Bizden biri-Samsun İl Müdürü

Kodla Büyü

client

Aktif Üye
Samsun il milli eğitim müdürünün 2003 omü böte mezunu bilişim öğretmeni olduğunu tesadüfen öğrendim, konusu geçti mi bilmiyorum, mutlaka aramızda dönem arkadaşı olup tanıyanlarda vardır. devamı gelir inş.

"1981 yılında Tokat’ın Turhal ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Turhal’da tamamladı. 2003 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Bilgisayar Öğretmeni olarak göreve başladı, sonrasında Ar-Ge birim koordinatörlüğü ve şube müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2009 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünden mezun oldu. Doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Teftişi alanında 2019 yılında tamamladı.

2019 - 2022 yılları arasında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlıkları ve Tokat İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

30.06.2022 tarihinde Samsun İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanan Dr. Murat AĞAR evli olup, Beril ve Selin’in babasıdır."

İnşaallah bilişimci olduğu için daha çok sıkıntı çıkarmaz. İşin bir de o boyutu var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
BÖTE bölüm başkanlığı yapmış olan bir bayan hocanın'da bakanlıkta üst düzey bir birime getirildiğini de biliyorum. İsmini tam hatırlayamıyorum. Bize bir faydası oldu mu derseniz?? Görünürde "Hayır" :)

Prof. Dr. Cihad DEMİRLİ- Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı : 2000 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği (Lisans) programından mezunu

Özgür TÜRK - Bakanlık Bilgi İşlem Genel Müdürü : Gazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu

Ve daha niceleri....

Samsun il milli eğitim müdürünün 2003 omü böte mezunu bilişim öğretmeni olduğunu tesadüfen öğrendim, konusu geçti mi bilmiyorum, mutlaka aramızda dönem arkadaşı olup tanıyanlarda vardır. devamı gelir inş.

"1981 yılında Tokat’ın Turhal ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Turhal’da tamamladı. 2003 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Bilgisayar Öğretmeni olarak göreve başladı, sonrasında Ar-Ge birim koordinatörlüğü ve şube müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2009 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünden mezun oldu. Doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Teftişi alanında 2019 yılında tamamladı.

2019 - 2022 yılları arasında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlıkları ve Tokat İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

30.06.2022 tarihinde Samsun İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanan Dr. Murat AĞAR evli olup, Beril ve Selin’in babasıdır."

Ben de birkaç örnek verdim sayın hocam, lakin bu durumun bizim branşa bir getirisi var mı? Mesele bence buna bakmakta....

BÖTE öğretim üyesi iken milletvekili olan bir hanım efendi vardı. Dersin tamamen seçmeli olduğu dönemde destek istemek yanına gelen BT öğretmenlerini hiç bir şey söylemeden başından savdı diye hatırlıyorum.

Öğretmenken BT sınıfı kapatılıp dersliğe dönüştürülen bir arkadaşın da ileride başka bir okula müdür olduğunda, BT sınıfını kapatıp dersliğe dönüştürdüğünden bahsetmişlerdi.

Galiba lanetli bir branşız, kurtulup başka konuma-makama geçen geçmişini unutuyor :)

"Baltanın sapı ağaçtandır, gider ağacı keser."

Böyle bir atasözü olacaktı.

BÖTE öğretim üyesi iken milletvekili olan bir hanım efendi vardı. Dersin tamamen seçmeli olduğu dönemde destek istemek yanına gelen BT öğretmenlerini hiç bir şey söylemeden başından savdı diye hatırlıyorum.
Petek Aşkar. Şu an bakan yardımcısı. Hacettepe Üniversitesi BÖTE bölüm başkanıydı.

Memlekette yönetici belirlenirken liyakat dikkate alınmadığından, hayvanat bahçesi müdürü TÜBİTAK'a atanabiliyor. Dolayısyla bir zatın BÖTE bölüm başkanı olması, işten anladığı anlamına gelmiyor. Başına geçilen kurumun hiçbir önemi yok, yapılan iş her kurumda aynı, hiçbir şey yapmamak.

Son düzenleme:
Kendi adıma konuşuyorum, ben artık birilerine umut bağlamayı bırakalı çok oldu. Bizden biri için de durum aynı. Sıfır umut.

Bunca sendika, dernek vb. varlığına rağmen hâlâ bunları tartışıyorsak kimseye güvenilmeyeceği anlamına geliyor.

Umutlanmayın, hayal kırıklığı yaşamayın.

Allah'tan başka umut bağlanacak yoktur.

(NOT: Yazdıklarımın adı geçen arkadaşımızla bir ilgisi yoktur. Kendisini tanımam, bilmem. Görevi de hayırlı olsun.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Memlekette yönetici belirlenirken liyakat dikkate alınmadığından, hayvanat bahçesi müdürü TÜBİTAK'a atanabiliyor. Dolayısyla bir zatın BÖTE bölüm başkanı olması, işten anladığı anlamına gelmiyor. Başına gelen kurumun hiçbir önemi yok, yapılan işe her kurumda aynı, hiçbir şey yapmamak.
Hocam yıl olmuş 2022. Şurada ne kaldı 2023 e. Halen TÜBİTAK a hayvanat bahçesi müdürü diyorsunuz.

Aynı kişiden bahsetmiyoruz. Bu arada kaynak olarak Serkan İnci(troll tanımının sözlükte karşılığına yazılacak bir şahıs)'yi kullanmak da güzelmiş. Benim bahsettiğim kişi Mustafa Sancar.

Screenshot_2022-12-03-10-24-32-356_com.twitter.android.jpg

Aynı kişiden bahsetmiyoruz. Bu arada kaynak olarak Serkan İnci(troll tanımının sözlükte karşılığına yazılacak bir şahıs)'yi kullanmak da güzelmiş. Benim bahsettiğim kişi Mustafa Sancar.
Şahıslara troll vs yakıştırmaları bir kenara bırakıp söylenilen doğru mu değil mi buna bakılırsa daha doğru olmaz mı?

Geri