Biraz da Ağlanacak Hale Gülme Zamanı

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
EVLİ VE LİSELİ

Liselerde evlenmenin meşrulaşmasıyla hazırlanan bobiler.örg resmi

26822845333.jpg

küçük yaşta evlendirilmiş kişiler için bir imkan değil mi bu durum arkadaşlar?
ben yeni duydum bilgi verir misiniz?

ahanda bu da benden olsun :D

Ekli dosyalar

• 26822845333.jpg
    26822845333.jpg
    79.7 KB · Görüntüleme: 599
Keşke lisede evlenseydim.

Arkadaş anlamıyorum çağımız insanını.

Neden içi geçtikten sonra evlenmek için can atıyor? Tırışıp, pörşüdükten, saçına, sakalına aklar düştükten sonra evlenmek niye.

Yok yok bir çiçek düşünün, daha gonca gül.

Açıyor, ne bir arı ona konuyor, ne de o bir arıyı kabul ediyor; kokusunu yel alıyor, rengini güneş alıyor, balını yağmur alıyor, sonra gelip kocamış bir eşek arısı konup, kokluyor.

Yahu gonca gül sen ne kokacaksın, o arı ne koklayacak bundan sonra?

Biraz Haydar Dümen gibi oldu farkındayım ama durum bu bence.

Erken evliliğe karşı değilim asla. Çünkü aslında erken değil.

Evlenmeden önce ilişki yaşanamaz mı diyecekler. Bence yaşanamaz. Yaşanmamalı.

Evlendikten sonra yaşanılan cinsel ilişkinin kalitesinin ve deneyimin evlenmeden önce yaşanamayacağına inanıyorum.

Bir takım insanlar evlenme yaşının düşük olmasından şikayet ediyorlar, ancak aynı insanlar ilk cinsel ilişki yaşının da Türkiye'de çok yüksek olduğundan şikayet ediyorlar. Yani onlara göre erken yaşta evlenmeden ilişki meşru, ama erken yaşta evlenmek gayri meşru.

Ve yine abukluğa bakar mısınız. Hiç unutmuyorum. Bir zamanlar Aşkın Nur Yengi şu mealde laflar etti:

-Birlikte yaşamak için evlenmeye ne gerek var, pek ala evlenmeden de birlikte yaşanabilir.

Sonra aradan yıllar geçti, yine tesadüfen Aşkın Nur Yengi'nin aynı kişinin bir başka sözünü işittim yine kendi kulaklarımla tv'den; bu sefer de şu mealde laflar etti:

-Evlendikten sonra birlikte yaşamaya ne gerek var, pek ala evlendikten sonra da insanlar kendi evlerinde yaşayabilirler.

:?

Ben karşı değilim.

Değilim ama hayat şartlarından da haberdarım.

Geri