Bir dolandırıcılıkta yöntemi de benden: Gömü Buldum..

Kodla Büyü

ikuru

Aktif Üye
Arkadaşlar geçenlerde bir telefon ismimle hitap ediyor, abi nasılsın, napıyosun diye...
Birazda etrafım kalabalık sesi tam alamadım, dinliyorum karşımdakini..
"Ya abi, senin kartvizit vardı, aklıma geldin de bi arayayım dedim" diyor.
-Bu arada bende kartvizit bastırmıştım, geçenlerde ama dağıttığım 20 tane olmamıştır etrafa.
Tanıyamadım deyince "Abi senle biz karşılaşmıştık sende bana kartvizitini vermiştin ya" diyor.
Konuşması biraz Saf Anadolu vatandaşı havasında..
Derken " Biz burada birşey bulduk, Sarı renkli, 5 kuruşlara benzer. Yanlız bunlar Sit alanında, Burda etrafa çok sormadık, Elimizden alırlar diyor. Senin oralarda tanıdıkların vardır, kartvizitinde cüzdanımda saklıyordum. Bi arayım dedim. Sen hemen buraya gel, sana bi kaçtane vereyim sen bir sor soruştur. Sonrada yarıyarıya paylaşırız "diyor.
- Ben olayı anladım çokta uzatmak istemedim, - Sen dedim bunu devletle çöz benden sana fayda yok..
Ama bu şekilde çevremde gidip dolandırılanların sayısınında baya çok olduğunu gördüm. Aklınızda kalsın.

Hee bu arada bu adam nasıl bulmuş benim kartviziti diye düşünürken, Büyük olasılık bulunduğum ildeki matbaa , dolandırıcının bulunduğu ildeki matbaa ile çalışıyor. Anadoludan sipariş edilen kartvizit bilgilerini de temin etmiş sırayla arıyor diye düşünüyorum... Aman dikkat!!!

Geri