Birazda gülelim...

Kodla Büyü

BaRBaRYaN

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
557581_374710779247180_178089775575949_1112633_1321376566_n.jpg

Re: Birazda gülelim... Bize her yer trabzon

easytr' Alıntı:
bu söz trabzonlulara her yerde antipati ile bakılmasına sebep olan bir söz oldu. kendi kuyularını kazıyorlar.
Zoruna neden gidiyor hocam! Senin memleketin neyse sende öyle sloganlaştır. Sizin gibi zihniyettekiler antipatiyle yaklaşıyor bence... Ayrıca o söz sizin zannettiğiniz gibi ülkemin diğer şehirlerine üstünlük belirtmek amacıyla değil dışardaki gurbetçilerin memleketlerine duydukları özlemi dile getirmek amacıyla ortaya çıkan bir sözdür. Bence bölgelere, şehirlere, nereli olursa olsun, insanlara önyargıyla yaklaşmamak ve olaylara olumlu tarafından bakmak gerekiyor..

Bize tüm dünya trabzon bu doğru dünyanın neresine gidersen tarbzonlu vardır.Ayrıca ilçelerinin insanlarının bile bu kadar farklı özelliklere sahip olduğu bir il yok akçabatlı oflu tonyalı arsinli sürmeneli hepsinin farklı özellikleri vardır.
benim anlamadığım Bu insanların trabzonla alıp veremediği nedir...neden bu kadar yükleniliyor...

Kara Kule 61' Alıntı:
Bize tüm dünya trabzon bu doğru dünyanın neresine gidersen tarbzonlu vardır.Ayrıca ilçelerinin insanlarının bile bu kadar farklı özelliklere sahip olduğu bir il yok akçabatlı oflu tonyalı arsinli sürmeneli hepsinin farklı özellikleri vardır.
benim anlamadığım Bu insanların trabzonla alıp veremediği nedir...neden bu kadar yükleniliyor...

Kuzgun yavrusunu severken öldürürmüş. Belki sizin bu kendinize has halinizi çok beğeniyoruz, olamaz mı?

Allah razı olsun şu sıkıcı ve çekilmez olan günlerde bizi güldürdünüz Rabbimde sizi güldürsün

Mesela Bize her yer Malatya değil ! Bize bir Malatya yeter ! O da yüreğimizde.. ;)
Her ilin ilçelerinin insanları arasında farklılıklar vardır, başka illeri gezmeyen insanlar sadece bulundukları ilde böyle bir durumun olduğunu zannederler. Dünyanın farklı bölgeleri konusunda çok fazla yorum yapamam çünkü elde veriler olmalı. Ülkemizde ki iller arasında kıyaslama yapılacaksa TÜİK verileri var her ilde başka illerden ne kadar insan ikamet etmekte bakabilirler. Benim incelemelerim sonucunda Sivas bu konuda ilk sıradadır. Herkese güzel günler diliyorum.

Temel ölmüş. Sormuşlar: Günahların ve sevapların eşit. Cennete mi Cehenneme mi önce gitmek istersin. Temel Cevap vermiş: Hiç farketmez. BİZE HER YER TRABZON.

Bazılarına inat BİZE HER YER TRABZON :D
çatlayın patlayın... :+1:

Tirapzone'lu arkadaşlar bu kadar enaniyete gerek yok.
ama bir yandan da haklılılar hep temelle dursunla anılıyorlar.
Cem YIlMAZ'ın dediği gibi "ne bilim arkadaşım ben fıkralardaki tiplerin gerçek olduğunu" :)

boş verin.Karadeniz'de ülkemizin her yeri gibi CAN'dır.Bize her yer Trabzon olsun ne olur ki :)
Saygılar

easytr' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
Deliye de hergün bayram :D

farkı bunu söyleyen söylemiyor, karşı taraf söylüyor...
hiç kimse ben deliyim bugun bana bayram demez, deli sadece dinler...
ama her trabzonlu rahatlıkla bize her yer trabzon der..benzetiyorsanız sloganları ,demiyen deli ise diyen ne olur 8)
yani biz diyoruz bize her yer trabzon :) sizde dinliyorsunuz...
not: eğer iki sloganı eş tutuyorsanız size bu yazılan başkasına değil...

EynelMefer' Alıntı:
easytr' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
Deliye de hergün bayram :D

farkı bunu söyleyen söylemiyor, karşı taraf söylüyor...
hiç kimse ben deliyim bugun bana bayram demez, deli sadece dinler...
ama her trabzonlu rahatlıkla bize her yer trabzon der..benzetiyorsanız sloganları ,demiyen deli ise diyen ne olur 8)
yani biz diyoruz bize her yer trabzon :) sizde dinliyorsunuz...
not: eğer iki sloganı eş tutuyorsanız size bu yazılan başkasına değil...
Latife yapıyoruz hocam, amacımız kimseyi kırmak değil. :)

ok ben de hiciv yapmış olayım :) hocam

okanformula' Alıntı:
mustafa431' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
O otogar İzmit'in yalnız :D
hayır konyanın

Yaw arkadaş bu fotodan nasıl anlıyorsunuz, izmit, konya olduğunu. Otogarlar birbirine benzer, bende ilk baktığımda samsun otogarı olabilir dedim :D
konya otogarı..
resimde görünen otobüste kontur yazıyor..i
camda yansıyan otobüste de özkaymak yazıyor..
bu iki otobüsün yanyana olduğu oval çatılı otogar da konya otogarı..

arkadaş forumda ne kadar deli varmış yav. olmayan şeyi görüp yorumlamışlar :))

:D başlığı açmadan gülmeye başlamıştım resmi görünce kahkahalara boğuldum :puhaha:

Geri