Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir

Kodla Büyü

adf__

Üye
Merhabalar sayın zümrelerim;

Bakanlığımızın başlattığı #BirMilyonÖğretmenBirMilyonFikir projesi kapsamında Bilişim Teknolojileri dersimiz için bir çalışma başlatsak norm sorunlarımızdan bahsetsek sizce nasıl olur?

Ben aşağıdaki metni yazıp gönderdim.

Sizlerden ricam sizde destek verin ki sayımız çok olsun ve bakanlığımız belki çözüm bulsun.

Yeni anlayışa kavuşan ve beklentilerimizi son 10 yılın en üst seviyesine çıkaran Sayın Bakanımız ve bakanlığımızdan beklentimiz; Biz Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin norm ve ders sorunlarına da çözüm bulmasıdır. Biz 15 yıl önce yükseköğretim programları içerisinde en yüksek puanlı bölümlerden birisi olan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri (BÖTE) bölümünü yazdık ve amacımız milli eğitimimize, devletimize teknolojik anlamda en faydalı olmaktı. Ancak zaman içerisinde derslerimiz kaldırıldığı için atıl öğretmen durumuna düştük. İl milli eğitim müdürleri toplantısında müsteşarımız Yusuf Tekin tarafından sorunun farkında olunduğu ve bizlere her okula rehber öğretmen gibi bir kadro açılacağı söylenmişti. Bu şekilde bir uygulama hayata geçerse muhakkak bizim sorunlarımız çözülecektir.

Sorunumuzun başka bir çözümü de kodlama dersinin zorunlu olması olabilir.

Bakanlığımızın atama ve norm sisteminde bölge normları oluşturulması muhakkak ki mantıklı bir uygulamadır. Ancak bizim branşta bu bizim dezavantajımıza dönüşmekte ve bir okula bir bilgisayar öğretmeni atandığında ders az olduğu için çevre okullar öğretmensiz kalmaktadır. Çünkü atanan öğretmen kendi okulunda formatör öğretmen olduğu için diğer okullara ders karşılığı gitme durumu olmamaktadır.

Üniversite sınavında fule yakın net yapan ve akademik başarısı en yüksek branşlardan biri olan bilişim teknolojileri öğretmen grubunun sorununu bakanlığımızın yeni anlayışının kolaylıkla çözeceğine inanıyor, saygılar sunuyorum.

@adf__ Hocam aynı konu şu anda forumda açılmış durumda.

Bu link üzerindenk devam edelim.

Gerekirse aynı mesajı oraya da yazabilirsiniz.

https://bilgisayarbilisim.net/konular/bir-milyon-ogretmen-bir-milyon-fikir.166668/

Hocam o sayfa gereksiz boş maillerle dolu içi boş bir sayfa, yeni temiz sayfa açılması iyi olmuş, en azından yeni fikirler destek verilir ve çözüm bulunabilir.

Dersimizin geleceği için düzgün bir müfredat ve buna bağlı olarak uygun yaşlarda başlanması gereken kodlama eğitimleri getirilmeli, bu konu üzerinde belirli planlar yapılarak nasıl bir eğitim verilmeli tartışarak gerekli şekilde ortak bir şeyler yazabiliriz.

Hocam o sayfa gereksiz boş maillerle dolu içi boş bir sayfa, yeni temiz sayfa açılması iyi olmuş, en azından yeni fikirler destek verilir ve çözüm bulunabilir.

Dersimizin geleceği için düzgün bir müfredat ve buna bağlı olarak uygun yaşlarda başlanması gereken kodlama eğitimleri getirilmeli, bu konu üzerinde belirli planlar yapılarak nasıl bir eğitim verilmeli tartışarak gerekli şekilde ortak bir şeyler yazabiliriz.

Hocam o zaman yazmaya başlasanız ne güzel olur:)

Şöyle yapalım: Buraya çözüm önerisi olan yazsın. işi somut bir hale getirelim.

Geri