bir öğrenci internetin şifresini kırdı acil yardım

Kodla Büyü

bb1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okulda bir mebin ve birde özel hat var öğrencinin teki internet şifresini kırıp bağlanmış bende şifreyi nasıl kırdığını sordum .bat dosyası yazmış dosyaya ağın adını yazıyormuşunuz sahte istek gönderip şifreyi gösteriyomuş..
iki sorum olacak
1)böyle birşey mümkünmü? mümkünse nasıl?
2)ne ceza vermeliyim)
acil yardımlarınızı bekliyorum

hocam bende şaşırdım internette filanda araştırdım ama bulamadım :|

tebrik etmek sıkıntı değil hocam nasıl yaptı ve ne ceza vermeli

hikaye yazmış bence..öyle bi bat dosyası olsa şimdiye ortalıkta şifreleme olayının tozu dumanına katılmıştı. videolarla bile anlatılan şifre kırma yöntemlerinde mac adresini bilmeden çözebilen bi japon görmedm henüs.

oturt yanına aynısı yapsın ..yapabiliyosa oraya kadar gelelim sıraya girelim elini öpelim elemanın :)

şifreleme tekniğini hangisi wep , wpa , wpa2?

hangi yönteme göre olduğu değişir.

wpa2 şifrelemeyi bahsedilen şekilde kırmak hayal ötesi.

şifreyi bir yerden öğrenmiş olabilir ve hava atmak için kırdığını söylemiş olabilir.

Okul kurallarına uymamaktan uyarı cezası verilebilir eğer prosedür takip edilirse

ilgili ve de meraklı bir öğrenci internetten araştırarak(Sizin belkide hiç farkında olmadığınız bir yada unuttuğunuz bir güvenlik adımından) bu işleri yapabilir şifreleri bulabilir. Çokta zor olmadığını sizde araştırarak görürsünüz. Ancak detaylı olarak tüm önlemlerinizi alırsanız kırabilir ancak ya sosyal mühendisliği harika olacak yada bir kaç on yıl çalışacak :) Bence siz güvenlik önlemlerinizi gözden geçirin :)

Mesela otomatik olarak ağa bağlanan bir bilgisayara erişebilirse bunu rahatlıkla öğrenebilir..Bu bir öğretmenin sınıfta bıraktığı bilgisayar olabilir. Açık kalan akıllı tahta olabilir. Bunun da nasıl yapıldığı youtube de var ..

hocam ben bugün zaten araştırmıştım wpa2 de şifreleme yöntemi internette 3132333435 yazın sonra ağ ve paylaşım merkezinden şifreye bakabiliyorsunuz diyordu onudahi denedim olmucak onu biliyordum ve olmadı biraz daha açarmısınız unuutuğunuz güvenlik adımı filan

bekirweb' Alıntı:
Mesela otomatik olarak ağa bağlanan bir bilgisayara erişebilirse bunu rahatlıkla öğrenebilir..Bu bir öğretmenin sınıfta bıraktığı bilgisayar olabilir. Açık kalan akıllı tahta olabilir. Bunun da nasıl yapıldığı youtube de var ..

akıllı tahtalar filan hocaların leptopları hep mebin internetine bağlanıyor

Mesela kablo ile o ağa bağlanılabiliyorsa ordan modem arayüzüne erişebilir. Eğer default kullanıcı adı şifre ile modemi kullanıyorsanız netten bu kullanıcı adı ve şifreyi alarak girebilir. Yada herhangi bir yerde aynı şifreyi kullanıyorsanız ordan da deneme yanılma yapmış olabilir.

imkansız değiştirdim müdür müdür yardımcısı ve ben biliyorum şifreyi

haa bu arada ceza vermeyin. Bizim vermememiz gerekir. Bende çok ugrastım ama başaramadım Gercekten kırrmayı başardıysa onun o başarısnını ceza ile sonuçlandırmamak lazım

Not : Kablolu ağlarda şifre yoktur. Şifre olan ağlar genelde şirket ya da otel ağları olur.

