Bizim kaderimiz bu galiba

Kodla Büyü
İçimde kaldı, malum tatil, laflarımı ağzına tıkayacağım vatandaşlar ortalıkta yok, hevesim kalmasın..

Biz o şahıslara bir-iki satimizi verirsek, sorunlarını çözersek, sağa sola 25-30 tl para vermelerini engellersek, google amcaya o sorunlarını yazma zahmetinden ve okuma ve öğrenme zahmetinden kurtarırsak;

Onlar bizim çocuğa 1-2 saat özel dersi ücretsiz verecek mi?
Teneffüsde sırtlarını kaşımamız veya mesaj yapmamız gerekiyor mu?
Saçlarındaki bitleri temizlemek görevimize dahil mi?
Evde biten sabuna fen öğretmeninden bir çare bulmsını istesek çözüm verebilir mi?
Ay başında hesap denkleştirirken matemaik öğretmeni yardımcı olacak mı?
Halı sahada top oynarken beden eğitimi öğretmeni gol için asist verecek mi?
Şarkı türkü söylerken müzk öğretmeni eşlik edecek mi, temp ayarlayacak mı?
O sağda solda emlak fiyatlarını araştırıp duran ev al sat yapan arkadaş bize uygun fiyata bir ev ayarlacak mı?
6 ayda bir araba değiştirip, bir kazanç kapısı elde eden arkadaşımız bize "maliyetine" , ucuz yollu 2010 model bir araba ayarlayacak mı?
e-okula sınıfların ders programını zamanında giremediği için 1. yazılıları bir türlü giremediğimiz idarecimiz, o işi yapınca 1 günün ekdersini bize verevek mi?
Yazıcıdan çıktı bile almaktan aciz nurmarası yapan memur bey/hanım, bizimle alakalı bir yazı geldiğinde cepten arayıp hemen bilgilendirecek mi yoksa gününün geçemesini mi bekleyecek?
çeviri programlarının çevirirken saçmalıdığı o uzun cümleler için ingilizce öğretmenimiz yardımcı olacak mı?
Din öğretmenimiz arkamızdan bir fatiha okuyacak mı? (saçma ama aklıma bu geldi)
...

Devlet biz öğetmenlere niçin maaş veriyor? 3-5 çıkarcı kişi beğensin diye mi? Ders anlatmanız için mi? Teknik servis mi?
Eğer teknik servisse tekniker kadrosunu başvurun, eğer beğeni ise soytarılık kadrosuna başvurun, eğer öğretmenlikse işgüzarlığı bırakın..

.....................
Akraba konusuna gelecek olursak, çok da germeyin, devamlı iş yaptırmaya çalışıyorlarsa yapamayın... bir iki ay sonra geçer.. Çokta takmayacaksın.. Her söze alınacaksan.. Bazı akrabalara çok yüz verirsen geceleride aramaya başlarlar... benden söylemesi. Yaşadığım yerin çevresinden akarabalarım yok ama arkadaşlar ve eşlerinden biliyorum..
Bahsettiğinzi tipler herzaman vardır ve olacaktır. Birde onların okulunuzda yan sınıftaki öğretmen versiyonunu düşünerek şükredin..

aynenbadi' Alıntı:
"İyilik yaparken dikkatli olun, farkında olmadan taviz vermiş olursunuz. Taviz verdiğiniz kişi için çekiciliğiniz azalır ve kaybolur. Ama jest yapmayı huy edinin ki kıymetiniz bilinsin. Arada sırada yapılan iyiliğin kıymeti bilinir. Yoksa yaptığınız her şey silinir ve bir gün yardımı keserseniz en kötü siz olursunuz. Kimseyi baş üstü yapmayın, müsait yeri gösterin. Dileyen kalbinizde, dileyen kapınızın önünde yer alsın."(buradaki bi arkadşın yorumu)

Çok iyi yaa :+1:

hocam dayiniz ne iş yapıyor? Bu kadar kendini beğenecek bi başarı elde etmiş birisi olduğunu zannetmiyorum. Zira olsa böyle davranmazdı. Madem nezaketen susmanizdan anlamıyor. Sizde onun silahiyla saldırın ve onun yaptığı yada yapamadığı şeylerle dalga geçin. Ayrıca cep telefonu tamiri yapmak zorunda değilsiniz. Bunu da bu kadar kafaya takmayı . Inanin yapsaydiniz da başka türlü canınızı sıkarlardi

Bilmiyorum demek beni hiçbir zaman zor durumda bırakmadı şükür. Bilmiyorsam bu iş beni aşar derim yada ben bir araştırayım derim genelde.
Hiç kimse kendi branşına %100 hakim değil sonuçta.
Zaten %100 bil. Teknolojilerine hakim olsam öğretmenlik yapmam.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasan' Alıntı:
İçimde kaldı, malum tatil, laflarımı ağzına tıkayacağım vatandaşlar ortalıkta yok, hevesim kalmasın..

