunun siyasetle alakası yok, hemşehricilik, ahbap-çavuş ilişkisi, bireysel samimiyetlerin kullanılması hep oldu hep olacak, olmaması için medenileşmemiz, hak-hukuka dikkat etmemiz gerek, olur mu çok zor.

doğrudan siyasetle alakalı hocam valilik belediye tarzı kurumalarda siyasi rant çok döner tecrübe ile sabit...
yani kimin torpili daha ağır basarsa onun borusu öter

Bu son zamanlarda iyice insanın gözüne soka soka yapılmaya başlandı, eskiden de yapılıyordu ama gizli saklı bu kadar ulu orta değildi. Şimdi bakıyorum onun dığdısı bunun ığdısı önce onların ders programları yapılıyor, onlar hata yaptıklarında hoş görülüyor (genelde hepsinin boş günü pazartesi oluyor mesela ilk gün trafiğine maruz kalmasınlar diye), en iyi sınıflar veriliyor, başarı belgeleri havalarda uçuşuyor geçen öğretmen dosyası hazırlıyoruz abartmıyorum 40 yaşında bir öğretmenin 10-15 başarı belgesi var her yıl almış neredeyse öğretmen dosyasının ilk başını da bunlara ayırmış tek tek dosyalamış, kendisiyle çalıştığım süre zarfında hiç bir üstün başarısına rastlamadım açıkçası.
İmtihan dünyasındayız Hocam, ha adamın evine girip hırsızlık yapmışsın ha hakkına girip ders programı yaptırmışsın, proje okuluna geçmişsin vs. vs. ne farkı var Allah birinin hakkını gasp ederek en ufak bir şeyi nasip etmesin. Torpilim olduğunda dahi ne söylerim ne de torpilimin torpil yapmasına müsade ederim 3 günlük dünya gaflete düşmeye hiç gerek yok, en çok korktuğum şey.

Sizin arkanız sağlam olsa sizde aynı şeyleri mi yapacaksınız yada sizde onlar gibi mi olmak istiyorsunuz onu anlamadım. Serzenişte bulunmakta halısınız ama arkanızın niye sağlam olması gerektiğini anlamadım. Şunu söyleyebilirsiniz daha adil sistem istiyoruz bu anlaşılır. Başkalarının torpili olduğu hiç bir sistem iyi değidir. Herkes için adil bir sistem gerekir. Bizim niye arkamız sağlam değil. Biz arkamızın sağlam olmasını istemiyoruz. Herkesin arkası sağlam olmasını istiyoruz. Kimse kimseye haksızlık etmezsin. Herkes için adalet.

Bir toplumdaki hak, hukuk ve adalet kavramlarını zedelersen gün gelir o zedelenmiş hak hukuk ve adalet seni de bulur. İyiyi, doğruyu, hakkı, hukuku, adaleti herkes için istemeliyiz.
İnsanca yaşamak için mücadele etmeliyiz. en ufak adaletsizlikte susmamalıyız. Yoksa sıra sana geldiğinde bağırman birşeyi ifade etmeyecektir. Şahsına söylediğim söylemler değildir sevgili hocam. Genel bir söylem olarak düşünebilirsin.

Yanlış soru hocam. Asıl soru şu olmalı "bu memlekette neden bu kadar çok adamcılık var? "

Lafa gelince dinden imandan ahlaktan nutuk çeken çok büyük bir kitle varken nasıl oluyor da bu kadar kolay hak yeniyor?

Bu son zamanlarda iyice insanın gözüne soka soka yapılmaya başlandı, eskiden de yapılıyordu ama gizli saklı bu kadar ulu orta değildi. Şimdi bakıyorum onun dığdısı bunun ığdısı önce onların ders programları yapılıyor, onlar hata yaptıklarında hoş görülüyor (genelde hepsinin boş günü pazartesi oluyor mesela ilk gün trafiğine maruz kalmasınlar diye), en iyi sınıflar veriliyor, başarı belgeleri havalarda uçuşuyor geçen öğretmen dosyası hazırlıyoruz abartmıyorum 40 yaşında bir öğretmenin 10-15 başarı belgesi var her yıl almış neredeyse öğretmen dosyasının ilk başını da bunlara ayırmış tek tek dosyalamış, kendisiyle çalıştığım süre zarfında hiç bir üstün başarısına rastlamadım açıkçası.
İmtihan dünyasındayız Hocam, ha adamın evine girip hırsızlık yapmışsın ha hakkına girip ders programı yaptırmışsın, proje okuluna geçmişsin vs. vs. ne farkı var Allah birinin hakkını gasp ederek en ufak bir şeyi nasip etmesin. Torpilim olduğunda dahi ne söylerim ne de torpilimin torpil yapmasına müsade ederim 3 günlük dünya gaflete düşmeye hiç gerek yok, en çok korktuğum şey.

güzel hocam vallahi kitabın ortasından konuştun eskiden bu kadar insanın gözüne sokulmazdı şimdi alenen yapıyorlar ve hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. babamın bir lafı vardır . dedesinin yediği ekşi torunun dişinin kamaştırır der... bunlardan çıkmazsa çocuklarından torunların çıksın inşallah .... hep ezilen ben oldum.. :( :( :( :(

Sizin arkanız sağlam olsa sizde aynı şeyleri mi yapacaksınız yada sizde onlar gibi mi olmak istiyorsunuz onu anlamadım. Serzenişte bulunmakta halısınız ama arkanızın niye sağlam olması gerektiğini anlamadım. Şunu söyleyebilirsiniz daha adil sistem istiyoruz bu anlaşılır. Başkalarının torpili olduğu hiç bir sistem iyi değidir. Herkes için adil bir sistem gerekir. Bizim niye arkamız sağlam değil. Biz arkamızın sağlam olmasını istemiyoruz. Herkesin arkası sağlam olmasını istiyoruz. Kimse kimseye haksızlık etmezsin. Herkes için adalet.
kendimi tam ifade edemedim herhalde hocam özür dilerim...
işyerinde benim ayağımı kaydırdılar hocam bana kumpas kurdular ben normalde bilgi işlemde çalışırken hiç alakam olmayan saçma sapan bir işe verdiler 7 aydır resmen çile çekiyorum. o kadar uğraşmama rağmen eski yerime hala geçemedim yani demek isediğim birisi yardımcı olsa bende eski yerime geçerim .

Fp0rkxiXsAE1kEF.jpg

Tek başına bu kuş, varlığıyla ateist derneklerine cevap olarak yeter. "Buldum" diye kendini bilmez halde koşmaya başlamaları lazım. Ama olmayınca da olmuyor.

Geri