Bir Fikrim Var!

Kodla Büyü

bilgibil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli arkadaşlar, 1-1,5 aydır hergün 9-5 mesai yaparak tahmin ettiğiniz işlerin(okul ağ haritası çıkarma,projeksiyon kablosu,ağ kablosu,sistem yükleme,güncelleme,parça değiştirme,kasa içi tozlardan arındırma...) bir çoğunu yaptım.Yaptıkça , yapacaklarım daha fazla olarak önümde bekliyor. Planımda 1 haftadır sistematik bir arşiv ve yedekleme oluşturmak var.Klasör klasör oluşturuyorum kaç gündür ama ,çok zor.Bazı sitelere de baktım klasör hiyerarşisi için ama herkes kendi mantığını kurmuş...
Gelelim lafın özüne işimizi güzel yapabilmek için sistemli çalışmak zorunda olduğumuzu hepimiz biliyoruz.Onun için hepimizin kullanabileceği bir sistem ve standartlar oluşturalım.
Örneğin;
-Çalışmalarımızı kategorize etmek...(Okul Web Sitesi,Okul Dergisi,Bakım-Onarım,Seminer,....)
-Elimizin altında bulunması gerekenleri (program,sürücü,resim,müzik,e-kitap...) aynı ortak klasör hiyerarşisinde tutmak.(Bu arada bu iş çok da kolay değil günlerdir uğraşıyorum)
-Formatörün tutması gereken raporlara ,hazılaması gereken belgelere bir standart getirmek.(Diyeceksiniz ki,her taraf bunlarla dolu ,ama siz de takdir edersiniz ki hepsi birbirinden farklı ve yaptığımız işi yansıtmayan belgeler..)
-
-
-
Biz sistemimizi karşılıklı konuşarak oluşturursak ,eminim ki işimizi yaparken bu kadar yorulmayacağız ve okulumuza daha fazla faydalı olacağız.Belki de o zaman daha güzel şeyler yapmaya da vaktimiz olacaktır.Benimle aynı düşünen arkadaşlarla bir şekilde iletişime geçip bu işi çözelim.Saygılarımla...(Yaptığım kadarıyla klasör yapısını ekte paylaşıyorum )

Ekli dosyalar

• Klasör Yapısı.JPG
    Klasör Yapısı.JPG
    94.3 KB · Görüntüleme: 847
karinca_52' Alıntı:
herkes her yaptığını paylaşsın burada yani :wink:
Hayır herkes yaptığını paylaşmasın.Yeni ortak bir akıl yürütelim..Sistemi kuralım.Daha sonra gerektikçe güncelleriz ve içerisini paylaşımlarla çoğaltırız.

bilgibil arkadaşın dediği skydrive gibi bir ortak arşiv oluşturup ortak olarak güncellemek galiba. Aslında iyi bir düşünce herkes bireysel arşiv yapmaya çalışıyor zamanımızın çoğunu buna harcıyoruz.

Ben kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum 1-2 yıldır ama bizim alanımızın hızına yetişmek biraz zor.Ben diyorum ki gücümüzü birleştirelim.Bazı standartlar oluşturalım.Fikir alışverişi yapıp formatörlük konusunda ortak yol alalım.Mesala en basit örneği ; işin ilk adımlarında başlıyor yıllık çalışma planı ,aylık ,dönemlik raporlar.Bunlarda bile her kafadan ayrı bir uygulama çıkıyor.İşin içinde ilerledikçe daha neler var neler..Neyse eğer birlikte hareket edilmez ise gerçek performanslarımızı göstermemiz çok zor.Bu konuya gereken önemi vermeyenler ileri de anlarlar...(Bir çok şeyden şikayet edeceğimize içimizdeki gücü çıkaralım arkadaşlar.Çalışarak güZel projeler üreterek ilgililere gereken cevabı verelim.Ama bunun için bir sistem oturtmak zorundayız.Hem kendimizi hem de etrafımızdakileri mutlu etmek istiyorsak)

Birlik olamadığımız için işimiz çok zor.Ben yine de aşama kaydettikçe paylaşımlarımı sunmaya çalışacağım. :(

Hocam kesinlikle katılıyorum. Birlikte bir arşiv oluşturabilir ve bunu güncelleyebiliriz bu şekilde zamandan ve performansdan kazanırız ayrıca çokta verimli olur diye düşünüyorum.

Arkadaşlar arşiv içeriği mutlaka çok geniş olacaktır ama ilk etapta sistemin iskeletini kurup,ortak ve acil döküman ve belgeleri belirlemeliyiz.

:( Ama bu konuya ilgi alaka çok az.Bu şekilde birşey olması mümkün değil.Birlik olamadıktan sonra ...)

Geri