Biz o şahıslara bir-iki satimizi verirsek, sorunlarını çözersek, sağa sola 25-30 tl para vermelerini engellersek, google amcaya o sorunlarını yazma zahmetinden ve okuma ve öğrenme zahmetinden kurtarırsak;

Onlar bizim çocuğa 1-2 saat özel dersi ücretsiz verecek mi?
Teneffüsde sırtlarını kaşımamız veya mesaj yapmamız gerekiyor mu?
Saçlarındaki bitleri temizlemek görevimize dahil mi?
Evde biten sabuna fen öğretmeninden bir çare bulmsını istesek çözüm verebilir mi?
Ay başında hesap denkleştirirken matemaik öğretmeni yardımcı olacak mı?
Halı sahada top oynarken beden eğitimi öğretmeni gol için asist verecek mi?
Şarkı türkü söylerken müzk öğretmeni eşlik edecek mi, temp ayarlayacak mı?
O sağda solda emlak fiyatlarını araştırıp duran ev al sat yapan arkadaş bize uygun fiyata bir ev ayarlacak mı?
6 ayda bir araba değiştirip, bir kazanç kapısı elde eden arkadaşımız bize "maliyetine" , ucuz yollu 2010 model bir araba ayarlayacak mı?
e-okula sınıfların ders programını zamanında giremediği için 1. yazılıları bir türlü giremediğimiz idarecimiz, o işi yapınca 1 günün ekdersini bize verevek mi?
Yazıcıdan çıktı bile almaktan aciz nurmarası yapan memur bey/hanım, bizimle alakalı bir yazı geldiğinde cepten arayıp hemen bilgilendirecek mi yoksa gününün geçemesini mi bekleyecek?
çeviri programlarının çevirirken saçmalıdığı o uzun cümleler için ingilizce öğretmenimiz yardımcı olacak mı?
Din öğretmenimiz arkamızdan bir fatiha okuyacak mı? (saçma ama aklıma bu geldi)
...

Devlet biz öğetmenlere niçin maaş veriyor? 3-5 çıkarcı kişi beğensin diye mi? Ders anlatmanız için mi? Teknik servis mi?
Eğer teknik servisse tekniker kadrosunu başvurun, eğer beğeni ise soytarılık kadrosuna başvurun, eğer öğretmenlikse işgüzarlığı bırakın..

.....................
Akraba konusuna gelecek olursak, çok da germeyin, devamlı iş yaptırmaya çalışıyorlarsa yapamayın... bir iki ay sonra geçer.. Çokta takmayacaksın.. Her söze alınacaksan.. Bazı akrabalara çok yüz verirsen geceleride aramaya başlarlar... benden söylemesi. Yaşadığım yerin çevresinden akarabalarım yok ama arkadaşlar ve eşlerinden biliyorum..
Bahsettiğinzi tipler herzaman vardır ve olacaktır. Birde onların okulunuzda yan sınıftaki öğretmen versiyonunu düşünerek şükredin..
Uzun cevabınız için teşekkürler hocam. Her cümlenize katılıyorum

aak' Alıntı:
hocam dayiniz ne iş yapıyor? Bu kadar kendini beğenecek bi başarı elde etmiş birisi olduğunu zannetmiyorum. Zira olsa böyle davranmazdı. Madem nezaketen susmanizdan anlamıyor. Sizde onun silahiyla saldırın ve onun yaptığı yada yapamadığı şeylerle dalga geçin. Ayrıca cep telefonu tamiri yapmak zorunda değilsiniz. Bunu da bu kadar kafaya takmayı . Inanin yapsaydiniz da başka türlü canınızı sıkarlardi

Dayım polis ama kendini beğenmiş birisi değil hocam. Sinirli birisi olduğu için sinirine denk gelmiş de olabilir. Haklısınız yapsak da yapmasak da kadir kıymet bilen az bu piyasada

VY_Canis_Majoris' Alıntı:
Negatif bir durumu pozitif duruma çevirmeye bakın hocam ... Örneğin bana kalabalık ortamlarda bu gibi pc sorunlarında iş talep edenlere buradaki herkese bir tepsi tatlı ısmarlarsan neden olmasın derdim . Oradaki halkı da arkama alırdım, tamamdır. Daha sonra bunun gibi birkaç durumdan sonra topluluk içinde kimse pc .de şu sorun var diyemedi. Tek olduğum zamanlarda sallardım . Ya da yanında internette sorunu araştırıp ona verirdim. Şu forumda çözüm var sen bir oku ben geleyim :D
Ne bileyim çok dalga geçtiğim insanlar oldu bu sayede.. :) "Araştırma kabiliyetinden yoksun oldukları için dalga geçiyorum"
Adamlar pc mi yap diye peşimde dolanıp dururdu. Mizacım da biraz esprili olduğundan takılırdım sürekli laf sokardım espri yaparak :D Güzel oluyordu ya
İdare ile anlaşmıştım btr konusunda 2 gün okula gelmeyeceğim akşamları yapacağım işi diye mecburen kabul ettiler. Kabul etmeseler okulun bütün bilgisayar ve Etkileşimli tahta işinde sıkıntı çıkaracağımı biliyorlardı. Onlar da karlı bende karlı işler yürümüştü. Akşam üzeri geceleyin tüm etkileşimli tahtalarını kontrol edip eba bilgilendirmelerini okulun whatsapp grubundan atardım ..
Avantaja çevirin hocam siz onlara değil onlar size muhtaç

Maşallah hocam okulda kralkığınızı ilan etmişsiniz hocam :++: Tecrübe böyle bişey galiba

cexen' Alıntı:
Bilmiyorum demek beni hiçbir zaman zor durumda bırakmadı şükür. Bilmiyorsam bu iş beni aşar derim yada ben bir araştırayım derim genelde.
Hiç kimse kendi branşına %100 hakim değil sonuçta.
Zaten %100 bil. Teknolojilerine hakim olsam öğretmenlik yapmam.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:+1:

Geri