Kablosuz ağınızı koruyacak üç önlem
Kod:
http://www.telekominternet.com/kablosuz-aginizi-koruyacak-uc-onlem
Wireless Şifre Kırma ve Savunma Önleme Taktikleri
Kod:
http://www.bakbi1.tk/fullversion/forum_posts.asp?TID=287&title=wireless-sifre-kirma-ve-savunmasi
Kablosuz Ağlar Ve Güvenlik
Kod:
http://www.enderunix.org/docs/kablosuz_aglar_ve_guvenlik.pdf

Hocam bunları bir okuyun işinize mutlaka yarayacaktır.

Kablosuz Network (Wireless) Güvenliği İçin 10 İpucu!
1-Varsayılan (Default) Yönetici Şifrelerini Değiştirin
2-WEP Yerine WPA Şifresini Tercih Edin
3-Varsayılan SSID’yi Değiştirin
4-MAC Adres Filtresini Etkinleştirin
5-SSID Yayınını Kapatın
6-Açık Kablosuz Ağlara Bağlanmayın
7-Statik IP Adresi Atayın
8- Güvenlik Duvarını Aktif Hale Getirin
9-Ağ Geçidinin Konumu Wi-Fi kullanmadığınızda kapatın.

Bu arada ceza vermeyinde onu nasıl yapmış aynısını öğrenin sizde ona göre önlem alın daha mantıklı.

hocam benim için şifreyi öğrenip öğrenmemesi 2. planda ben nasıl öğrendiğini merak ediyorum

ve sordum söylemiyor

bb1' Alıntı:
hocam benim için şifreyi öğrenip öğrenmemesi 2. planda ben nasıl öğrendiğini merak ediyorum
..
ağa OTOMATİK bağlanmış bir bilgisayarda ağ parolası zaten kayıtlıdır. öğrenmek için 30 saniye yeterlidir :)
idarecilerin biri diğerine yada öğretmenlere söylerken duymuş olabilir.

benim kullandığım ve 4 yılda hiç bir öğrencinin çözemediği bilgisayar şifresini öğretmen arkadaş telefonda söyleneni yüksek sesle tekrar edince sağolsun herkes öğrenmişti :)

bekirweb' Alıntı:
Mesela kablo ile o ağa bağlanılabiliyorsa ordan modem arayüzüne erişebilir. Eğer default kullanıcı adı şifre ile modemi kullanıyorsanız netten bu kullanıcı adı ve şifreyi alarak girebilir. Yada herhangi bir yerde aynı şifreyi kullanıyorsanız ordan da deneme yanılma yapmış olabilir.
Kendi evimdeki wireless şifresini unuttugumda bu yöntemle yeniden öğrenmiştim.. En kolay yolu bu sanırım..

bb1' Alıntı:

ve sordum söylemiyor

Kablosuz modem şifresi bulma video : http://www.youtube.com/watch?v=oXWlVzHSJmo
Wpa Wpa 2 Modem şifresi kırma : http://www.youtube.com/watch?v=a2aclAqqEoI

Yada programla bulmuş olabilir Wireless Password Krekır gibi programlarla deneme yanılma yöntemiyle

Hocam aklıma ilk gelen eğer öğrnci sizin bilgisayara girmişsse ve sizde onu kaydetmişseniz onu WirelessKeyView programıyla almış olabilir. Bu program pc'de kayıtlı olan tüm kablosuz ağ şifrelerini gösterir. En basit yolu budur.

Kod:
http://www.nirsoft.net/utils/wireless_key.html

hocam öğretmenler odası , idare odaları ve benim bigisayrda kablolu bağlanıyor ve hepsinin şifresi ayrı
öğretmenlerin cep telefonlarına ben girdim ve kimseye göstermedim şifreyi ben müdür yardımcısı ve müdür biliyor
modemin şifresini değiştirdim ve wpa2 şifreleme yöntemi ile harf rakam karışık bilgisayarları karıştırma şansları yok
ama nasıl öğrendi

Hocam benim başıma geleni söyleyim. 2 defa kırdılar. Birincisi modemden öğrenmişler default ayarlardan dolayı. ikincisi Ben ilk şifreyi değiştirirken bir öğrenci çaktırmadan bakmış. Güvendiğim öğrencilerden biri. Hocam zaten o çocuk bu yaşta o şifreyi kırıyorsa okulu bırakıp güvenlik şirketlerinde falan işe başlasın.

Geri